Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:55 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лв  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано26.02.08 19:09



Бих искал да си купя кола и проучвам пазара, каква кола мога си купя до 11000 лв. Ако може дайте мнения по въпроса плюсове и минуси.
Колата ще се кара предимно в София така че предпочитам да не е много голяма, но пък и да не е прекалено малка.
Някои ще каже защо не нова. Но новата има много разходи като каско и че не може да се монтира газова.



Тема няма да е лошонови [re: Koko]  
АвторПapaмицoв (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 18:27



поне да ни насочиш в избора си. Като за финал каза, че не можело да се монтира газ. Означава ли това, че не искаш дизел, а търсиш някакъв бензин? Не ни карай да ти четем мислите. При повече информация съм сигурен, че би могъл да получиш достатъчно мнения, компетентни или не.

Специално какво аз бих си купил, ако трябва да се вместя в 11.000 лева и това да е задължително бензинова кола. Вероятно бих се спрял на комби. Форд Фокус, например. Не много малка, не много голяма кола. Удобна, икономична и евтина за поддръжка. Е, не е over the top, но колата е добра. Има само едно неудобство, ако си решил да слагаш газ - бутилка, скъпа инсталация. Предполагам возилото няма да е моноинжекция, а пълна! Което автоматически ти прави газовата инсталация на цена от около 1.200-1.500 лева. Поне! Зависи от газовия инжекцион. С бутилката обаче си прецакваш багажното пространство, но това са компромиси, които сам трябва да направиш.

Забравих да кажа - бензинови комбита на фокус на 6-7 години в добро състояние струват точно толкова, колкото си готов да отделиш.





Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лвнови [re: Koko]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 23:52



Да прав си, ето малко повече информация. Да предпочитам бензин + газ защото като знам качеството на предлаганите горива в БГ, а по новите дизели след 2000г са доста капризни в това отношение. След 2г каране в БГ и ще си имаш сумати ядове. Дори съм чувал че ако си купиш нова, след 6-7г мах проблемите с турбото почват (докато бензиновия двигател не е толкова капризен) е да добавяш пари за газова но пълно щастие няма

В последно време все повече се зарибявам по японските:
Toyota Avensis и Mitsubishi Carisma
но да не отписваме и
Fiat Stilo(казват че дизела им бил много добър), Renault Megane (малко над 11 може да се намери и новия модел)


Просто се опитвам да съберя повече мнения. 11000 не са малко пари и след това се надявам да я карам поне 5г и да нямам много проблеми....
Според мен има доста хора които искат нещо по добро от за 6000-7000лв но пък нямат възможност за нова:(



Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лвнови [re: Koko]  
АвторПapaмицoв (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 06:57



Не знам как точно да коментирам, но ще опитам да бъда последователен.

Значи, българинът робува на акъла си, което е в права пропорционалност с опита му. А автомобилния такъв е никакъв. Заявявам го смело и отговорно. Не е нормално да съдиш по едно кола n-та употреба. По-скоро е глупаво. От там идват много противоречия. Една кола пазена, друга юркана. И накрая двама души се изказват крайно негативно за един и същи модел, една и съща година.

Карам турбодизел купен някога чисто нов от близо 8 години. Каран е почти изцяло само с българска нафта. Пробегът е вече сериозен за нашите пътища и стандарти - малко над 300.000 км.

Турбо и дюзи не съм пипал. Не съм зареждал от шофьори и пр. търговци на нафта с неясно качество. Знам какво ще стане като продам колата. От 300.000 ще стане на 130.000 км Някой чиляк ще я купи и ще започне да псува, че Пежо/Ситроен не могат да правят дизели и турбодизели . Отплеснах се.

Тойота е един много добър автомобил. С Фиат не те съветвам да се занимаваш, въпреки че са доста иновативни като производител. Мицубиши са слабички. Ще ти създават проблеми. Чета в много американски форуми. А и тук съм попадал на мнения от хора, живеещи там - общо взето доста нисък е рейтингът на марката зад океана. Качеството е силно занижено. Но ти си проучи пак нещата. Направи своя избор и после сподели.



