Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:48 24.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Парктроник  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано04.01.05 17:14



Първо ЧНГ на всички! Въпросът ми е за парктрониците, които съм чувал, че се продават напоследък. Може ли някой да даде мнение до колко вършат работа и съответно да ми препоръча какъв и откъде да си купя? Също ме интересува до колко е дискретен монтажа му, тъй като ненавиждам дупки или кутийки лепнати по таблото.

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Парктроникнови [re: the_rider]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано05.01.05 10:10



има няколко модела, които се различават освен по произход и по брой и място на датчиците. По Deutsche Welle даваха сравнение между различни модели като им слагаха различни по височина препятствия. Единствения, който се монтираше без разпробиване на броните, беше най-неефективен, защото "хвана" само една товарна рампа, която беше на височината на задното стъкло. Системата с 4 датчика в бронята се оказа най-добра (улови всичко без рампата, но тя така и така се виждаше на огледалото за обр. виждане)
Цени на тези (уж хубавия тип) във Варна съм виждал - струват около 100-150 лв. На http://www.mladkonstruktor.bg/ съм виждал такова нещо и си мисля, че определено си струва. Дори не пише никъде, че се пробива броня или нещо подобно

Редактирано от zlatacho на 05.01.05 10:14.



Тема Re: Парктроникнови [re: zlatacho]  
Автор evilzet (член)
Публикувано05.01.05 11:51



имаше някъде тук по форумите подобна тема и извода беше че с инфраред като на млад конструктор резултатите за незадоволителни, с ултразвук малко по-добре. Най-добре на гигахерци, подобно на истински радар, но цената е много висока, ако изобщо се продава. То и затова е само на луксозни коли.



Тема Re: Парктроникнови [re: evilzet]  
Авторxoфмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.01.05 13:57



Авенсиса е с фабрично вграден парктроник и мога да кажа че върши доста добра и полезна работа особено в града по тесните улици.
Обърни внимание на следните неща при закупуването:
- на какво ще бъде закачен съответния парктроник, защото ако е постоянно включен нали разбираш по сфетофарите какво ще става - просто като спре кола зад теб и няма да млъква ( на тойотата е вързан към задната предавка - в смисъл като включиш задна и тогава парктроника се активира)
- ако има прах и кал по датчиците дали ще работи
- как ще сигнализира - само със звук или дисплей на който се изписва разстоянието и звук
Едиснтвения недостатък при мен е че, като карам на заден ход той започва да пищи и колкото повече се доближаваш толкова пищенето става продължително.Това добре, обаче като натисна съединителя до долу и започна пак да го отпускам , пищенете започва пак от начало и много бързо се засилва а ти си на 20 см от стената примерно и си казваш ааа има още малко място а всъщност си почти прилепнал и като отпуснеш съдибнителя вместо да пищи постоянно той започва пак отново и много бързо се увеличава ама вече късно.Така на 2-3 пъти подпрях една стена и кола:))
Успех



Тема Re: Парктроникнови [re: xoфмaн]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано06.01.05 20:40



Значи има ги на Илиянци - последно гледах по 83 кинта бройката - имат светлинна и звукова сигнализация и се връзват за задната предавка. Познат си монтира такъв и е доволен - сложил си го е на задната кора и като си гледа в огледалото го вижда и него ;)))
Поздрави!





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.