ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 25.11.14 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Настройка на газова уредба  
Автор vasildimov (непознат )
Публикувано28.07.05 13:17

Здравейте приятели,
Имам проблем с газовата ми уредба LOVATO, когато не съм на скорост колата ми гасне, проблема е в настройката на газовата уредба. Бихте ли ми казали къде могат да ми я настроят на компютър, ако можете да ми дадете и телефон да си запазя час че с времето съм адски ограничен.
Благодаря ви много.

Тема Re: Настройка на газова уредбанови [re: vasildimov]  
Авторmiki (Нерегистриран)
Публикувано28.07.05 14:10

ако си от София кв. Павлово ул. Иван Сусанин до училището автогаз сервиз добри са. Номер незнам отиваш и чакаш, момчетата работят бързо и качествено

Тема Re: Настройка на газова уредбанови [re: miki]  
АвторHиko (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 11:06

Ако оборотите падат и двигателя гасне само когато е на междинна и се движи по инерция можеш да решиш проблема като махнеш въздуховода към възд. филтър - да не влиза директно.

Тема Винаги съм се чудилнови [re: vasildimov]  
Автор Утeшитeл (Истински)
Публикувано07.08.05 02:45

Каква ли е тази гигантска икономия на кинти като използваш газова уредба, заради която да си заслужава риска да караш бомба в багажника си плюс куп проблеми като твоя....

Тема Re: Винаги съм се чудилнови [re: Утeшитeл]  
Авторgogo (Нерегистриран)
Публикувано07.08.05 17:26

около 50% приблизително

Тема Re: Винаги съм се чудилнови [re: gogo]  
АвторChunchev (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 11:08

50% в фантазията ти, отвори си изпарителя и загреби с 2/два/ пръста отслоената мръсотия вътре, а да не говорим ,че така си свикнал с миризмата на скункс/газ/, че даже не й обръщаш внимание, но аз като спирам до такива на паркинга не смея да оставя детето си в колата да ме чака, защото не знам кой самозванец с гръмко име на фирмата ти е закачил бомбата

Тема Re: Винаги съм се чудилнови [re: Chunchev]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано31.08.05 13:40

мноо си зле пич - в момента колата ми вече върви добре (след "преходния период" бензин-газ), икономията ми е около 50% (т.е. излиза ми около 10-11лв/100км градско, за разлика от 22-23лв/100км с бензин), не ми мирише изобщо на газ (освен ако не спра зад някой "газифициран", и вентилацията не вкара дима му в купето), а и за разлика от бензина, газта не се взривява, а гори ...
Приятно каране с 2 кинта бензин приятелю

Just a genius

Тема Е гати простотията.......нови [re: Chunchev]  
Автор TCP/lP (скромен)
Публикувано31.08.05 13:55

.....е това, което си написал.............да си чул някъде да гръмне кола на газ.....извинявай, но аз не съм......или май имаше някъде, някога един такъв случай.....

Там сме - 21.01.2006 LTU arena

Тема Re: Винаги съм се чудилнови [re: Утeшитeл]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано01.09.05 21:52

Много си прав. И се надявам повече хора да се вслушат в съвета ти. Щото аз обичам да се возя с бомба обаче да е ефтина бомба. Пък сега сичко се юрна да си слага бомби и бомбата ми малко по-малко почва да поскъпва. Така че за бога братя българи карайте на бензи хич ви не трябва бомба в багажинка.
Слушайте утешителя и не се занимавайте с глупости.

незабележим

Тема Абе Блейк,нови [re: Blake]  
Автор jamieМодератор (пристрастен)
Публикувано01.09.05 23:04

как така си на 50% в парите като газта е към 90 стотинки - а 95 бензина е под 1.90 ? Няма начин да правиш еднакъв разход в литри на газ и бензин.

ПП: Газта си гърми доста прилично - но вярно - няма общо с бензина относно "нужните условия"

Тема Аз пъкнови [re: TCP/lP]  
Публикувано01.09.05 23:05

съм го преживял такъв случай - на паркинг. Идиота се подпали и вследствие пожара му думна бутилката.

