Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Пак за горивата Shell vs OMVнови  
АвторMAYBACH (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 00:11



Карам Мерцедес Е200 дизел. Малко е тромав, слаб е мотора за това купе. Искам да сипвам наистина добро гориво, за да е максимално динамичен. Сипвам само ОМВ спринт дизел. Питането ми е-защо има толкова негативни отзиви за Шел горивата. Толкова ли е зле Ви пауър-дизел?



Тема Re: Пак за горивата Shell vs OMVнови [re: MAYBACH]  
АвторShell (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 00:46



Kvo mu e na Shell-a?Mnogo po-dobre e ot OMV-to...



Тема Re: Пак за горивата Shell vs OMVнови [re: Shell]  
Авторнekoи (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 10:07



хи,
Shell, едно че се изказаш неподготвен едно че не уважаваш опонента си като пишеш на латиница. това че в тая паланка дето живеш има само Шел незначи че те са наи добрите.

Сега малко личен опит: от 1 година некарам дизел, но съм забелязал че има разлика от бензиностанция до бензиностанция пък нищо че са от една верига.
по принцип колата наи добре се движеше от една малка "таина" бензиностанция дето никога няма да я видиш ако незнаеш къде е. Просто оттам разхода беше наи малък и колата наи много "летеше".

Относно Шела одавна съм го от**ал щото ме прецакаха с едни масла. Та затова вече некарам дизел.

аиде със здраве и безаварини много километри



Тема И Шел, и ОМВнови [re: MAYBACH]  
Автор jamieМодератор (чисто нов)
Публикувано22.10.06 15:56



са франчайзинг - т.е. не са собственост на фирмата майка а само ползват името и.
Аз предпочитам да заложа на изпробвана местна бензиностанция (ползвам една ОМВ).



Тема Re: И Шел, и ОМВнови [re: jamie]  
Авторнekoи (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 16:35



Чувал съм слухове, че ОМВ, пък била собственост на некакви австриски мутри, ама дали е верно нЕам представа.Това последното по повод местните марки.

Все се заричам, ама един ден ще взема да си пълня колата с тубичка, та да видя дали 5 литра на "колонка" са 5 литра на "резервоар"

аиде со здраве



Тема Re: И Шел, и ОМВнови [re: нekoи]  
Автор Sawa (®)
Публикувано22.10.06 17:01



Общо взето помията която сипват и на двете вериги е една и съща. Нямат нищо общо с това което предлагат в чужбина. Разликата във вървенето и качеството на горивото е много осезаема. Сипвал съм и В-пауър и спринт да пробвам да доближа качеството на най-обикновения бензин в чужбина, но не мога. В БГ зареждам само от Петрол и ЛукОйл. От там съм най-доволен.
А ОМВ е огромна компания с една от най-модерните рафинерий в Европа. АД е и е смешно да се вярва на слухове за мутри и такива глупости съществуващи единствено на нашите геогравски ширини.





Тема Re: Пак за горивата Shell vs OMVнови [re: MAYBACH]  
Авторjcc (Нерегистриран)
Публикувано22.10.06 20:39



Колега избягвай шела ! Това е една от най-фалшивите вериги бензиностанций в България.А нафтата им е под сякъква критика след като и големи камиони имат проблеми от нея и не щат да вървят.Шел България е франчаизинг както казаха по горе и няма много общо като качество на горивото с тези бензиностанций на запад. Давам ти съвет пробвай горивото на гръцката ЕКО Кинитрон и ще останеш доволен ! Аз зареждам само от там и освен че ми дава лека икономия и самия автомобил върви като че ли малко по добре. За мен тази нафта е по добра и от дизела на ОМВ защото за разлика от него се кара директно от рафинерията на веригата в Солун лично съм виждал цистерните да потеглят от там . А тази на ОМВ си е нафта от нефтохима с допълнителна добавка на ОМВ нищо повече.Но и тя както и нафтата на Лукойл са много добри горива.



Тема Re: Пак за горивата Shell vs OMVнови [re: jcc]  
АвторDiesel (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 15:02



"ДОБРИ" са ама друг път.Те дефинитивно не могат да бъдат добри.Нафтата от нефтохим Бургас си е пълен боклук по простата причина, че скапаните инсталации строени по руски образец от преди 35 години не могат да рафинират НИСКОСЕРНИСТА нафта.Този бълвоч е с голямо съдържание на сяра, доста над допустимите норми за един съвременен COMMON RAIL двигател. Не случайно Рено пусна COMMON RAIL дизелите за България 2001 или 2002г, в Русия изобщо отказват и Сузуки /МИРКАТ/ още се дърпат да внасят дизеловите машинки от по-нисък клас като Игнис и Вагон.
Както другарят Вагит Алекперов при едно интервю миналата година каза,че за да отговорят на европейските изисквания за качеството на горивата в Бургас трябвало да бъдат инвестирани около 100 милиона долара.
Мисля, че OMV внасят по-голямата част от дизела от Румъния и Гърция.
За ШАЙКАТА ШЕЛ изобщо не ми се говори!





Тема сярата не пречи [re: Diesel]  
Авторrc (Нерегистриран)
Публикувано28.10.06 21:42



това обяснение за сярата в нафтата не струва!
аз например искам нафта със сяра, защото с нея колата е по-динамична и не ми се износва горивната апаратура. серните съединения определят мазилните свойства на нафтата. регулаторът на предварението работи по-добре с мазна нафта и това влия е на точната динамична центровка.
комън рейл не върви по-лошо с серниста нафта, но се скапва


просто първите комън рейл са недоправени. не модерното е най-доброто, а изпитаното от времето.
проблемът със сярата в горивата за българия идва от произхода на нефта - руският е с много сяра и тя трудно се отстранява, било то от немски, руски и други рафинерии.



Тема Re: Пак за горивата Shell vs OMVнови [re: MAYBACH]  
Авторбeнзинджия (Нерегистриран)
Публикувано29.10.06 02:28



И двете вериги зареждат горивата от едно и също място.Добавките си ги слагат веднага в цистерните.Явно до тук контрола е на ниво.Като ги сипят тези горива в резервоарите на бензиностанциите кой какво прави с тях-не е много ясно.М.г. сипах 20литра V-Power




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.