Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:46 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема VW Polo или Peugeote 306нови  
Авторkoko1 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 13:24



Здравейте.. Мисля да си взимам автомоил и засега се спрях на VW Polo или пежо 306 . Препоръчаха ми ги, спецове дет май са наясно, като евтини коли , здрави, с малак разход и с относително евтина поддръжка. Ко мислите вие ?? Моля тези дето са наясно с плюсовете и минусите на двата автомобили да ги постнат.. Има доста подобни теми из форумите... направо ме заболяха очите от четене и за тва ерших да питам тук.. Ще съм благодарен ако си кажете мнението...
Предварително мерси.





Тема Re: VW Polo или Peugeote 306нови [re: koko1]  
Автор494 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 14:00



Ха така, сега пак ще се разрази спор между почитателите на френско и немско.
Аз карам и от двете марки, служебно Пежо и на жена ми Поло-то. Да ме извиняват французите, но въобще не може и да се говори за сравнение в качеството на немската марка с френската. Иначе, когато колите са в изправност, и двете се карат нормално.
Провери си цените на основни части и консумативи (филтри, ремъци, съединител-комлект, накладки, шарнири и носачи) и съответно труд за смяната им, както и колко често се подменят, и ще добиеш представа за това кое ще ти е по-изгодно да вземеш.
Моето мнение е да избереш Поло, или ако ти изпадне японски автомобил.



Тема Re: VW Polo или Peugeot 306нови [re: koko1]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 14:13



Като начало тези два автомобила с в различни класове - по-правилно е да сравняваш 306 с Голф, а пък Полото с Пежо 106, което е незабележимо по-малко.
Пежото има по-добър външен вид, по-мека возия и по-приятен интериор, макар и по-нетраен. Откъм отрицателните му страни са по-чести проблеми с електическите устройства (стартер, алтернатор, чистачки ...), предни карета, слабо задно окачване, склонност към прегряване с всички последствия ...
Полото е много 'спартански' автомобил и е доста добър избор, ако не си претенциозен. Избягвай малките двигатели (1.0) и базовия модел защото няма хидравлика на волана.
Ако аз трябваше да избирам в твоето положение бих взел Поло Седан 1.6, или още по-добре Ибиза 1.6 по-млада с няколко години





Тема Re: VW Polo или Peugeote 306нови [re: koko1]  
Авторkoko1 (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 19:00



Спрял сам се на комби варянта и на двата модела - Поло комби и пежо 306 комби. А чувам също, че и фиат пунто си бил готин - с евтина поддръжка и много здрав.. Иначе разбрах че в Дупница цените на автомобилите са били най-евтини.. вярно ли е ?



Тема Re: VW Polo или Peugeote 306нови [re: koko1]  
Авторшeмeт (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 10:26



един съвет забрави за фята!!!!

полото е изключително здрав съндък.
пежото е доста по приятно и като интериор и като возия, и определено не е толкоз "нежно" колото го изкарват, но след определен пробег де що има пласмаси се разхлопват и трябва да се позатягат. не е болка за умиране но дразни.
лично аз карам пежо. полото което имах преди това го размазаха

в един стълб
/ не си даваите колите дори и наи добрите си приятели/

бих ти дал следния съвет качи се, направи едно кръкче и с двете/ ако може/ и тогава реши. и аз мислех че няма да карам френско, до момента в които седнах зад волана на Пижо.

Няма лоша кола, има лошо подържана кола. УСПЕХ



Тема Re: VW Polo или Peugeote 306нови [re: koko1]  
Автор MишoШaмapa (най-добрия)
Публикувано07.06.06 12:41



Колко стари да са колите и до колко пара?
На 306 само съм се возил и не мога да дам мнение, но гаджето ми кара 2 години едно поло 98 година, беше в периода 2003-2005, взе го на 90,000 и нямаше никакви проблеми, единственото нещо което му е сменяно освен консумативите са едни тампони за 15 кинта броя ако не се лъжа и ауспуха, щото забра един коловоз по селски път и го прецака...... Като го даде на лелинчо си миналата година беше навъртяно близо 35,000 отгоре и като го гледаха майсторите не му намериха и един кусур. Сега гледам, пича си го кара вече 10 месеца и не се е оплакал да се е набутвал за ремонти.

We're all living in Amerika
Amerika ist wunderbar
Coca-Cola, Wonderbra


Тема Re: VW Polo или Peugeote 306 [re: MишoШaмapa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано07.06.06 14:34



мда, една колежка тука пък обратното - взе си поло дизел (някъде набор 98-99), за 1 куфар пари, после даде още към 2 бона по ремонти, и досега не го е оправила съвсем (вече почти година). Сега се мъчи да го продаде, но никой не го купува...

Just a genius



Тема Аминови [re: koko1]  
Автор jamieМодератор (старо куче)
Публикувано08.06.06 14:48



малко не са в един клас - Пижото е по-голям клас.



Тема Re: VW Polo или Peugeote 306нови [re: koko1]  
Авторkoko1 (Нерегистриран)
Публикувано12.06.06 00:00



Ами полото го пробвах.. вътре не е толкова тясно колкото изглежда отвън.., но то май си е градска кола.. Оставям го малко на заден план.. Вигдам изгодни оферти за рено меган а т не е никак лошо - има оферти за 5500 на инвалид - 97 г. 1.6 с екстри - клима , ел. пакет... Остава само да разбера кви са цените на консумативите. Ако някой има меган нека да сподели как са нещата при него..





Тема Re: VW Polo или Peugeote 306 [re: koko1]  
Автор Cтaниcлaв! (SAGITTARIUS)
Публикувано12.06.06 08:42



VW имаха големи дертове с алуминиевите си двигатели. За справка погледни зимните броеви на АутоБилд. С няколко думи - изключително недомислие при проектирането, в следствие на което се образуват маслени тапи в двигателя при по-ниски температури и последваща блокировка.

От двете бих се насочил към 306.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.