Тема Re: Аз пъкнови [re: jamie]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано01.09.05 23:15

Според мен си е напълно възможно да докарваш почти същия разход. При мен на бензин 100 км са ми 10 л бензин, газта ми при днешното засичане показа разход 10.6 на 100. От празна бутилка (под празна разбирай докато спре да работи двигателят почти), напълнена с 23 л газ за 20 лв и карано докато се изпразни отново, имам навъртяни 217 км. Пиши ги 215, че се смята по-лесно. Само да уточня, че колата е 1721 кубика - карбуратор и вакуумен изпарител от онези руските (НАМИ май се викаха)

www.airforce-bg.com

Тема Re: Аз пъкнови [re: Airfan]  
Публикувано02.09.05 09:44

1 gallon of liquefied petroleum gas(LPG) ... 95,475 Btu
1 gallon of gasoline ... 125,000 Btu

Както лесно може да видим, разликата е повече от 1.3 пъти в калоричността.
Откъдето извода е елементарен - за да получиш същата енергия (т.е. същата мощност) - нужно е 30% по-голямо количество. Всичко останало са си фантасмагории - можеш да докараш еднакъв разход но за сметка на ~30% падане на мощността.

Тема Re: Абе Блейк,нови [re: jamie]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано02.09.05 10:29

ми много просто - ето и елементарната сметка (за градко):

Бензин - 12/100 - 12*1.90=22.80 лв/100 км
Газ - 13.5/100 - 13.5*0.90=12.15 лв/100 км

12.15/22.80=0.53, или 53%

предполагам няма да се заяждаме за неточността от 3%, нали?

Just a genius

Тема И вървинови [re: Blake]  
Публикувано02.09.05 14:09

също както на бензин нали ?

Инак сметката е вярна - благодарско !

Тема Re: И вървинови [re: jamie]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано02.09.05 15:39

ми - на 2000+ обороти даже върви по-добре от на бензин... на ниски понякога се дави, ма тва е щото в момента съм без моторче за празен ход... като цяло - много е добре...

Just a genius

Тема Знаех си азнови [re: Blake]  
Публикувано02.09.05 15:52

че на газ двигателят има между 20 и 30% по-високо КПД...

Тема Re: Аз пъкнови [re: jamie]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано09.09.05 20:33

Ами не съм рали пилот, за да страдам от спадналата мощност, а и карам основно градско. Колата е 90 к.с. и дори с по-малка мощност е достатъчно пъргава за в града. Извън града също няма проблеми, а разходът е около 8 на 100. На бензин нямам спомени колко гори извън града, тъй като дълго време не съм карал извън града на бензин.

Поздрави!

www.airforce-bg.com

АвторBibi (Нерегистриран)
Публикувано22.09.05 13:02

От месец карам една Застава 1100 с чисто нова газова уредба. Дава ми разход 13-14/100 градско. Да ви питам нормално ли е? Умните глави около мен казват, че не бива да е повече от 10/100. Карат ме да ходя да регулирам... Дайте малко инфо, нова съм в тази материя.

АвторПeшo (Нерегистриран)
Публикувано24.09.05 16:04

Някой може ли да каже каква е функцията на пласмасовия винт разположен
на изпарителя? Не става въпрос за винта отдолу за мръсотиите, а другия с жлеба за отверка.
Как е по-добре за мощност/разход, да е завит или отвит.

Тема Re: Настройка на газова уредбанови [re: Пeшo]  
АвторZlobomir (Нерегистриран)
Публикувано31.10.06 17:20

Този винт (при мен месингов) е за регулация именно на празния ход. При мен май се развива сам.
Сега, ако сте свършили с меренето на пи*ки моля да се върнем на темата - човекът искаше да си реши някакъв проблем (като моя всъщност), а не да му се обяснява на какво да кара. Имаше само два поста по въпроса, другите само дето не му предложиха да менка колата за велосипед. :Р
Та, доколкото аз знам, "онзи" болт на изпарителя е за оборотите на празен ход, другия за мръсотията не го и знаех - мерси. По-нататък нека някой обясни какво да се прави с тройника-колко да е завит при регулация на празния ход, както и след регулация на празния ход какво се прави с него. Защото от майстор по-голямо зло няма, по мой опит. Единствено от сервиза, където ми настроиха бензина - Козлодуй 88 до "Златен Меркурий", тел. 931 10 75, съм много доволен. Споделяйте.

П. С. Сега съм на ВВ Джета 1.6 EZ/Pierburg. Навремето на Мохера ми слагаха тройник с две отделни кранчета, обяснете и за това.
П. С. При равни условия кола на газ е в пъти по-безопасна. Затворена система и клапани. ;)

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2014 Dir.bg Всички права запазени.