Тема малка корекциянови [re: Пapaмицoв]  
АвторПapaмицoв (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 06:59



на втория абзац. Исках да кажа, че единият е доволен, а другият не.





Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лвнови [re: Пapaмицoв]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано29.02.08 10:20



Да прав си, за турбодизел наистина много много трябва да се внимава! Мнението ми е на база мои познати които са си взели дизели(6-9годишни) от бг. Проблема е хората които внасят коли от ЕС (предимно от Италия) са големи .......
Но затова и търся повече мнения





Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лвнови [re: Koko]  
АвторTДC (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 19:12



Трябва вече да мислим по-различно.
Ще икономисаш някой лев карайки таралясник на газ.
Въпроса е колко струва живота ти и този на хората до теб.
Купи съвременна нова кола независимо коя марка. Може да ти спаси живота.
А забелязали ли сте, че в автовозите със стари коли от европата няма нито една кола, която да не е блъсната.
Вложи парите за първоначална вноска за нов автомобил на лизинг.
Аз направих така и не съжалявам.



Тема няма проблемнови [re: Koko]  
АвторПapaмицoв (Нерегистриран)
Публикувано01.03.08 23:46





Все пак ти препоръчвам нещо дизелово. Въпреки, че и аз карам на 3 горива Дизелът си е дизел. Няма бутилки, няма газ анализатори, няма философи, които да те изкарват тебе виновен, когато нещо в АГУ-то куца

Пресметни си средния пробег на година. Реши за себе си кое е по-важно - съмнителната икономия на газ или някакъв друг важен фактор. Ксантията ми на дълъг път при нормално каране (100-110 км/ч) гори по-малко от 5 литра. Това съвсем сериозно. Грубо това прави 11 лева. На газ при тази скорост и при подобни габарити на автомобила едва ли ще паднеш под 8-9 литра. Това са вече 9-10 лева. Слагаме и това, че гориш бензин успоредно с газта. Постоянно заето место в багажника. Имаш втора горивна система за поддръжа. Втората ми кола е на газ, та общо взето ми е ясно как се поддържа едното, второто и третото. Но ти си знаеш.



Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лвнови [re: TДC]  
АвторKoko (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 13:36



По принцип си доста прав

но на практика един читав нов автомобил е около 30000 + допълнителни разходи като голямо каско (като голям плюс е че не се сблъскваш със стари коли от европата и кръпките направени по тях...., но да си признаем и качеството на новите не е същото както преди)
Та в този ред на мисли човек трябва да си знае разумната граница...
Но благодаря и аз все повече се замислям за нов

За спора газ-дизел, въпроса е доста сложен. Поблема е че карам 30-40км градско всеки ден и то в София. И за това ме бърка доста дали ще давам по 20лв(за газ) или 35-40лв(за бензин) Въпроса не е дали можеш да си го позволиш, а дали въобще ще ти прави впечатление (лично предпочитам второто . да не ми прави впечатление кото отида на бензиностанцията )
Пък и се замислим, цената на петрола сега е ~100$ до края на годината ще стане 130-150$ Дали и тогава няма да се замислим?!? Предпочитам вмомента и да знам алтернативите......
За това повечето различни мнения са от полза, във всяко мнение има частичка истина



Тема Re: Мнения за каква кола мога си купя до 11000 лв [re: Koko]  
АвторLeo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 16:33



Аз подкрепям ТДС.
Купих си нова КИА СИИД за 25600.
Карам я вече 6 месеца без проблем.
Оборудвана е страхотно . Гаранцията е 7год.
Никой друг освен мен не е пръцкал в нея/много важно/
А и съседите ме гледат с друго око /ха ха изглеждам преуспял/
Каското тежи, аз го плащам разсрочено, но пак се усеща в бюджета.
Освен това всяка година трябва да се сменя маслото за да важи гаранцията.
Но това ми е първата нова кола, а вече не мога да си представя, че бих си купил отново 2ра ръка.
Поздрави и успех в избора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.