Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:01 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано02.03.06 20:47



Здравейте,

днес получих писмо от КАТ, в което пише, че собственика на моята кола трябва да се яви в КАТ, стая 10. Знаете за какво става въпрос. Лошото е, че съм останал с 10 точки и нещата не вървят на добре.

При положение, че писмото съм го получил днес и е посочено, че трябав да се явя днес какво следва да се направи?

За колко време се изкарва един курс за възстановяване на точки?


Предварително благодарско на отзовалите се колеги!




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: Cherniq]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано03.03.06 11:23



Честито!!! Станал си известен:) Стая 10 е срещу входа - там има едни телевизорчета и ти ще се видиш на тях :))) Някое нарушение си направил и са те засенели :))) Курса се кара за един ден. Ама струва кинти... Единствения вариант да имаш повече точки в книжката е да спазваш правилника! Лесно е - аз пробвах и става...щото ми бяха взели 50 точки (куките се уливат, както се сещаш...или в зимане на точки или в зимане на парички)... Успех!
Поздрави!



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!! [re: zloQQ]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано03.03.06 13:27



Напоследък карам много внимателно, преди имаше един период , в който не си бях виждал талона доста дълго време (акт с акт, акт с акт...).

Трябва да звънна на някой инструктор за най-достоверна информация, но като се изкара курса за един ден после за колко време се протака връщането на точките? Но това не ми се струва надежден начин да се оправя щот ако е за скорост, сигурно ще е повторение и доколкото си спомням директно горя.

Какво се вижда на камерата? Има ли вариант да хвана някой "доброволец", който да потвърди, че той е карал колата в този момент?

Мерси и поздрави!


П.П. Между другото призовката ми не е връчена лично е била оставена в пощенската кутия. В такъв случай брои ли се, че съм я получил?




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: Cherniq]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано03.03.06 19:37



Ами всъщност призовката требе да е лично получена срещу подпис. Т'ва обаче е някакво известие :) Все една да не си платиш сметката за гсм-а, защото не си си получил плика с това, колко дължиш. Иди, виж и ако не ти се вижда лицето - кажи, че е бил еди-кой-си (ама преди тва се разберете с човека де). Аз имах една колежка - три пъти я глобяваха с камера - на едно и също място :) На телевизонната кула - идвайки от парк-хотел Москва навлиза в насрещното платно за да направи ляв завой...то винаги там има коли в насрещното...А една ладичка паркирана кротко си прави снимки... Ето така се става известен. А точките за колко време ти ги връщат...не знам точно. Имаш право да си върнеш с този курс мах. 13т. за една календарна година :)
Поздрави!



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: zloQQ]  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано03.03.06 20:23



Е, малко по-различно е... за телефона съм абониран, а за снимки от КАТ все още не Ще ида другата седмица да видя какво ще се лъжем.

Мерси за инфото, ще пиша като има развитие :)




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: Cherniq]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 17:13



там в стая 10 е мъка начина да се измъкнеш е :
в това писмо пише на коя дата си направил нарушение по чл.????
обикновенно е за отнемане предимство на трамвай или нещо подобно беше.
Хващаш доброволеца и го пращаш в КАТ да каже че днес е получил писмото (защото живее на твоя адрес ) и само той кара колата теб те няма (измисля нещо провинция/чужбина)
те му пускат филмчето и му казват къде е сниман, датата и часа са същите като тия на писмото той отговаря ДА аз съм това .
Пишат му акт и го карат от долу на акта да напише аз управлявах автомобила

надявам се съм бил полезен :)



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: Cherniq]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано06.03.06 17:34



Не може да ти бъде съставен акт без да се явиш в стая 10, нали? Тогава за какво ти е да се явяваш? Карай си колата спокойно, нали книжката и талончето са в теб? Технически погледнато си напълно изряден водач на МПС и даже въобще не си разбрал, че е имало призовка. Загубила се е и не си я получил.



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: VladiSD]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано06.03.06 18:29



да но след известно време 6 месеца май беше идват униформени и ти връчват призовка лично пишат акт че не си се явил и става сложно



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: aз]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано06.03.06 19:11



Дълбоко се съмнявам, че сержант Х от едната доблест ще си зареже пусията в храстите, за да мъкне листовки по домовете. Това се прави само ако става дума за пострадали хора, смачкани ламарини и т.н.

Иначе, да заповяда и да си хлопа по входната ми врата колкото си иска. Най-много да му се провали гостито.



Тема Re: Искат да ми взимат книжката - ПОМОЩ!!!нови [re: VladiSD]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано07.03.06 11:44



Да не говорим, че няма за какво да пише акт като не си се явил, след като призовката не ти е връчена лично, т.е. наистина може да се е загубила...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.