Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:13 27.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Ford Siera 2.3нови  
АвторRS (Нерегистриран)
Публикувано15.03.01 20:53



Дали са сполучливи тиа коли? За двигателя - бил добър... Виждам, вървят по 2000 лв в добро състояние, карани в БГ.
Някой да има такава? Как се държи при градско? А на дълъг път? Студена дали гори много повече или си е нормален дизел?



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: RS]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано15.03.01 21:25



Това е кола за хора които обичат сигурното. Всичко е много яко и подсигурено. Мога да я хваля доста, но ти сигурно питаш за кусурите, а те са:

- сравнително висок разход за дизел. В добро сътояние (е, относително, като за БГ) харчи 7-7.5, но като се посдухат и особено зимата разхода може да скочи с повече от литър.
- тенекиите и пода са много здрави и трудно ръждясват, но почнат ли няма спиране. Не взимай кола с ръжда!
- доста е тромава, но пък може да влачи товар колкото поеме и почти не се усеща, че е натоварена
- без серво трябва да си по-як в ръцете, а със серво е кофти при висока скорост.
- задното предаване е кофти зимата при непочистени пътища

С две думи, ако караш предимно в града, не ти я препоръчвам освен ако не пренасяш често големи товари. Ако пътуваш редовно на дълъг път обаче е супер! Освен всичко друго и вози много хубаво :)))



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторRS (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 12:56



Благодаря за вниманието...
Аз съм почитател на тези "камиономобили", но са за извънградско каране. А и доста горели... Забелязал съм супер дъното на купето, на срязана кола. Явно е - много са здрави. И са с независимо окочване - далавера.
Сега ще купим един Ескорт 1.3 стар или 1.4 междинен или 1.6 дизел.



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: RS]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано16.03.01 13:06



Sigurnostta mai e nai-hubavoto neshto.
Imai v predvid che kato ne e natovarena s tova zadno e malko neustoichiva pri visoka skorost i mokur ili zaleden put.
Za razhoda po katalog pri 90km/h e 4.6l, 120km/h e 6.7l (po spomeni, kataloga mi e v kushti). Na men mi svalq do 6.6 na dulgo i sredna skorost 90-110km/h. Za gradsko-to e mnogo otnositelno, no e mejdu 8-12 v zavisimost ot gradskoto i sezona.
Ne e losho da se premeri kompresiqta na dvigatelq, po katalog e 25bar, sravnitelno niska, zatova i dvigatelq e mnogo iznosoustoichiv. Gledai da ne e po-niska ot 22bar-a na nai-sduhaniq cilindur.
Proveri i skorostnata kutiq, ima problemi, kekavi sa!

Abe, nqma da te ostavi na putq, samo nafta da ima:)))





Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: Дизeлджия]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано16.03.01 13:31



Дизелджията, ти май беше правил основен ремонт скоро. Цилиндрите с втулки ли са или са директно в блока? Упорито ми разправят, че били с втулки, а по книгите не са.




Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: RS]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано16.03.01 13:34



Стария 1.6 дизел на Форд е много добър. Ако намериш запазен такъв, няма да сбъркаш ако го вземеш. Единствен недостатък - въртиш малко повече докато запали, но това не е проблем. Затова пък разхода пада до 4.5/100.
Не знам за 1.3, но 1.4 е ужасен. Харчи страшно много и няма никаква мощност.

Редактирано от Caмo Дизeл на 16.03.01 13:37.



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Дизeлджия (DieselOS)
Публикувано16.03.01 15:30



Stava vupros dali e s rizi?
Ne, ne e s rizi, butalata sa directno v bloka.
Razbira se moje i da se slojat rizi ot neshto drugo, ako iskash da zapazish starite butala,
no originalno ne e.






Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: Дизeлджия]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано16.03.01 15:44



Ризи, да. Това питах, мерси.



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторRS (Нерегистриран)
Публикувано16.03.01 19:56



Тука май се налага уточнение:
1.6 са Ескорт - от старите - около 80 и по-късно произведени;
1.3 и 1.4 - говорим за бензинови двигатели, нали?
Аз карам 1.3 бензин на газ. На бензин ми гори 6.9 - 7 с 5 човека, 90 - 110 км/ч.
А то ако Сиера 2.3 гори около 5 нафта, макар и при 90 - добре ми е...



Тема Re: Ford Siera 2.3нови [re: RS]  
Автор Caмo Дизeл (член-кореспонд.)
Публикувано18.03.01 19:24



Да, 1.3 и 1.4 са бензиновите.
А Сиера 2.3 D дето да харчи 5/100 не съм виждал :((




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.