Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 23.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Претоварен микробус глоба ...?нови  
Авторjcc (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 00:07



Интересуваме каква е глабата и колко точки се отнемат за претоварване с около 1 тон над допустимото общо тегло на товарен автомобил говорим за бус с общо тегло до 3500кг. Благодаря предварително за отговори




Тема Re: Претоварен микробус глоба ...?нови [re: jcc]  
Автор achko (...)
Публикувано24.05.06 09:12



Е? Глобили ли са те? Не смятам и че ще те глобят. Кой ще го претегли? Ама по - хубаво земи го жали да не се разпадне някъде.



Тема Re: Претоварен микробус глоба ...?нови [re: achko]  
Авторjcc (Нерегистриран)
Публикувано24.05.06 11:00



Приятел трудно ще се разпадне Мерцедес Спринтер 310 98г.при положение че не кляка много и спокойно си поддържам 110-120км. на магестралата.Пък и аз съм технически грамотен за да знам какви са допустимите резерви на тази машинаА по въпроса за кантарите не знам от къде си но аз съм от Пловдив и често ми се налага да пътувам така до София по магестралата.От 1 година на сам точно преди София стоят мобилни групи с кантар който тегли много от товарните автомобили а което ме изненада силно вчера че избирателно са почнали да спират и товарни бусове който в повечето случай са претоварени.Вчера за съжаление и мен ме сполетя такъв късмет както и да е оправих се минах тънко тези излезнаха разбрани .Мисалта ми беше каква е глобата и колко точки се отнемат защото полицайчето ми говорише за нещо от сорта на 10 точки и глоба от 100 до 500 лв. но аз не съм много сигорен мисля че блафираше за това и питам някой който е добре запознат с подобни положения в закона



Тема Re: Претоварен микробус глоба ...? [re: jcc]  
Автор achko (...)
Публикувано24.05.06 14:02



Без тоя пост работите ми изглеждаха като от сферата на научната фантастика. Ще питам един приятел дето разнася обувки да видим дали не знае нещо.



Тема Re: Претоварен микробус глоба ...?нови [re: jcc]  
Авторperes (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 17:31



kolegi, v momenta za pretovarvane sankciite sa: do 500 lv s akt i 10 t. problema s pretovarvaneto na bus do 3.5 tona e , che pretovaren vliza v gorniya klas tovarni koli , koito se dvijat s licenz. t.e. za 1 ton pretovarvane na kamion 7.5 tona bruto , moje da minesh i s 10 lv,m ako sa na kef sladurite. no za bus i za 200 kg se zayajdat poneje po tyahnata logika za 3.7 tona bruto tryabva da imash licens - fact e che go pishe v zakona - tai che kasmet ;-)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.