Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Висок разход на BMW E46 320ciнови  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано13.04.07 21:40



Значи тази кола гори 17/100 градско от както съм я взел (2 месеца), при нормално каране, бензин 95, средна скорост 30 км/ч.

Вчера направих диагностика в Камор, нищо не откриха. Казаха че всичко било перфектно, даже нямало за какво да се захванат да сменят. Не знаели от какво било, не можело да го оправят, ама си зеха 52 лева..

Чудя се дали нещо да не е със скоростната кутия - да е старо маслото, или да е малко, или пък много; как може да се провери, някой знае ли?

А да не би пък да е от спортния филтър? Имам K&N на мястото на стандартния, скоро е презареждан...



Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ciнови [re: Wrangler™]  
АвторRedneck (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 19:06



Здравей!

Не искам да се заяждам, нито да те отчайвам или да ти се подигравам, но искам да ти задам въпрос и да ми отговориш честно. А именно - колко точно си очаквал, че щи ти гори тази кола в градски условия? Предполагам си от София или от някой друг голям град.

Преди няколко месеца карах БМВ-то на мой близък приятел. Колата беше 530, т.е. доста по-мощна от твоята. Средният градски разход, който ми даваше, беше 10 мили на галон. Преведено на български език, това означава приблизително 16 литра градско - това при цялото ми старание да карам икономично. Разходът се ядва, защото тук движението е крайно облекчено и задръствания от типа БНБ - Орлов мост - нямаме, въпреки, че милионите са много над софийските.

Така че, раздели се с илюзията, че тоя малък звяр (наистина е малък) ще ти гори по-малко от 15-17, особено ако го караш нередовно и на къси разстояния. Пък и щом си си позволил карета от този клас - не се оплаквай. Да си правил сметките по-рано.



Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ciнови [re: Wrangler™]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано15.04.07 21:15



Колегата Redneck ти е казал как стоят нещата много точно. Само едно искам да те питам: виждал ли си икономично БМВ.
Щото аз не съм и който иска да кара такава кола трябва преди това да си е направил сметката, че разхода няма да му е проблем.
Мацките се лепят на бавареца, нали...

Приеми, че това е цената.



Тема поправканови [re: Redneck]  
АвторRedneck (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 06:40



Допуснал съм лека неточност - 10 мили на галон (24 литра на 100 км) гори служебния Dodge RAM HEMY - 5.7 литра.



БМВ-то на моя приятел караше 15 мили на галон, т.е. около 16-17 литра на 100 км.

Извинявам се за грешката



Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ciнови [re: Wrangler™]  
АвторГaд (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 18:18



"А да не би пък да е от спортния филтър? Имам K&N на мястото на стандартния, скоро е презареждан..."
Тези "филтри" освен, че почти не филтрират ти бъркат разходомера за въздух и шашкат компютъра. Само за чужд дизел стават - чужд за да не го мислиш, а пък на дизела въздуха никога не му идва в повече





Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ciнови [re: Гaд]  
АвторKoлera (Нерегистриран)
Публикувано24.04.07 19:17



Как ти хрумна да говориш за дизели, при положение, че колата, за която става дума, е бензин?





Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ci [re: Wrangler™]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано08.05.07 13:34



При първо качване в София моя Авенсис даде разход над 12 и имах подобни терзания, само че не ми беше толкова трудно да намеря причините - София, задръствания, 14 км/ч средна скорост, първа-втора с много газ ...

Изкарай колата на дълъг път извън града (за предпочитана без магистрали) и провери реалния и разход.



Тема Re: Висок разход на BMW E46 320ciнови [re: ББ]  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано16.05.07 18:05



Хаха. лЕпат се деебеш и разпоретините!
За икономичното БМВ - карах и 525д, 7/100 смесено :(! Пък и повече вървеше с тея 163 дизелови коня отколкото 170 бензинови



Тема Re: поправканови [re: Redneck]  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано16.05.07 18:11



братче 5.7 хеми и 10мпг си е нормално. Аз в канада имах e30 325is и ми харчеше 14/100 на безин 87 октана, така че очаквах по-новата Е46 320ci да нарчи ако не по-малко, то поне същото (все пак е30ката беше 160 коня, това е 170).
Както и да е, по спек. трябва да харчи нормално 13 градско (идеални условия), и аз очаквах например 14.



Тема В крайна сметка какво се оказа...нови [re: Wrangler™]  
Автор Wrangler™ (off-road)
Публикувано16.05.07 18:17



отидох при един пич в един нов сервиз на алфа и като я закачи на комп-а, веднага му показа misfire на свещите на 3ти и 5ти цилиндър. Сменихме ги, оказа се че съм си бил още с оригиналните. Сложих 98 и разхода ми е 13.8 градско, при 13.2 по книжка. Доволен съм вече.

Не че ми е за парите, просто искам колата да е в ред. Вече и без това ми мина мерака да се пека със свален покрив, така че го карам само следобед и събота и неделя. През деня в пека си връткам 525-цата на 7/100 :):) - напрао ме кефи




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.