Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 22.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема От тези трите коя е най добранови  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано16.01.09 20:51



И аз се триумя между KIA Rio, Citroen C3 и Toyotа Yaris. Цените им са горе долу сходни, има малка разлика, като първата е най евтина, а третата най скъпа. Не знам обаче тази разлика дали не се дължи предимно на реномето на марката или наистина по скъпото е по хубаво. Ако някой разбира ще се радвам да ме консултира. Нямам проблем да взема Тойотата, но защо да давам повече пари ако същото, а може би и по добро мога да получа в лицето на някоя от другите две. Става дума за чисто нова кола, която не купувам временно, а смятам да я ползвам много години. Мерси предварително

Редактирано от NikiFin на 16.01.09 20:54.



Тема Аконови [re: NikiFin]  
Автор jamieМодератор (градинар)
Публикувано17.01.09 12:48



ще я ползваш извън гаранционния период - Тойотата.
Моделите са сравнително нови и затова е трудно да се сравняват по статистика на брой дефекти. Тойота обаче имат модела отпреди - сега е обновен. Другите две използват за първи път тези модели и шанса да имат повече проблеми е много по-голям.
ПП: Не маловажно е че препродажбата на колата след време е в полза на Тойота - запазва много по-добре цената си.




Тема Re: От тези трите коя е най добранови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.09 11:56



на твое място бих взел по-голяма кола, най-вече заради сигурността, а после и за удобството



Тема Re: Аконови [re: jamie]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.09 11:58



само да вметна, че в мойто село киа-та е с 7 годишна гаранция, предполагам че и в нейното е така



Тема Re: От тези трите коя е най добранови [re: DarkSide]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано19.01.09 12:12



по големите модели на КИА и тук са със 7 год гаранция. Ама Рио специално е с три.
Да добавя към списъка и един друг модел, който открих и който ме устройва Honda Jazz. Коя от 4те би препоръчал. Аз съм си решила, че ще е кола с тези габарити и по точно една от тези четири. Не искам голяма, не ми трябва просто. Не че и тази ми трябва де, ама си реших да си взема за да съм по независима като се наложи




Тема Re: От тези трите коя е най добранови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.01.09 13:27



вчера ходих на тукашния автосалон и сядах в доста коли - джазът на Хонда ми дойде прекалено джазов - километража и другите показатели по таблото са твърде артистично разположени за моя вкус - на тойотата пък предния джам ми се видя много стеснен ... в киа-та не сядах из малките модели ... лично на мен ми хареса един нов модел тойота - ърбан круизър, тя е в друга ценова категория, но аз съм имал две катастрофи в града и трябва да ти кажа, че след катастрофа гледаш колите с друго око - преценяваш си шансовете ако някой те изтряска отзад, отпред, отстрани - гледаш брони, ербегове, поставки за главата и т.н. ... естетиката престава да те вълнува чак толкова много - между другото новата дачия външно прилича на нормална кола, само отвътре е малко скръбна, но за тази цена е без конкуренция - 10 бона за нормална по размери кола с 5 врати, загряващи огледала, лети джанти и фарове за мъгла. Всичко друго в този клас с тези екстри e 15 бона и нагоре и в крайна сметка ще ти върши съвсем същата работа.



Тема Джазанови [re: DarkSide]  
Автор jamieМодератор (градинар)
Публикувано19.01.09 20:33



е много добра кола и аз бих я избрал пред останалите. Но мислех че е прекалено скъпа за тази група....

Дачията е опция - да. Ако можеш да преглътнеш отвратителните материали и ще я караш само няколко години. Колата е наследство от 1-вите Рено Клио но за съжаление е изпълнена доста по-евтино. Возията и е ДОБРА, устойчивостта - НИКАКВА. Имаше слух че завода в Румъния е затворен, ако е вярно - не бих разчитал на гаранционна поддръжка ИЗОБЩО.




Тема ами [re: jamie]  
Автор NikiFin (старо куче)
Публикувано19.01.09 23:24



стори ми се че цената и е горе долу като и на другите три. Има малки толеранси разбира се ама ми се стори че за спецификацийте си Джаза май излиза даже малко по евтин от Яриса. Не съм сигурна де, на пръв поглед така ми се стори. Смятам при първа възможност да отскоча до автосалона на Хонда и да се озведомя както и да разгледам Джаза, защото май само на снимки съм го виждала






Тема Re: аминови [re: NikiFin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано20.01.09 10:33



погледни все пак и новата Фиеста на Форд и Корсата на Опел, както и новото i20 на Хюндай



Тема Re: Джазанови [re: jamie]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано20.01.09 10:44



За дачията Сандеро казах че отвън прилича на истинска кола, вътре наистина е скръб, пластмасите са като от рециклирани легени, не съм напирал да я пробвам как вози щото тази година кола няма да пазарувам и само гледах.

Джазът е по-голяма от Ярис, а цената е въпрoс на двигател, опции и пазарлъци, специално на този автосалон правят отстъпки от 15 - 20% от обявената цена - на мен на Джаза не ми хареса таблото защото километража и оборотометъра са изнесени встрани и има много шаренИя, но за една жена може това да е привлекателно. Като й гледам рекламите, май дамската публика таргетират с нея.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.