Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 28.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За кои пътища трябват винетки??/нови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 13:53



Наближава момента когато трябва да се купуват винетки и аз много се чудя кой е най-удачния вариант да избера:
годишна - 54 лв или да се насоча към месечна - 10 лв или седмична - 4 лв (последните в зависимост когато излизам от София).
В тази насока да попитам - наясно ли е кои пътища са обхванати от винетната система.
В частност ме интересуват за пътищата: 1) София-Боровец, 2) София-Банкя, 3)София-Алеко дали се искат винетки?



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Ивo]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.01.05 17:42



ами всички пътища които започват от околовръстното нататък, включително и самото околовръстно...

Just a genius



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Blake]  
Авторyчyдeн (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 23:19



Е как, нали за околовръстното не трябва винетка?! Само за магистрални пътища, така разбрах аз?!



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: yчyдeн]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.01.05 09:26



винетка трябва за всички пътища, които не се поддържат от съответните общини... доколкото знам околовръстното е към републканската пътна мрежа, т.е. се иска винетка

Just a genius



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: yчyдeн]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.01.05 09:34



за справка можеш да видиш тук:



Околовръстното е номер 18 в списъка...

Just a genius



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Blake]  
Автормнoro нeвpeн (Нерегистриран)
Публикувано13.01.05 20:21



бахти обирджиите долни



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Ивo]  
Автор mcYotce (непознат)
Публикувано17.01.05 00:50



Ясно е, че всички посочени от теб пътища влизат в "кюпа". Тъй като и мен ме интересува София-Банкя, в момента се опитвам да установя кой от двата пътя са имали напредвид.

И да отидеш до "Метро-2" пак трябва винетка. Абе тия нямат спирачки. Интересно ми е дали ще искат винетки на автобусите от ГРАДСКИЯ транспорт, които ходят до Банкя, Панчарево, Метро и т.н



Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Ивo]  
Автор Mилeн (ентусиаст)
Публикувано17.01.05 10:03



Тук пак се проявява някакво двусмислие. От една страна, ако буквално се чете съответната алинея от наредбата за винетките - за всички пътища от РДП (Републиканска Пътна Мрежа) трябват винетки.
А Околовръстното на София си е точно път от РДП.
От друга страна вчера гледах някакъв полицай по ТВ обясняваше, че за Околовр. път не трябва винетка.
Същото и на няколко други пъти го чух по медиите. То и си е логично де. А за Банкя или Бистрица - доколкото знам те имат статут на квартали на СФ ??? Хайде за това не съм много сигурен, но Симеоново и Драгалевци със сигурност са си точно квартали на Сф - т. е. получава се че ако искаш да отидеш от един квартал на Сф във някой от въпросните ще ти трябва винетка - що за простотия...
Тая държава е толкова тъпа, че никой еднозначно не може да ти каже какво точно се изисква от шофера



Тема Re: Па данови [re: Mилeн]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано21.01.05 18:10



ама толко мноо е тъпа, че не моем и да цръкнем от яд, да я опишем...обаче имам уфпредвид администрациата й! Тиа тикви дека там се тикат и после се навиргат и да ги избираме, са некви мутанти, не мое да са хора! Тва с винетките е мноо точен пример как нарочно забътляват нештата, та народо да се ептен збръка и да откачи



Гъ Цо - как че одим на село бе идеоти

КВО Е ТВА?


Тема Re: За кои пътища трябват винетки??/нови [re: Mилeн]  
Автор Lara (mamma)
Публикувано30.01.05 11:08



Ама това е голяма тъпотия с тия винетки за кварталите на София!!!!
Аз живея в Банкя и сега май трябва да си плащам за да мога да се прибера, така ли?? Няма ли да го опростят тези които си живеят тук?
Вече и на новия, и на стария път има табелки "винетка", т.е май няма откъде да заобиколиш....
Четох, че някъде в Бургас или Варна имало същия проблем - за да отидеш от един в друг квартал трябвало да се плаща и хората протестирали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.