Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема nuleva/na skorostнови  
Автор Poker Face ()
Публикувано18.01.05 16:02



Що заключихте темата бе? Какво като се предъвква? Аз не съм чел предишната тема, нито пък искам да я търся. Другите глупости дето се пишат все едно не са предъвквани. Ебаси скапания клуб. Да има една тема която да ми е интересна и да я преебете!



Тема Re: nuleva/na skorostнови [re: Poker Face]  
Автор vsx16v (Xantia)
Публикувано18.01.05 16:54



Темата е интересна и аз не видях причина да се заключва. Нито някой беше запсувал нещо или каквото и да е, само интересни неща се казаха.

Бих добавил в подкрепа на пускането на скорост още един аргумент.

Понеже има няколко агрегата като алтернатор, водна помпа, хидравлична помпа, дето трябва нещо да ги върти, на празен ход компюътра подава толкова гориво, че да има добър празен ход с товар, което консумира гориво нали така. Като се пускаш по инерция, на скорост няма нужда да се харчи гориво за това нещо...
Така че според мене все пак на скорост, при достатъчен наклон е доста по икономично, аз също съм виждал на борд-компютър стига почти до нула разхода.



Тема Re: nuleva/na skorostнови [re: vsx16v]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано18.01.05 16:55



и без това клуба замира, защо заключиха темата, може и да е дъвкана, но като няма нови теми напоследък, а по заключената имаше активност....просто не знам на кой му пречеше



Тема Re: nuleva/na skorost [re: vsx16v]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано18.01.05 17:41



Дори на проста кола без конпютър като Жигулка пак разкода е по малък кагато е на скорост от колкото ако е на нулева, единствено ако огасиш двигателя и си разбирасе на нулева ще ти е по малук разхода(по точно няма да има разход), но това мойе да го направи само някой кретен, коуто иска да спести няколко стотинки за сметка на сигурноста на спутниците му и на другите на пътя.



Тема Тематанови [re: Poker Face]  
Автор jamieМодератор (ентусиаст)
Публикувано19.01.05 10:08



бе заключена защото в самата тема започнахте да циклите на едно място - да повтаряте едно и също. Щом обаче това ви харесва - продължете си в тази - няма да я заключвам докато ви е забавно :-)

ПП: Наистина в миналото е имало такава тема, но дори и сегашната беше изчерпателна.



Тема За да не приключваме темата,нови [re: vsx16v]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано19.01.05 10:30



ще те питам аз също съм виждал на борд-компютър стига почти до нула разхода.дали в този момент му вярваш на борда???Че харчи 0/100?Аз пък на друга кола работейки на място съм виждал борда да отчита 99,99 (щото това е максимума ,който може да покаже) л/час разход.И какво?По тази логика е най-неикономична на празен ход ли?

Редактирано от boxer на 19.01.05 10:32.



Тема Re: За да не приключваме темата,нови [re: boxer]  
Автор _Mepakлия_ (Инженер)
Публикувано19.01.05 12:57



разхода който ти показва компютъра е литри на 100 колометра, а като колата не се двиши е ясно че ще ти показе максимален разход, защото намя изминати километи и да ти го сметне спямо тях, а като пуска по баир колата се движи и мойе да го сметне за текущата ти скорост.



Тема Re: За да не приключваме темата,нови [re: _Mepakлия_]  
Автор Poker Face ()
Публикувано19.01.05 14:03



Борд компютърът не показва ли литри на час като е спряла колата?



Тема Re: За да не приключваме темата,нови [re: Poker Face]  
Автор vsx16v (Xantia)
Публикувано19.01.05 17:37



На някои модели показва литър на час, на други като е на празен ход не показва нищо.



Тема Re: За да не приключваме темата, [re: Poker Face]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано20.01.05 09:59



Естествено,а когато е в движение показва л/100 км,а по-модерните изчисляват и оставащите километри до привършване на горивото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.