Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:20 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За шофьорите и селяниятанови  
АвторЖEHA (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 15:51



Сигурно всеки ден ви се случва да напсувате жената шофьор. Не пропускате и онова селянче, дето до вчера е викало "Бррр....дий Марко!", а днес се мисли за пилот от Ф1. Е аз съм точно това. Или поне бях... Преди години дойдох в София. Какво пък толкова - от едно село в друго. Молко по-голямо. Купих си и Жигули. Нямаше начин да не покажа на тукашните селяни колко съм велика. Нали бях най-добрата в курса. Пък и на село мегдан голям, широк. Колко съм тренирала и по поляните. Да, ама не!
Та наливам в колата бензин /неща като изтъркани гуми и спукан карбуратор не са за моята глава/ и ... пътят е мой. Карам по "Дойран". От къде се взеха тия тролеи, така и не можах да разбера. Та и спирки имало за тях, та само да задръстват движението. И...сега на къде? Явно съм успяла да го изпреваря щом моята сприка беше един "паяк". Паркирал. Не му беше мястото там, то е ясно. Дойде един мъж да ми помогне да изляза от колата. Нямаше начин сама да се справя. Цялата предница беше под задното окачване на пустия му камион. На всичкото отгоре на него нищо му няма. "Какво става бе колежке!?" Още бумтят в главата ми тези думи. Вече 8 години... Дали защото се изплаших или просто ми присветна, аз никога повече не седнах зад волана. Дадох си сметка, че не ставам. Поне за шофьор. Че утре може да сгазя дете. И просто ще е малко ако някой ми забие два шамара. За освежаване. За това реших да стана философ! А ми кажете сега, защо на другите не им светват лампичките? Или новите коли ги правят без мигачи? "За какво са им. Те нали си знаят пътя" Замисляли ли сте се че пешеходецът може и да изчака ако водачът решил да кривне в ляво си е пуснал мигач? А ми паркирането? Нали не си мислите, че инвалидите и майките с колички ще разперят крила и просто ще хвръкнат. Ха! Аз на това му викам селяния! И си казвам на ум "Ех колега, колега! Как искам да ти забия два шамара......"



Тема Re: За шофьорите и селяниятанови [re: ЖEHA]  
АвторПилoт (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 20:14



Аз може да съм пилот, но това е когато пилотирам.... Не на улицата естествено!
Там ви свалям шапка на вас - жените!
Говедата с голфовете със сини светодиоди по капаците предимно са от мъжки пол!
Вие сте и по-толерантни от нас и по се заглеждате в знаци и маркировки
Карате по-внимателно - ако мъж се беше забил като теб под камиона щяха да го изстъргват с шпакла!
И най-важното си взимате поука от грешките
А ти си интелигентна. Що не продължиш да си караш?! Сигурен съм, че ще си по-безопасна от много от нас!



Тема Re: За шофьорите и селянията [re: Пилoт]  
Автор Cтaмaт Kapaчykyндypoв (No 24122)
Публикувано22.12.05 00:41



Глупости!
Не го слушай на пилота жено, добре си направила, че си се отказала. Не че няма жени които могат да карат кола много добре, но наистина 80% от жените шофьорки не стават за шофьори и това няма нищо общо с интелигентността. Нито пък със селянията.
Иначе и другото е вярно - БГ шофьорите са длъжници на пешеходците. По принцип и пешеходците обаче са овце. Аз съм 80% пешеходец, 20% шофьор.

килия 324


Тема Аз мисля така:нови [re: ЖEHA]  
Автор Утeшитeл (Истински)
Публикувано22.12.05 20:22



Уменията на водачите не зависят от пола им. И на всички, които казват, че жените били пишман шофьори ще кажа - не може да се правят подобни заключения. Всяка жена както и всеки мъж си е една неповторима индивидуалност - една микро-вселена. Има и такива, които имат малък опит и нямат усет така че и 20 години да карат, пак ще са рискови водачи, но има и много опитни и съобразителни също. Познавам и мъже, които дори и след много години стаж пак не "усещат" колата и я карат като чужда и взимат неправилни, рискови решения и още по-некадърно ги привеждат в действие.
Познавам и такива, които се "срастват" в едно цяло с колата в една чудна хармония от типа - той/тя знае какво иска колата и й го дава точно когато трябва, а колата му/й се отблагодарява с добро поведение на пътя. И както ти правилно си забелязала - този тип шофьори са родени такива, а не са го придобили след много години и километри. За тези, на които както ти каза "не им светват лампичките" - вината не е тяхна. Според мен вината е в много ниското качество на пътния контрол. Особено пък в България - моето впечатление е, че катаджиите не ги е грижа за безопасността на пътя, а само да те заплашат с фишовете та да им бутнеш кеш и да си напълнят гушите. Тук в Канада - има случаи - например спират всяка кола на улицата и дават на шофьора брошурка напомняща, че и техните деца пресичат пътя. Ей така просто - превантивно. Да предложиш подкуп на ченге - няма такова нещо - трябва да си луд за да го сториш. А и те не са луди да приемат - ама и заплатите им са такива, че не биха рискували да си ги загубят. Пък на българските ченгета заплатите - ех, какво да ви кажа - явно не ги е страх да ги загубят. То пък какво толкова - все една униформа ще намери и ще работи "частно" и пак ще размахва фишовете докато му бутнат кеш. И другото, което винаги съм се чудил - как дават книжки на хора, които очевадно не са добре с мозъка? Според мен в колите трябва да има детектори за шофьорски книжки и който няма - да не може дори мотора да запали. Също и за алкохол. Пък колко му е на кръстовищата да монтират предаватели, които да не дават на колите да тръгват, докато е червено? А и колко лесно е да се направи така, че никой да не може да превишава скоростта! Технически това отдавна е постигнато, но защо не се внедрява масово - ей мама му стара, колко ли още хора трябва да умрат по пътищата, докато техническият прогрес наистина огрее и безопасността на движението! Е то е ясно защо - за да има хляб за катаджиите да глобяват - то бюджетът на общината доста разчита на това. Е - докато е така - ще мрем като мухи по улиците.



