Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:00 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема По-малкото зло измежду Clio и 106?нови  
Автор Cherniq (истински)
Публикувано30.08.05 15:37



Здравейте,
близките дни ще участвам в покупката на количка до към 3000лв. Варианта беше някое Клио 91-93та година, но сега в мобиле-то обърнах внимание и на 106-иците.
Малки, градски, симпатични колички. Цената сходна.
Целта е да се вземе кола за града с нисък разход и евтина подръжка.
Според вашите впечатления от тези 2 автомобила, кой би свършил по-добра работа?

Предварително благодаря




Мисли! Вярвай! Мечтай! Рискувай!


Тема Re: По-малкото зло измежду Clio и 106?нови [re: Cherniq]  
АвторBT4491AX (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 19:20



http://www.renault-bg.com/forum/viewforum.php?f=9&sid=ac0fdfb23a157be0e6951f77a5380b9c
-тук можеш да да намериш доста инфо за CLIO
Аз карам Clio 1.2 моно,93 год.Лично аз съм доволен от колата.Има централно заключване,ел.стъкла и люк.Разход на гориво бензин/газ-5/6 л извън града и 7.5/9 л в града.
Цени на някои части включително труд:
-масло,маслен филтър,ангренажен ремък,ролка-143 лв
-кормилни щанги,накрайници,маншони на рейките,шарнири и регулиране на предница-127лв
-въздушен филтър-11лв
-масло,маслен филтър-43 лв.
Нека някой колега с PEUGEOT 106 да сподели как е при него.



Тема Re: По-малкото зло измежду Clio и 106?нови [re: BT4491AX]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано31.08.05 08:20



Не карам пежо, но със сигурност знам че цените на частите са доста по-високи от тези на реното.
Мисля че разглежданите автомобили са в един клас и почтипо нищо не се различават на външен вид. Имам рено клио 1.2 моно и мога да кажа че градския разход на тоя автомобил понякога е отчайващ, вдигал съм го до 11 и кусур на 100 км само градско, обаче на извън градско с прилична скорост (100-120) разхода е между 5 и 6/100 км. Чувал съм че пежата в града били доста по-икономични но лични наблюдения нямам.
Мисля че и двете коли са идеални за града, но за дълъг път са доста неудобни.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: По-малкото зло измежду Clio и 106?нови [re: Ascona83]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.08.05 09:56



вдигал съм го до 11 и кусур на 100 км само градско, обаче на извън градско с прилична скорост (100-120) разхода е между 5 и 6/100 км.

ти направо ме уби, човече - имам Пежо 405 комби с 1.6 моноинжекция (двигателя определено е малък за това купе, поради което разхода е малко висок, но въпреки всичко градско разхода ми е 12/100 (бензин), а извънградско при здрава гонка съм вдигал максимум 7/100, ама максимум ти казвам, нормално е 6-6.5/100... а тая малка въшка, при това с 1.2 двигател, да ми гори пак горе-долу толкова... е**ти малолитражката, честно...

Just a genius



Тема Re: По-малкото зло измежду Clio и 106?нови [re: Blake]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано01.09.05 10:11



Е ако очакваш да натопя един памук в бензин, да го сложа под капака и да карам една седмица на миризми си в грешка
Лапа си като нормална кола, единственото удобство е че е мъничка за града.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!


Тема Re: По-малкото зло измежду Clio и 106?нови [re: Ascona83]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.09.05 10:30



естествено че не очаквам това с памука, ама идеята на малолитражките (поне за мен де) не е само в малките размери, а и в намаления разход - очаквам кола дето е почти наполовина от нормалната като размери и тегло, и с 50% по-малък като кубатура двигател да гори поне едно 20-30% по-малко, нали?

Just a genius



Тема Основнатанови [re: Blake]  
Автор jamieМодератор (пристрастен)
Публикувано01.09.05 23:00



причина една кола да гори малко е теглото. Не гледай кубатурата :-)
Но наистина - този разход който колегата е посочил е малко прекален !



Тема Re: Основнатанови [re: jamie]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано02.09.05 10:25



е хубу де, нерде Клио, нерде Пежо 405 комби при тва... с доста... хмм... еднакъв разход и двете

Just a genius



Тема На мястотонови [re: Blake]  
Автор jamieМодератор (пристрастен)
Публикувано02.09.05 14:07



на шофьора на Клиото бих се замислил за диагностика/реглаж.



Тема Re: На мястотонови [re: jamie]  
Автор Ascona83 (бедствие !!!)
Публикувано03.09.05 09:56



на десния крак ли диагностика и реглаж
може и да си прав, постоянно държи газта в ламарината и по задръстванията в прекрасната ни столица рядко се включва 3-та.
някой да знае къде наистина могат да напавят кадърна диагностка на горивната система на колата, защото съм карал веднъж и казаха че нищо и няма.
Впрочем имам приятели със същите коли и те също не са особенно доволни от разхода на гориво, техния е по-нисък, но това определено е от стила на каране, те са къде къде по-спокойно шофьори от мен.

Наведи главата защото прелитам ниско с асконата !!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.