Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Дилеманови  
АвторLaic (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 00:43



Здравейте!
Изправен съм пред труден избор - нова лада ВАЗ 2107 за 9200 лв. или западен автомобил настаро за около 6000-7000 лв.
Ако някой има впечатления от ладата нека ги сподели. За нея ми казаха, че е с обновен двигател (инжекцион и компютър) но купето е като на старите лади. Според вас струва ли си парите?
Ако ме посъветвате за западен автомобил каква марка бихте ми препоръчали?

Благодаря ви предварително!



Тема Re: Дилеманови [re: Laic]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.02.06 08:17



Новото си е ново.
Аз лично не бих се замислял - купувам нов автомобил.
2107 сме карали в далечната 90-та до 92-ра. За две години направихме около 85.000 км. Не знам дали ще ми повярваш, но по колата нищо не е правено. Дори оригиналните руски гуми останаха с ресурс за поне още 10-15.000 км.

А тия "пушки" на по 200.000, които изглеждат на 45.000 ги знаем. Не казвам, че няма и свестни коли, но помисли защо един западняк си оставя колата. Едва ли е защото го сърби да си купи следващия модел.

Така че успех в избора и бъдещата покупка.



Тема Re: Дилеманови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторLaic (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 10:31



Благодаря ти много Станиславе!
За мен е ценно всяко мнение на сериозни хора.

Лек и успешен ден!



Тема Re: Дилеманови [re: Laic]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано13.02.06 10:47



можеш да хвърлиш едно око и на Дачия Логан - струва към 12 и нещо с ДДС.



Тема Re: Дилеманови [re: zlatacho]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.02.06 12:11



Чувам добри отзиви за нея като кола и като стандартно оборудване, но все си мисля, че ладата ще се поддържа по-евтино и по-лесно.



Тема Re: Дилеманови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.02.06 13:46



ама е Лада все пак...

Аз преди да си купя 11-годишно Пежо 405, съм карал само Жигула... еми като се качих в Пежото, все едно се качих в самолет... По-късно ми се наложи да покарам пак съвсем малко жигата, еми щях да се блъсна 2-3 пъти поне... нек'ва анти-кола направо... Е, вярно, на Пежото поддръжката е в пъти по-голяма, но все пак всеки трябва да знае, че удобствата и кефа се заплащат...

Just a genius



Тема Re: Дилеманови [re: Blake]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.02.06 13:56



не знам..

мен на каквото и да ме качиш, все го карам, при това успешно



Тема Re: Дилеманови [re: Laic]  
АвторББ (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 14:21



Ако си решил да си направиш душевна чикия с това да махнеш ти на новия си автомобил найлоните от седалките то тогава избора ти е ВАЗ. Ако мислиш практично и логично то избора ти ще е друг.
Поне аз не виждам никакво приемущество на ВАЗ пред който и да е западен автомобил на 10-15г. Единствено частите са по-евтини, но като си помислиш, че ще ги сменяш много по-често, то икономията от тях отива на вятъра. Руските автомобили са лами по отношение на горивото, нямат динамика, нямат въртящ момент, нямат висока скорост, нямат дори елементарен конфорт, никаква сигурност при евентуална катастрофа и т.н. До утре мога да ти изброявам недостатъците, но за преимущества просто не мога да се сетя. Разход под 10/100 градско няма да видиш никога. Докато е в гаранция газ не можеш да сложиш, за да ти важи гаранцията. За годините на гаранцията трябва да я държиш в гаража или да се набуташ яко за гориво.
Избора си е твой, парите също



Тема Re: Дилеманови [re: Laic]  
Автор didosf (непознат )
Публикувано14.02.06 08:32



Blake и ББ са абсолютно прави. Всички Лади (без последните 2110, 2115, 2120 и Калина) са лоши копия на Фиат модели 70-те години. Всяка западна кола, която и да хванеш, модел след 80-та е с поколения напред по отношение на динамика и комфорт и не на последно място външен вид (не е толкова маловажно, както смятат някои). Естествено, говорим за кола на прилични километри - дори и до 200 000 при западната подръжка са приемливи. Силно препоръчително е да си внесеш или да си платиш да ти внесат кола от Германия. За тези пари можеш да имаш автомобил като Ауди В4, дори А4 в отлично състояние. За какво сравнение говорим. Остави 2107 в архивите на СССР !



Тема Курееееее,нови [re: Laic]  
АвторBaз-чo (Нерегистриран)
Публикувано14.02.06 10:51



ти сериозно ли питаш или се бъзикаш... к'ва лада, к'ви индианци на гарата??? Според мен само пълен идиот може да даде толкова пари за Лада, пък била тя и нова. Както е нова, така една 10 годишна западна кола е в пъти по-здрава, комфортна, икономична и сигурна. Онова е грозна съветска изработка дето скърца на всеки завой и харчи като "Восток 1" Освен това е нова само докато я купиш - после е втора употреба и е вечно твоя! Послушай разума и не си давай парите за глупости.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.