Тема Re: За шофьорите и селяниятанови [re: Пилoт]  
Автор MAKAROW (непознат )
Публикувано22.12.05 22:28



Kade i na k'vo letish be pilot-4e



Тема Re: За шофьорите и селяниятанови [re: ЖEHA]  
Автор stanetzz (мушмурок)
Публикувано22.12.05 23:00



Има една поговорка:

Жените правят СМЕШНИ катастрофи , мъжете- СТРАШНИ !

Така че , забрави какво се е случило с теб преди 8 години , и сядай зад волана.
Все пак колата е средство за придвижване , не за самоизява на комплексирани мъжлета с малко конски сили в гащите и много под предния капак.
Не обръщай внимание на простаците , очите на 8, и смело напред.....

О,неразумни...ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ!!!

Редактирано от stanetzz на 22.12.05 23:02.



Тема селяниянови [re: Утeшитeл]  
Автор Cтaмaт Kapaчykyндypoв (No 24122)
Публикувано22.12.05 23:14



Така като гледам последния месец в София ми се струва, че отнякъде се появиха още 100 000 коли и вече буквално няма място по улиците.
Всеки ден минавам през кръстовището на Тодор Александров и Христо Ботев. Ужас. Там светофарите са през 50 метра и като светне зелено колите тръгват без да се съобразяват дали има място от другата страна на кръстовището. Съответно като свърши зеленото кръстовището е пълно, без шанс колите да мръднат на където и да е. Тогава светва на другите зелено, обаче кръстовището е пълно и те не могат да минат и се почва едно страшно бибипкане. Пробвал съм се няколко пъти като виждам, че няма място отдругата страна на кръстовището, не тръгвам въобще поне да не задръствам и да не преча на другите. Обаче, не. Последния път колата зад мене се качи с десните гуми на тротоара, изпревари ме и спря на средата на кръстовището.
Ей това е селяния според мене, макар че е на пъпа на София.

килия 324


Тема Re: За шофьорите и селяниятанови [re: ЖEHA]  
АвторЖEHA (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 12:10



За мен е необеснимо да гледам напъните на някои шофьори в София. Бързат, бутат се, изпреварват. И защо? На следващият сфетофар сте пак един до друг. И колкото да е странно, в пиковите моменти на големите кръстовища катаджии няма. Изпокрили са се като мишки. В града трудно се вземат рушвети. Може някой да ги види или по-лошото - да ги заснеме. За тях е по-сигурно да дебнат извън населеното място. Току изскочат от някое борче или храстче. В този ред на мисли ще цитирам един мой познат:
"Ако не съм в голямо нарушение, аз пири не им давам. Като видят че не се бъркам, в 90% от случаите ме пускат, защото докато ми напишат акта ще изтърват поне трима сигурни "кръводарители".
Просто и логично. Ще припомня един случай от миналата година, колкото и вулгарно да звучи. На "Цариградско шосе" бе премазан полицай. И то за 10-15 лева /предполагам толкова е тарифата/! Кой нормален човек би се позволил да стъпи на тази скоростна отсечка? Кой? Трябва да си пълен малоумник за да се курдисаш посред нощта насред булеварда. Не съм съгласна и с мнението че в България няма закони. Има разбира се! Но няма кой да ги контролира. И за това на пътя всички са тарикати!



Тема Re: А асз мисля, че трябва да слезеш на земятанови [re: Утeшитeл]  
Автор Capt.Vimes (C219 fan)
Публикувано23.12.05 12:17



Стига с тая научна-фантастика. Ти нали се сещаш, че разните му електронни ограничители на скоростта или на преминаването на червено няма как да се монтират в кола за 500-1000лв? А и я ми кажи ако имаш ограничение от 90км/ч извънградско, тръгваш да изпреварваш и насреща се зададе автомобил, настъпваш газта, а тя не реагира, че може да се получи трърде неприятна ситуация.
На мен ми се струва, че проблемите с движението идват от големия бум на автомобилите през последните години. Трябва време за да може всичко да се подреди. С



Тема Re: За шофьорите и селяниятанови [re: ЖEHA]  
Автормитю (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 14:05



Какво нещо само,отново селяните стававаме нарицателни.Имам чувството ,че някои чеда живеят още във време оно.Жено, защо трябва някой да ни контролира.Да не сме дечица,чеда ни водят за ръчичка,а.Много просто всичко опира до само саконтрол.Не си ли задавала въпроса за шофьорите самоубици,а ми те просто избиват комплекси.Това са дребни душици,които мислят,че като седнат зад тези мощни коне са са нещо.Да,ама не.Както казва Бочаров.Тъпотията винаги я имало и ще я има,независимо дали си селянин или гражданин,хората казват липсват му първите 7 год.И кавито закончета да измислят за нас шофьорите полза ще имат само шапкарите,знаеш защо.Спасението е само в нашите ръце.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.