Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:53 30.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Дизел  
Автор eFFeXX (ronin)
Публикувано09.05.05 14:40



Знае ли някой как трябва да се кара дизел ?
НА ниски или на високи обороти ?... трябва ли да "изпълва" скоростта ?! .. или това е важало само за по-старите дизелови двигатели.
Високите обороти няма ли да доведат до завишен разход на гориво ??
въпроса не е особено труден, но се оказва че има много разнопосочни мнения..
благодаря предварително



Тема Re: Дизел [re: eFFeXX]  
АвторDiselThe Best (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 18:10



Въпросът ти съвсем логичен. Аз съм със стар дизел ('87) и слабичък за купето си (Пасат комби). Карам го "пенсионерски" - така съм чел, така ми каза и предния собственик. Но при новите дизели е съвсем различно. Преди около два месеца имах "нещастието" да се возя в новата дизелова Хонда - уверих се, че е дизел, чак след като ми отвориха двигателя - нвероятна резачка и почти никакъв шум. (Затова казвам "нещастие" - не мога да си я позволя в тоя живот...). И е така не само при Хонда.
Имаше коментари по тази тема преди време във форум "Автомобили" на abv.bg.

.



Тема Re: Дизел [re: eFFeXX]  
Автортpиcтaн (Нерегистриран)
Публикувано10.05.05 21:11



Независимо дизел или бензин една кола харчи повече за единица работа на високи обороти. Ако търсиш икономия трикът е да караш 'пенсионерски' -без рязки ускорения и т.н. Това разбира се не означава, че трябва да се кара на ръба на изгасването...
Новите коли са с по-добър дизайн, но правилито си е в сила, защото не може да промениш физичните закони.



Тема Re: Дизел за карането на ниски обороти и разхода [re: тpиcтaн]  
Авторxoфмaн (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 10:44



Не съм авто инжинер, обаче ще кажа какво показва борд комп на мойта кола.Колата е авенсис от новите - D4-D.
Примерно карам на 4 с 50 км/ч.моментния разход е 8.5 л/100 км.Това се изписва на дисплея.
Сменям на 3 и карам отново с 50 км/ч.И изненада разхода е 7.0л/100 км.Отново според борд комп.
На 5 предавка с 100 км/ч разхода е доста голям - към 10 л, отново на пета обаче с 150 разхода е към 5.5-6 литра.
Така че според мен си има оптимални скорости за всяка предавка, и това че караш на висока предавка с малка скорост не значи че колата става по-икономична.
И сега ще се появат разни хора които ще ми противоречат ама те освен на коли по 15-20 год, не са карали така че да си запазят коментарите за тях относно моя пост или да коментират нещо друго!!!



Тема Re: Дизел за карането на ниски обороти и разхода [re: xoфмaн]  
Автор Totko (минаващ)
Публикувано12.05.05 17:58



...Ми.. всичко това е вярно.. Просто ако имаш оборотомер - да беше писал и оборотите.. както и това дали като минеш от 4 на 3 натискаш педала повече, по-малко или е същото..ии..дали е на равно.. На времето имах един автомобил, дето прословутата пета изобщо не я включвах..щото наистина харчеше повече...)).. така или иначе става въпрос за въртящ момент при съответните обороти при съответната предавка и т.н. .. За себе си знам, че трябва да натискам педала най-малко при най-висока скорост по възможност с най-ниските за случая обороти..)).. тогава е най-икономична...може би..)))



Тема Re: Дизел за карането на ниски обороти и разхода [re: xoфмaн]  
Автор obelix (дуракоустойчив)
Публикувано12.05.05 18:06



Абсолютно вярно! При бензинките е същото, а бакшишите много ме кефят, когато на 40км/ч включат на 5-та с цел икономия

Истина! Справедливост! Свобода!
И твърдо сварено яйце!


Тема Re: Дизел за карането на ниски обороти и разхода [re: xoфмaн]  
Авторtristan (Нерегистриран)
Публикувано12.05.05 22:53



Tova e savsem vjarno. Prosto gorivoto, koeto dvigateljat harchi za edin oborot zavisi ot oborotite. Dоbre e da se znae kade e naj-dobrata 'sdelka' gorivo za oborot i da se kara tam. Tova mnogo zavisi ot dvigatelja na kolata i predavkite.
Sazhaljavam, ako moja post e dovel do greshni izvodi- imah napredvid che za ikonomijata e ot naj-sashtestveno zhachenie stila na karane. Ne e trikat da se vkarva kolata vav visoki oboroti, zashtoto togava tja sas sigurnost harchi mnogo poveche (pod visoki razbiram 4-6000 rpm na benzinova kola). Tova sashto saotvetstva na barzo uskorenie.
No glednata tochka, kojto hofman kazva e absolutno vjarna- prekaleno bavnoto uskorenie (minavane na visoka predavka rano) ne pomaga na ikonomijata.




Тема Re: Дизел [re: eFFeXX]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано13.05.05 10:37



Или просто разбери при какви обороти ти е макс. въртящ момент-тогава е най-икономична



Тема Re: Дизел за карането на ниски обороти и разхода [re: xoфмaн]  
Автор evilzet (член)
Публикувано13.05.05 11:49



извинявай че се обаждам, но като имаш 'кампютер" защо му вярваш така безрезервно , писал си смехории от рода на 5-та със 100 - 10 литра и не искаш да се коментира, и много ми е чудно за какво са тези данни за моментния разход като никога не са верни( представям си по какъв начин се получават), но трябва да има екстри



Тема Ами [re: evilzet]  
Автор jamieМодератор (ентусиаст)
Публикувано13.05.05 14:42



представи си дебитомер за горивото + информация от АБС сензорите - мисля не е чак толкова сложно да се схване.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.