Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Стил на паркираненови  
Авторyзи (Нерегистриран)
Публикувано23.09.05 21:15



Навремето инструктора ми непрекъснато повтаряше, че добрия шофьор като паркира на заден не си върти назад главата за да гледа. Гледало се С А М О в огледалата. Мога и така и иначе да паркирам, но ми е по-удобно да се въртя назад и да виждам директно с очи какво правя. Кажете мнения и споделете как паркирате.



Тема Re: Стил на паркираненови [re: yзи]  
Автор Sunny_Ray (същата но с "_")
Публикувано24.09.05 08:46



Ами май най-важното е как на човек му е удобно и как се чувствува по-уверен и сигурен. Да няма произшествия, а не за какъв ще минава в очите на другите. Нещо много зачестиха блъснатите коли по паркингите.
Моят инструктор ме караше да обръщам назад не само глава, ами да слагам дясната ръка на облегалката на седалката до шофьора и така цялата да се извръщам към задното стъкло, като волана остава да се държи само с лявата ръка и се следи къде отива задницата на автомобила.


Редактирано от Sunny_Ray на 24.09.05 08:54.



Тема Re: Стил на паркираненови [re: yзи]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 09:32



Като ти е по удобно да се обръщаш защо въобще се чудиш инструктура вече не е в колата прави каквото искаш важен е крайния резултат да няма ламарини за изправяне



Тема Re: Стил на паркираненови [re: aз]  
Автор Sunny_Ray (корсичка)
Публикувано24.09.05 13:48



Леле, преди месец на паркинга на люлинския Метро магазин така се бяха насмели: 4 автомобила, два от които са си били паркирани, защото бях вътре, когато повикаха водачите по радиоуредбата. А вън - откачени брони, хлътнало/разместено предно колело... мани...



Тема Re: Стил на паркираненови [re: yзи]  
Авторпpoфecиoнaл (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 22:13



За да ти е лесно всичко + паркирането, гледай да седиш на високо на седалката и вече ще ти е по лесно да свикнеш с габаритите на колата и от там вече може да използваш всички техники: гледане през огледалата, обръщане погледа на зад през задно огледало и отваряне на вратата дори ако трябва. Но за начало свикни с габаритите като слизаш за да научиш дали имаш правилна преценка от високата седалка.
п.п.- от Опит.



Тема Re: Стил на паркираненови [re: yзи]  
Авторtrencho (Нерегистриран)
Публикувано26.09.05 17:22



Добрият инструктор трябва да знае, че обхватът на огледалата има мъртви точки, в които няма видимост. Така че въртенето на главата си е необходимо, ако искаш да си запазиш ламарините или искаш да не настъпиш пешеходеца, който в този момент се пъхва между теб и колата отзад.
Работата на инструктора е да те научи да караш кола безопасно, а не да се надува колко добър шофьор е самият той.



Тема Re: Стил на паркираненови [re: yзи]  
Автор яroдka (мама на Лилиан)
Публикувано27.09.05 01:12



Уе-уеее, аз пък въобще не се обръщам да гледам назад. Не мога да си представя да се въртя назад, за да видя на къде ми отива задната част на колата, после да се обръщам пак напред, за да не забърша колата отпред и така още не знам си колко пъти. Като някакъв пумпал. През огледалата си се ориентирам прекрасно.




Тема Зависи..нови [re: yзи]  
Автор Maймyнa™ (с опашка)
Публикувано29.09.05 13:49



..как, къде и какво паркираш.. Няма универсална рецепта

Най-важното е да не се правиш на майстор, а дори и с риск да изглеждаш балък в очите на "майсторите", да шофираш и паркираш безопасно за теб и околните.. Ако се налага излез и виж, колко ти остава до колата отзад..



Тема Но..нови [re: яroдka]  
Автор Maймyнa™ (с опашка)
Публикувано29.09.05 13:54



..когато караш, забравяш да гледаш огледалата, нали?



Тема Re: Но.. [re: Maймyнa™]  
Автор shark1 (минаващ)
Публикувано30.09.05 15:15



А днес една лелка съвсем спокойно си караше ( напред ) с прибрано странично огледало , но явно това не и пречеше.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.