Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:23 24.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема За зимните гуми...нови  
Автор sobriety (непознат)
Публикувано12.12.06 10:09



Привет на всички!
Налага ми се да избирам марка зимни гуми - 2 предни


Изслушах много приказки и приказвания през последните седмици, но така и не срещнах единно мнение...
В едно съм сигурна - не ми се дават пари за скъпи гуми от типа на Мишелин, Бриджстоун, Тойо или пък Гудиър, които ще ползвам само 3 месеца през годината
Бихте ли ми дали съвет за сравнително евтини, но с добро качество гуми




Тема Re: За зимните гуми...нови [re: sobriety]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано12.12.06 12:36



Щом не ти се дават пари за скъпи гуми взимай Debica Frigo 2, копие на Good Year Ultra Grip 5, аз съм с по-стария модел вече трета зима и съм доволен.





Тема а защо не всесезоннинови [re: MichaelLeRoi]  
АвторBT4491AX (Нерегистриран)
Публикувано12.12.06 12:48



А защо не и всесезонната на DEBICA-NAVIGATOR 2.Аз карам с такива и съм много доволен.Не ми се налага да мисля за втори комплект джанти и смяна.А и както бе казано защо да се купуват зимни гуми ,които се използват няма и 2-3 месеца.За мен съм си решил да карам със всесезонни,тъй като карам зимата почти само в града.



Тема Re: За зимните гуми...нови [re: MichaelLeRoi]  
Автор sobriety (непознат)
Публикувано12.12.06 14:16



Да, един гумаджия ми ги предложи.... даже с намаление


Предполагам на тях ще се спра...



Тема Re: а защо не всесезоннинови [re: BT4491AX]  
Автор =Netmastera= (непознат )
Публикувано12.12.06 14:18



Какви 2-3 месеца бе хора?! Зимни гуми се карат от края на Октомври до началото на Април. Това са си минимум 5 месеца.





Тема Re: а защо не всесезоннинови [re: =Netmastera=]  
Автор sobriety (непознат)
Публикувано12.12.06 14:43



По протокол е така, но климатичните условия от година на година свиват периода на носене на зимни гуми... просто защо зимата е мека

Особено по черноморието



Тема Re: а защо не всесезоннинови [re: sobriety]  
Автор =Netmastera= (непознат )
Публикувано12.12.06 14:57



Абе мека, ама зимните гуми не са само за сняг. Падне ли под 10 градуса - зимни гуми. Колкото и да е мека,рядко температурите са над 7-8 градуса. А това са си температури за зимни гуми.



Тема Re: а защо не всесезонни [re: =Netmastera=]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано12.12.06 18:15



Това са температури за ЗИМНИ гуми, а не всесезонни. Всесезонните не са добри нито за лято, нито за зима.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.