Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Проблем с КАТ - кой е прав?нови  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано29.11.08 19:24



Преживях следния проблем с КАТ - моля, да разясните кой греши.
Имам шофьорска книжка от 9 месеца и опитът ми зад волана е нищожен. Така или иначе, нямам възможност да пътувам с придружител, докато натрупам опит, защото работата ми е свързана с автомобил. Преди ден - около 21 часа, изпаднах в следната ситуация: карах в градски условия с 30 км/ч по платно с две пътни ленти, разделени с единична непрекъсната линия. Платното за движение е със завой надясно в продължение на около 200 м, с наклон нагоре. Движех се по въпросното платно, като зад мен няколко пъти автобус се опита да ме задмине. Нямаше просто накъде да отбия или да се свия или колко повече трябваше да ускоря или намаля за да ме задмине? И нещеш ли, отгоре от завоя патрулката ме спря. Катаджията ми каза, че трябвало да ме глобява, тъй като съм пречел на движението и не съм пропускал автобуса, а на радар ме засекъл с 35 км, а трябвало в града да съм бърз и да се движа с 50. Възразих на това и категорично отказах да платя каквото и да е - първо защото съм спазил ограничението за скоростта и второ, защото единичната непрекъсната линия не позволява изпреварване. Предложих му да снима пътя и със засеченото от радара да се разправя с мен. Той отвърна, кво да снимам, кво да снимам - айде тоя път те пускам, че вали. И се прибра в патрулката. Обяснете ми, моля - къде ми е грешката? :(



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Cтaниcлaв]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.11.08 10:57



Нямаш грешка, не се коси... Ако ченгетата имаха право, щаха да са те глобили. Те така периодично се пробват, и като видят, че обекта няма да поддаде, работата става точно както я описваш - "айде тоя път няма да те глобим, ама другия път да внимаваш..."

Иначе - 50 градско е МАКСИМАЛНАТА СКОРОСТ!!! Ако караш с толкова и стане нещо, бъди сигурен, че ще те обвинят в НЕСЪОБРАЗЕНА скорост...

Мене така наскоро ме спряха след като минах на жълт светофар - отначало се почна с информация за точки и парични глоби, ама като взех да се опъвам и да искам да ми покажат къде в правилника пише, че е забранено да се минава на жълто, последва същия отговор





Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Blake]  
АвторTarbox (Нерегистриран)
Публикувано30.11.08 11:15



Прав е Блейк, не си нарушил правилника за движение по пътищата, нямаш ли знак за задължителна минимална скорост, не могат да съставят акт или фиш, при обжалване в съда не им издържат аргументите и другите глупости за затормозяване движението, просто юристконсулта им не се явява и се анулира наказателното постановление.



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Tarbox]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано30.11.08 13:35



дори и да има знак за минимална (препоръчителна) скорост - ако да речем пътя е заледен на стъкло, или пък има яка мъгла, да видя как ще ме накарат да карам с колкото пише на знака. Щото после много удобно с несъобразената скорост, нали





Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Blake]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано01.12.08 00:30



Ако ченгетата имаха право, щаха да са те глобили.
Това не е никак верно. Много често бутат фандък и те пускат дори и явно да си за наказание. На мен ми се е случвало многократно. Особено за млади шофьори. В крайна сметка КАТ-аджиите не са ти врагове. Това не важи за паякаджиите де - те са истински обирджии.



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: dido]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано01.12.08 10:47



Бе и ти си прав, ама в много случаи ти "измислят" някакво нарушение със страшни последствия, само и само да кажеш заветната фраза "ми не може ли някак да оправим нещата" и да бутнеш десет-двайсет левчета. Ама като видят, че даваш отпор и няма да се хванеш така лесно - те пускат.



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: dido]  
Автор Aбcoлют (член)
Публикувано13.12.08 10:14



Ако ченгетата имаха право, щаха да са те глобили.
Това не е никак верно. Много често бутат фандък и те пускат дори и явно да си за наказание. На мен ми се е случвало многократно. Особено за млади шофьори. В крайна сметка КАТ-аджиите не са ти врагове. Това не важи за паякаджиите де - те са истински обирджии.


dido, ти или си корумпиран КАТ-аджия, или си някой, който не си знае парите и обича да бута рушвети, ама на паякаджиите няма как да бутнеш рушвет, те ти дигат колата когато те няма



"Ако ченгетата имаха право, щаха да са те глобили. " - напълно вярно е, очаква ли са, че като си млад шофьор не си знаеш правата и ще им предложиш подкуп, но не са познали, браво Станиславе, разказал си им играта!!!



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Aбcoлют]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано16.12.08 12:41



"СМЯТАМ ,че контролниТЕ органи са злоупотребили с алкохол " - Това е което се пише винаги в графа- възражения. (ако видя ,че са излезли на концесия)
1. В същия момент КАТ-аджията е длъжен да се отправи в най-близката поликлиника ,за да даде кръв за изследвания, за да обори твърдението ти и акта да влезе в сила. Минимум 2 часа! В пари ,знаете ли колко е? Колко от тях ,таман си намерили сгодна хранилка ще си напуснат концесията?
2. Ако ,евентуално се окаже ,че не са употребили алкохол, което е много вероятно, не носиш последствия ,защото ти не си експерт, затова СМЯТАШ. Е , в такъв случай ще платиш някой лев на държавата- нали за тая държава и дупе ще дам ,та камо ли някой лев!!!
2 пъти съм го правил , и двата пъти ми хвърлиха документите в лицето с думите: Брей ,аман от висшисти, аре от мене да мине ,ще скъкам акта, да видиш ,че и ние сме хора, а не некои корумпирани.....



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: Aбcoлют]  
Авторdido (Нерегистриран)
Публикувано16.12.08 14:47



обича да бута рушветиДосега на път не съм давал рушвет, но няколко пъти полицаи са ме спирали, предупреждавали устно и са си затваряли очите. За сравнително безобидни нарушения свава въпрос - малко превишена скорост или изпреварване. Не съм се пробвал да карам с 4 промила да видя дали ще ми се размине.

те ти дигат колата когато те няма
Зависи как се случи - може и така, но може и да е иначе. Явно нямаш достатъчно опит. Два пъти ми се е случвало влизам пред ЖП гарата и виждам един паяк точно се изнася 20 метра пред мен, викам си: "Имам 5 минути докато дойде следващият." Слизам от шофьорското място отивам до багажника, вадя една чанта и на втората виждам, че полицаят вече ми снима колата, а работниците слагат вече подложките под гумите. Полицаят ти казва: "Виждам, че си добър човек, ела в кабината на паяка да се разберем и друг път не прави така." Последният път аз излязох от кабината с 26 лева по-малко, то с 26 лева повече. Как изчисли точно тази сума не знам.



Тема Re: Проблем с КАТ - кой е прав?нови [re: L.dof]  
Авторd1ma (Нерегистриран)
Публикувано17.12.08 22:05



Без да искам прочетох какво си написал и веднага съжалих, че навремето другарката Колева в първи клас ме е научила да чета!
Подкрепи твърденията си със съответна нормативна база и тогава пак ще говорим, като обърни внимание на това дали наистина контролните органи трябва да хукнат да дават кръв само защото на теб така ти се иска и дали пък случайно не носиш някаква отговорност
Виждам, че си много на ТИ с материята и повече жокери няма да ти давам
Надявам се да ме разбиеш с доводи, да ме засрамиш и аз повече никога да не смея да си чеша пръстите по клавиатурата в този форум






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.