Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 28.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови  
АвторSemejstvo_Meizga (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 09:23



7-местни, нови, съизмерими цени за съизмеримо оборудване....

Какво бихте предпочели за семейна кола?
Чий сервиз е по-свестен? Чия поддръжка би била по-лесна?



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор Blake (член)
Публикувано12.03.07 10:34



е брато как да ти кажем колко ще струва поддръжката на кола, която току що излиза на пазара (визирам Ситроена). Виж за Версо-то ще се намери кой да каже.

На мен лично ми харесват и двете, но бих си взел ситроена, щото по-ме кефи, със сигурност ще е по-комфортен и с повече екстри за еднаква цена с тойотата. От тойотата пък вероятно се очаква да е по-безпроблемна, но както вече казах, база за сравнение на издръжливостта няма.



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.07 16:12



И на едната и на другата третия ред седалки са напълно измислени и стават само за много малко дете. Ситроенът в това отношение е малко по-добре, Тойотата отзад е направо клаустрофобична. И при двете нямаш никакъв багажник ако решиш да използваш и третия ред. Базовият модел на Ситроена няма ни климатик, ни фарове за мъгла, ни подлакътници - трите неща на които аз държах. За Тойотата дори и не се интересувах за подробностите, достатъчно ми беше да се опитам за седна на третия ред.



There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark


Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: DarkSide]  
АвторSemejstvo_Meizga (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 17:03



Ей сега ходихме, та ги пробвахме и двете...

Ситроена определено се усеща по-просторен. Ясно е, че третия ред седалки ще се използват по изключение и не за дълъг път - ако трябва да се качи възрастен - децата ще отидат отзад. В Ситроена и най-задното прозорче е по-голямо и сякаш преконфигурирането става по-лесно - нищо не запъва, лесно се сгъват и плъзгат седалките. При Тойотата по идея е същото, но сякаш не и по изпълнение....не знам.

И при двата модела сравняваме средните нива на оборудване, така че нещата, които споменаваш ги има.

Мен ме интересуваше мнението на форума и за фирмените сервизи, защото рано или късно човек се сблъсква и с тяхното любезно обслужване...

А вие на какъв модел се спряхте в крайна сметка? Видях твоя тема пак за семеен автомобил...Дизел или бензин избрахте?

Пежо 307 SW - не е ли някак по-ниско?



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.07 17:42



Аз се колебаех между Пежо 307, Ситроен Ц4, Фиат Добло и Мазда 5.
Фиатът е най-евтин и най-широк, , има плъзгащи се врати, но вътре изглежда като кола от отминала епоха. У Пежото доброто е панорамния покрив, които обаче се закрива от багажника, които трябва да си сложиш на покрива ако искаш да ползваш седемте места. Ситроена е набъкан с електроника и много хора ме посъветваха да не го купувам. Роботизираната им скоростна кутия давала много дефекти. При Ситроена дори и в средното изпълнение пак се налагаше да искам опции, докато Маздата си има абослютно всичко в средната версия.
Маздата май се оказа най-добро като вариант, на нея средната седалка на втория ред е тясна и става единствено за добра масичка, така, че реално имаш 6 места. Но третия ред изглежда много добре, има и плъзгащи врати.

Накрая си купих Форд Galaxy ТДИ на 5 години на почти 1/3 от цената на Ситроена Ц4 или Маздата. Така си запазих и старата кола и сега имам една за града и една за извън града. Ако държите на нова - най-добрата в този сегмент за мен остана Маздата.

There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark


Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: DarkSide]  
АвторSemejstvo_Meizga (Нерегистриран)
Публикувано12.03.07 17:58



Е, хубаво Мазда - ама трите деца къде да ги сложа?

За мен по-важно е да има 3 пълноценни седалки на втория ред, че да има и къде да сложим багажа на 5 човека като затръгваме на море да речем, а шестата и седмата седалка са по-скоро за инцидентна употреба - примерно ако трябва да се качат баба/дядо за кратко....нещо такова.
То в днешно време - навсякъде има електроника, ама това дето казваш за скоростната кутия трябва да се проучи. Иначе и тук предното стъкло доста нагоре отива и голям простор дава - не знам как е на Пежото отвътре...
Сега ще поразгледам и Маздата.

А Зафирата - има ли смисъл да се гледа според теб?



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picasso [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано12.03.07 20:24



Зафирата също беше много малка на третия ред и я отхвърлихме още при предварителното проучване. Тук имаше автосалон и всички коли бяха струпани на едно място, та ги обиколихме всичките за 1 ден, влязохме и бъзикахме на воля всяка от тях. Така накрая останаха споменатите от мен по - горе. След дълго умуване ние решихме, че каквото и да вземем, все ще е някакъв компромис защото всъщност сме за по - горната категория: С8, Пежо 807, Фолксваген Шаран, Форд Галакси и т.н. Но там цените вече бяха психологически трудни за преглъщане и затова взехме на старо. Вече съм купувал нова кола и не ми беше толкова зор да е нова. Освен това тук в града колите бързо получават множество дребни драскотини и просто не си струва толкова пари да се оставят да стоят на улицата.

There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark


Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: DarkSide]  
АвторSemejstvo_Meizga (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 09:32



Ясно...
Ами благодаря ти за отзивите. Ние засега сме се насочили към Пикасото. Още малко ще се почудим сребриста, бензинова или червена, дизелова - и двете второ ниво но оборудване с някакви допълнения, които се плащат. Втората отива малко повече отколкото мислехме първоначално да похарчим, но изглежда страхотно и май нея ще вземем...



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picassoнови [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор Blake (член)
Публикувано13.03.07 10:36



Направо ти завиждам... как искам и аз да се метна на едно ново Пикасоооо...
Айде чуди се по-бързо и със здраве да си я караш...



Тема Re: Toyota Corolla Verso vs. Citroen C4 Picasso [re: Semejstvo_Meizga]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано13.03.07 12:05



Внимавайте много с опциите! Специално френските коли са с толкова много варианти, че дори и продавачите често не са сигурни кое го има в даден вариант и кое - не. Особено на нова кола като тази. Аз специално се интересувах за тези подлакътници - наложи се да питат на три места по телефона докато ми отговорят и аз естествено не бях 100% сигурен, че ще ги има в колата, която ще получа. Продавачът ти говори едно, а действителността може да е съвсем друга! В магазина, в които аз ходих, имаше изложени 5 автомобила, но всеки беше с допълнителни опции и така и не можах да разбера със сигурност кое е включено в цената, за която се пазарихме.

There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.