Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:39 21.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Каране без книжка.нови  
Авторpolice (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 22:15



Някой има ли си напредстава какво глоба могат да лепнат куките ако хванат непълнолетен да кара кола, която не е пусната в движение без кинжка естествено :P,

10x предварително. Въобще целия закон има ли го в нета ?



Тема Re: Каране без книжка. [re: police]  
Автор Capt.Vimes (ентусиаст)
Публикувано12.01.05 22:49



На страницата на

го има закона.

Чл. 177. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) (1) Наказва се с глоба от 100 до 300 лв.:
1. който управлява моторно превозно средство, след като е лишен от това право по съдебен или административен ред;
2. който управлява моторно превозно средство, без да притежава съответното свидетелство за управление или то е отнето по реда на чл. 171, т. 1 или 4;
3. собственик, длъжностно лице или водач, който допуска или предоставя управлението на моторно превозно средство на лице, което не притежава съответното свидетелство за управление, употребило е алкохол или друго упойващо вещество;
4. който управлява моторно превозно средство, спряно от движение, без разрешение на службата за контрол на Министерството на вътрешните работи;


Май това трябва да е, ама ми се струва, че посочената глоба е твърде, твърде малка.



Тема Re: Каране без книжка.нови [re: police]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано14.01.05 09:35



Забележи, обаче.
Според закона се плаща отделно по 4-те алинеи.
Демек в случая си нарушил 2, 3 и 4, т.е. глобите са 3.
по 2 - глоба за това, че нямаш книжка
по 3 - глоба за собственика, че ти е дал ключовете
по 4 - пак за собственика че ти е дал МПС, спряно от движение.

А лично според мен, ако не си някъде на полигон и с инструктор или добър шофьор до теб, затвор трябва за такива хора.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Каране без книжка.нови [re: Capt.Vimes]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано14.01.05 09:38



Ама я си спомни, преди изпита за книжка не си ли молил някой приятел да повъртиш някъде малко, да добиеш увереност?
Щото по тоз закон, като отидеш на празен полигон с някой приятел, да направиш няколко кръгчета да тренираш, не се различаваш от непълнолетния келеш, който е свил ключовете на баща си и се прави на големия тарикат в квартала.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Каране без книжка.нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор MaPTuHKaTa (magesnik)
Публикувано14.01.05 12:56



и аз съм се чудил много..
примерно уча приятелката ми на някой полигон и дойдат куките..
дали ще се заядат.. не пречим на движението.. не сме на пътя..

то много зависи и от полицаите де.. ако са свестни сигурно ще се разберем
ама ако решат да се заяждат......



Тема Re: Каране без книжка.нови [re: MaPTuHKaTa]  
Авторna MaPTuHKaTa sukvartiarnta (Нерегистриран)
Публикувано14.01.05 13:04



понеже са ме хващали преди години да карам нерегистрирано превозно средство, без книжка - глобата е голяма, но първите 2-3 пъти се замества с обществено порицание и глоба от 7-8 лв :)



Тема Re: Каране без книжка.нови [re: xaджи Дoнчo]  
АвторCapt.Vimes (Нерегистриран)
Публикувано16.01.05 01:35



За последното съм напълно съгласен с теб. Не че споря за останалото.



Тема Re: Каране без книжка.нови [re: Capt.Vimes]  
Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано17.01.05 09:39



Мен така ме барнаха с трабанта докато учих гаджето си.
На мен акт - 100лв - и на нея акт 100лв - още нямаше книжка, а вече имаше акт. Единия от куките смърдеше на алкохол, но нема значение, по-добре да бях зарязал трабанта, и да си ходиме - па нека се оправят смотанике кукари.



Тема Re: Каране без книжка.нови [re: na MaPTuHKaTa sukvar]  
Автор xaджи Дoнчo (Табиетлия чиляк)
Публикувано17.01.05 12:06



Преди години - да, ама от 1-2 години са брутални наказанията. Единствения вариант е да се ходи на много забутан полигон.

Не мога да разбера що не го направят като в белите държави, май даже и в Русия имаше едно време такава възможност - взимаш си едни специални табели У и караш с когото искаш, изцяло на негова отговорност ако нещо стане. Т.е. легално да можеш да се учиш с някой приятел.

Каждый мужчина в душе бармалей.


Тема Re: Каране без книжка.нови [re: xaджи Дoнчo]  
Автор dimodi ( bike rider)
Публикувано17.01.05 16:59



Не мога да разбера що не го направят като в белите държави...

Ами докато ние самите не станем бяла държава, е по-добре да се лишаваме от някои "бели" екстри, че да ни е мирна главата. Аз лично не бих искал всякакви прошляци и отворковци, от една страна, както и неопитни девойчета от друга страна, да карат по улиците, независимо, че има някой с тях в колата. Ти ако си карал курсове, нали знаеш, че колкото и да внимаваш, все се е случвало инструкторът да скочи на спирачките вместо теб. А при нормалните автомобили, като няма втори спирачки, кой ще скача - май пешеходецът

Така че и това положение си има предимства.

---

It's nice to be important, but it's more important to be nice.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.