Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Проблеми със студено палене при дизелнови  
АвторTDS (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 08:00



От началото на тази зима зябелязах, че автомобилят ми (БМВ 325 ТДС) пали от 3-ти или 4-ти опит сутрин, когато времето навън е 2-3 градуса. Досега съм нямал този проблем и колата винаги си пале6е от 1-ви път. На какво може да се дължи проблема и как да се оправи?



Тема Re: Проблеми със студено палене при дизел [re: TDS]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано13.12.05 08:35



Причината за това може да е комплексна..
Нашите турбодизельоци палят без никакъв проблем. Но ние ги поддържаме... което въобще не значи че ти не го правиш.
Прегледай си акумулатора. Дизелът иска добър ток. Виж и подгряващата свещ. Може да се е износила.
Ако се замисля и за друго мога да се сетя



Тема Re: Проблеми със студено палене при дизелнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Frog (Oxliuv)
Публикувано13.12.05 09:53



Мисля че имаше и някакво реле, ор съмфинг, което командва подгряването на свещите - ако те са ок а релето не - пак може да има проблем.



Тема Re: Проблеми със студено палене при дизелнови [re: TDS]  
Автор stanetzz (мушмурок)
Публикувано13.12.05 20:38



Провери си подгряващите свещи. Една ако е заминала,паленето се затруднява и при не чак толкова ниски температури. А също- не се прецаквай с "изгодна" нафта ( от собствен опит ) .

Успех !

Оооо , неразумни...
ПИШЕТЕ НА БЪЛГАРСКИ !!!!!
Трудно чета на есперанто !!!


Тема Re: Проблеми със студено палене при дизелнови [re: TDS]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано14.12.05 20:22



325 иска определено голям акумулатор. Но задължително трябва да си провериш подгряващите свещи. Аз бях останал на 2 веднъж и няма да ти обяснявам на -25 градуса колко мъчно запали. И в позла на сигурноста - подгрявай докато изгасне лампичката и после още веднъж, но докато чуеш "цък" - демек докато релето изключи и въртиш. А както каза по-горе някой - провери и релето, което командва свещите.
Не е зле ако си сипвал от "евтината" нафта да си погледнеш филтъра. Един познат имаше проблем - изобщо не можеше да запали...Ми как да стане - филтъра беше само...парафин :(
Успех! Поздрави!

Редактирано от zloQQ на 14.12.05 20:25.



Тема Re: Проблеми със студено палене при дизелнови [re: TDS]  
АвторTDS (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 12:37



Ходих на диагностика. Оказа се, че наистина са изгорели 2 свещи. Препорачаха ми да ги сменя всичките наведнъж. Така че сега това ще правя. Благодаря на всички за мненията:)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.