Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:50 23.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Амортисьори - маслени или газови ?  
Автор stanetzz (мушмурок)
Публикувано12.01.06 22:58



Предстои ми смяна на задните амортисьори на колата (Пежо 405) , и се колебая какви точно амортисьори да избера. Кой от двата варианта е по-добър като издръжливост по нашенските пътища , кой е по-оптимален за комфорта , а и не на последно място,като за старичка кола-цената....
Парадоксално , но от маслените , на най- добра цена са оригиналните от СФА. Само че не знам дали те са по- добри , или едни Монро или Закс , примерно ?



О,неразумни...ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ!!!

Редактирано от stanetzz на 12.01.06 23:00.



Тема Re: Амортисьори - маслени или газови ?нови [re: stanetzz]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано13.01.06 00:30



Закс режат главата от кръста.



Тема Малко информациянови [re: stanetzz]  
Автор Утeшитeл (Истински)
Публикувано13.01.06 16:52



Газовите държат по-стабилно колата на завоите и по неравен път да не занася, но пък с тях вози по-твърдо (демек повече друса). Общо взето тези, които предпочитат по-спортното каране - слагат газови. По-скъпи са от маслените, чувал съм, че и по-дълго изкарват, но не знам дали последното е верно. Монрое тук се славят с много добро качество - както амортисьорите така и накладките, за Закс не знам. Та като вземем предвид какво ти пише MichaelLeRoi, че Закс са ужасно скъпи, плюс това дето казваш, че колата ти е старичка и не искаш да инвестираш прекалено много пари в нея - може би е най-добре да си вземеш Монрое маслени.



Тема Re: Малко информациянови [re: Утeшитeл]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано13.01.06 18:28



Цената им е около 70 лева на долу. Карам на спомени щото скоро питах тук-там за моето волво 460.



Тема Re: Малко информациянови [re: MichaelLeRoi]  
Автор stanetzz (мушмурок)
Публикувано13.01.06 20:29



Че я режат , режат я- оригиналните маслени на Пежо са 88 лв в СФА , а тези на Закс-над 130 лв / газови .
Та струва ли си тази разлика да се плати ? Май не . Още повече , че някакви измислени куче марка на "Симеон" са към 90 лв...
За Монро още не мога да намеря информация , иначе и за тях съм чувал , че са качествени.

И повече ме интересуват предимствата и недостатъците на двата вида

Благодаря !

О,неразумни...ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ!!!



Тема Re: Малко информациянови [re: stanetzz]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано16.01.06 11:11



Колега аз си взех Монро 4бр маслени с 2г гаранция....
Така..След 8 000 км двата задни бяха изтървали(колата я карам предимно сам,не съм я товарил) ходих да ги тестват-съответно сменят гаранционно и познай?Казаха ми ,че са си в ред!.След още 2-3 000 км и предния ми ляв почна да почуква на всяка бабуна.Пълно е с ментета!
Следващите ,които ще взема-само да събера пари ще са Закс!!!(не съм решил само какви ще са газови или маслени)



Тема Re: Малко информациянови [re: boxer]  
Автор VladiSD (пътешественик)
Публикувано16.01.06 11:58



Точно така, boxer!

На времето си сложих Монро "Сензатрак". Единия се оказа дефектен още с монтажа, а останалите три изпуснаха за 15,000 км, при умерено каране. Поведението им беше под всякаква критика. Крена в завоите ми го обясниха компетентно, че идвал от "зоната на конфорт" на амортисьорите, при която въобще не реагират. Боклуци!

След това си взех комплект газови на ЗАКС и се родих. Поемаха неравностите, на завои колата си стоеше изправена. Нямам забележки.



Тема Re: Малко информациянови [re: stanetzz]  
Автор4O5GL (Нерегистриран)
Публикувано16.01.06 16:07



Аз смених задни амортисьори на Peugeot 405 преди 2 г. и сложих Record-маслени, дотогава не бях ги чувал. Преди да ги купя ми обясниха, че са френски и се монтират оригинално на Peugeot. На кутията обаче пишеше, че са произведени в Чехия? След 25 000 км нямам забелжки.



Тема Re: Малко информациянови [re: boxer]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано18.01.06 19:32



Нищо не мога да кажа за твоите амортисьори. Но моята случка е коренно различна. 1997-ма съм сменил и 4-те амортисьора на Mazda 323 с газови Monroe Sensatrack. Както каза и ти, бяха с 2 години гаранция. Амортисьорите си ги купих директно от Тех-Ко (в комплект по два, запечатани). Естествено взех си и прахозащитните капачки (монтажен комплект), както и лагерите на макферсон-а. Монтирах си ги в сервиза на познат, заедно със собственика. Към края на втората година (когато се очакваше да изтече гаранцията, която важи само ако са монтирани в оторизиран от Тех-Ко сервиз) отидох в сервиза на D&N (вносителите на Sachs), за да си изтествам амортисьорите - максималният размах тогава беше 22мм на два от амортисьорите, 23мм на един от тях и 31мм размах на заден десен. Критичната стойност за въпросната Mazda e 48мм. Оттогоава досега си проверявам амортисьорите веднъж годишно - или в D&N или в Полмо Авто. За тези 10-ина години колата е навъртяла около 130 000км, предимно в София. Показанията на тестерите ги имам и са все в границите 20-23мм за трите амортисьора и 30-32 за заден десен.
Поведението на колата е точно каквото се описва за Sensatrack - малки неравности се поемат плавно, големите твърдо и здраво.

Ако трябва да си сменям амортисьорите пак ще са Monroe, вероятно Reflex. НО отново ще си ги монтирам сам (или поне ще контролирам монтажа).

Ребята, давайте жить дружно!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.