Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:29 31.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нова коланови  
Автор C4XPLOSlV ()
Публикувано19.12.04 01:50



Искам да си купя нова кола но се колебая между следните: peugeot 206, skoda fabia, opel corsa, peugeot 307, renault megane, opel astra
Вие с какви впечатления сте от тези ажтомобили. Става въпрос за дизелов двигател и средно оборудване. Наясно съм с разликата в класовете на първите три и на последните три, питам като цяло коя според вас е най-добрият избор.
А също така как стои въпросът със връщането на ддс за фирми, което май вече е гласувано?
благодаря на всички, които ще се отзоват.

Don't think you are!
Know you are!


Тема Re: нова коланови [re: C4XPLOSlV]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.12.04 09:58



специално за ДДС-то ще те огрее (евентуално) само при 307-комби с още един ред седалки в багажника... за да ти го върнат, колата ти требе да е 7+1 места, а с 206, фабия, корса тва посмъртно не можеш да го докараш :) за другите незнам, евентуално ако са комби вариант...

Just a genius



Тема Re: нова коланови [re: C4XPLOSlV]  
Автор MichaelLeRoi (ShadowMan)
Публикувано19.12.04 11:03



В тази Шкода дори запалката ти е екстра.

Никога не хвърляй кал! Улучиш или не, ръцете ти ще останат мръсни!


Тема Re: нова кола [re: MichaelLeRoi]  
Автор Tarambuka35OO (член)
Публикувано19.12.04 17:19



Опел-Астра произведен от началото до средата на тази година (2004) е най-качествения автомобил измежду изброените.
Затова си има и причина - съревнованието между завода на Опел и този на Сааб, и борбата да не ги закрият :-)

Бих ти препоръчал опеларката.
Пежото е добро, но проблемите се почват скоро-скор, като със всяка френска кола...



Тема Re: нова коланови [re: Tarambuka35OO]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано19.12.04 17:59



Пежото е добро, но проблемите се почват скоро-скор, като със всяка френска кола...

ееех, няма да ви писне да говорите глупости тука...

Just a genius



Тема Re: нова кола - тарамбука??нови [re: Blake]  
Авторбpaжo бe (Нерегистриран)
Публикувано19.12.04 22:42



Абе тарамбука да те питам - ти карал ли си опел астра или пежо след 2002 год, та говориш некви неща.Тука можеш да напишеш квото си искаш - ама честно пред себе си кажи коя от двете си карал - всъщност като даваш такива компетентни мнения сигурно си навъртял и с двете марки минимум по 20000 км да знаеш кое е по качествено а КАЖИ ДЕ аман от разбирачи които не са се качвали на коли след 2000 год.

Аз лично предпочитам пежото - по ми допада на форма.Обаче виж кой каква гаранция дава на агрегатите, виж гаранцията на антикорозионното покритие.
- обърни внимание на интервалите на сервизно обслужване - може да вземеш по - евтината но ако трябва по-често да посещаваш сервиза може да излезат други сметки
- ако е на лизинг - кой с коя компания работи и какви лихви такси и т.н може да очкваш.Ако пак е на лизинг обърни внимание дали можеш да напускаш държавата с въпросния автомобил по време на лизинга.С моя авенсис не мога за съжаление или е адски сложно почти невъзможно
- ще ти предложат ли някаква промоция за избрания автомобил - примерно за ярис беше първите няколко смени на маслото са безплатни
- за избрания модел какви екстри ще получиш
- потипай за test drive, тогава може би ще решиш какво ще караш:))
- избери това което ти допада повече, все пак говорим за чисто нови коли с гаранция минимум 2 год от прозиводителя
- кой каквото и да ти каже тук ще бъде въпрос на личен вкус
- здравината на немските машини е абсолютен мит !!! - точно толкова са здрави колкото и всички останали
- ето ти един линк : http://avtoweb.com/index.php3?sl=cstatuv&Nfirm=Peugeot&Nmodel=306&Nfirm1=Renault&Nmodel1=Megane&Nfirm2=Opel&Nmodel2=Astra&Nfirm3=Skoda&Nmodel3=Octavia&Nfirm4=Peugeot&Nmodel4=306&Nfirm5=Audi&Nmodel5=80 - за съжаление няма ги въпросните модели за които пишеш
Успех



Тема Re: нова кола - тарамбука??нови [re: бpaжo бe]  
Автор C4XPLOSlV ()
Публикувано19.12.04 23:03



Ами аз от цялото мислене и гледяне до сега съм се спрял на 307...много ми харесва, по-евтино е от астрата, като цяло и лизинга на пежо е най-изгоден. но от друга страна ме е малко страх защото имахме проблем с един ситроен ц3 в германия, откачи се едно от маркучетата което храни мотора с нафта. същият проблем съм го виждал при 307 във франция...отделно един приятел има 206 2003г. на което първа започва да влиза малко по-трудно от нормалното...абе общо взето ме е страх малко да правя такава инвестиция...напоследък се замислям за някоя астра например 2001-2002г. чиято цена с около 30 процента по-ниска от тази на новата...но пък дизел втора ръка...ако можех само да реша...
иначе като чисто нови коли съм карал 206, с3, vw bora, clio, и май 206 най ми допада. а колата която ще купя ще я карам 90% от времето извън бг
благодаря на всички които се отзоваха

Don't think you are!
Know you are!


Тема тарамбука ...има правонови [re: бpaжo бe]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано21.12.04 11:53



Понеже пак се заговори за Пежо-ЗА и ПРОТИВ:
Аз като работещ в бранша имам наблюдения.80%от новите коли излизат с дефекти.И Опелите (понеже тук става въпрос за тях)си имат някои фабрични дефекти(обикновено дефекти в борд комп.,или една малка пластинка в ск.кутия която изкача безпричинно),но след посещение в сервиза се оправя и край.А кво да ти кажа за Пежо -даже механиците им са вдигнали ръце-айде проблема с електрониката е ясен.Там си е от край време-още докато беше само електрическа инсталация.Обаче като прибавим и невероятно бързото разтропване на окачванията-е тва вече според мен не е нормалното тук.+разни "дреболии" като разминавания в напасването на калници и капаци..и т.н.А при Ситроен е още по-зле.
Въпреки това всички са много добре инструктирани и проблемите не се дискутират.Отделно наистина някои от колите са еФтини (не е грешка),когато ги купуваш ,а колко ти излиза е друг въпрос.Всичко е въпрос на търговска политика,а на Пежо е добра.Това еНеобяснимо най-големи продажби е тва е парадокса

Редактирано от boxer на 21.12.04 11:59.



Тема Re: тарамбука ...има правонови [re: boxer]  
АвторC4XPLOSlV (Нерегистриран)
Публикувано28.12.04 22:08



офффф, мамка му, на мен 307 най ми харесва, но вчера ми казаха за още една преебана скоростна кутия. май
е си ревизирам плановете. като че ли тоуота е най-надеждната, но са доста по-скъпи...



Тема Re: тарамбука ...има правонови [re: C4XPLOSlV]  
Автор boxer (стар кадър)
Публикувано29.12.04 15:15



Надникни в сервиза им да видиш дали наистина е така.
Пълно е с Авенсис
Иначе всички коли с 3 или 5 врати ползват данъчен кредит(регистрират се 1+1)
Само 307-цата комби слагат някакви рибарски столчета(смях в залата)и се регистрира като 6+1




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.