Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:12 03.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Регистрация в КАТ?!?нови  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано22.07.05 14:55



Здравейте,
Взех си вчера една кола и отидох да я регистрирам в КАТ. Колата не е със софийски номера, а аз по лична карта съм записан на адрес в Пловдив, но съм си извадил удостоверение за настоящ адрес в София. Въпреки това обаче в КАТ-София ми казаха че не мога да регистрирам колата при тях, трябвало в по постоянен адрес /т.е. тоя дето е в личната карта/. Дори и в договора за покупко продажба съм си посочил софийския си адрес. Струва ми се адски тъпо да си принуден да регистрираш колата не там където искаш, където пребиваваш в момента и където си се регистрирал, а само където си записан в личната карта. Т.е. ако искам в София-да си сменя картата!
Въпросът ми е има ли някой който е попадал в подобна ситуация и има ли начин за излизане от нея?



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Hиkoлaй]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано22.07.05 15:57



не, начин няма - колата ти се води атм, където ти се води постоянния адрес - по разбираеми причини... иначе другия можеш да си го сменяш за 50 стинки и 5 минути, и как ше ти хванат спатиите тогава?

Just a genius



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Blake]  
АвторPhoto Fan (Нерегистриран)
Публикувано23.07.05 18:17



Хъм.. що да не може? Отиваш в общината/кметството (в София - там където живееш) и подаваш молба за смяна на жителство.. ставаш жител на София и готово.. след това в КАТ.. (Най-вероятно това ти действие ще изисква преиздаване на личната ти карта...) Добре е да се прави предварително тъй като май няма да спазиш сроковете за регистрация на МПС-то.
Друг е въпроса, че разправиите ти ще са повече отколкото да регистрираш колата в КАТ по постоянно местожителство... иначе не е невъзможно.



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Hиkoлaй]  
Авторvasko (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 14:09



zdravei,as imam sustiq problem s moqta kola koqto si vzeh predi sedmica ot Gabrovo,a as jiveq v Plovdiv,i iskam da si zapazq gabrovskata registraciq,no veroqtno za da iskam tova trvqbva naistina da si smenq li4nata karta,pri koeto predpolagam i knijkata ne znam,mn.sa go uslojnili spored men,vsi4ko e za pari spored men napraveno,taka 4e ti kazvat opravqi se ako ne ti oturva ne si kupvai kola:)hhhhhhmmmmmmm

abe maniste se smqnqt nomerata to e qsno,mainenata mu



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Hиkoлaй]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 16:47



Това е поредната българска простотия. Вместо да улесняват нещата те ги усложняват, бюрократизират и не на последно място и правят ако могат да ти вземат пари.
В белите държави можеш да регистрираш МПС където си искаш без дори да си живял там. Носиш си документа с който си се записал, че живееш еди къде си и готово. Дори и да си го забравил отиваш в най-близкото полицейско управление и от там ти дават бележка за настоящият адрес и с нея пак действаш.
Между другото няма никаква логична връзка между двете: МПС/адрес.



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Photo Fan]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано04.05.07 10:25



Нали и аз това казвам бе хубав - 5-те минути и 50-те стотинки са за смяна на постоянния адрес. Но, както споменах, СЕ СМЕНЯ ПОСТОЯННИЯ адрес, а човека пита как/дали става БЕЗ да го сменя...



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Blake]  
Автор mihailo ()
Публикувано06.05.07 16:02



Какъв е проблема да се качи в колата, да идат в областният град по местоживеене да извърши регистрацията и след това може да се прехвърля където си поиска.





Тема Re: Регистрация в КАТ?!? [re: mihailo]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано07.05.07 10:39



Проблема е, че трябва да загубиш 2-3 работни дни в чакане по опашки...
след това при всеки проблем пак трябва да ходиш в града по местоживеене, пак в работно време.



Тема Re: Регистрация в КАТ?!?нови [re: Hиkoлaй]  
АвторBUL (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 15:30



КАТ - Дупница
Борбата на 'дупничани' беше да регистрират своите МПС-та в Дупница, а не в КАТ - Кюстендил.
И какво стана?
Досега ако в Кюстендил регистрацията отнемаше около половин или 1 ден, то в КАТ - Дупница, регистрацията на едно МПС става за 3 дни.
Служителките са незнаещи и неориентирани, връщат те за простотии, поне знаят да пращат 'опашката' в Кюстендил и да регистрират нередовни по документи МПС-та. Назначени са без конкурс...
Служителките на гишетата за регистрация (за транзитни номера и за национални номера) се държат грубо и надменно с клиентите. Защо? Отговорът е ясен, ... назначени от някои от висшестоящите, но как? Отговорете си сами.
-'Регистрация на национални номера' - Там умишлено забавят документите на клиентите им, от уж имало нещо нередно и накрая казват: 'Хайде помести се, половин час ми бавиш опашката'. На друг клиент казват: 'Аз на теб казах ли ти, че тук няма да си минеш колата.', следващия клиент пита: 'Какво става цял ден вися тук, в София въпреки, че има много коли регистрацията става бързо?', служителката му отговаря: 'О, в София щяхте да я минавате 3 дни, така, че ще чакате'.
И не е само това . . .
Когато назначават служители на такива длъжности, хубаво е да им дават по един тест за интелигентност.
И какво става в КАТ - Дупница? На едно място са събрани любовници на някои си от КАТ и РПУ и 'интелигентност'.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.