Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:29 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е СПОРЕД ВАС?!нови  
Авторядocaн шoфьop (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 00:14



Гражданската отговорност двойно по-скъпа

МОНИТОР

От януари шофьорите ще трябва да плащат почти двойно за задължителната полица "Гражданска отговорност". Това стана ясно след като Комисията за финансов надзор прие Наредбата за задължителното застраховане. Според нея от догодина за автомобили до 1800 куб.см минималната рискова премия ще е 89 лв.
Над тази сума застрахователите ще добавят всички разходи за реклама, данъци, отчисления, както и да калкулират печалбата си. По този начин цената ще скочи поне до 100 лв. или двойно от сегашната минимална стойност.
В момента има съществена разлика в цената на застраховката според мощността на колата. За автомобилите с мощност под 800 куб. см. тя струва 49 лева, а за над 2500 кубика - 116 лева.
На компаниите обаче се дава възможността да правят отстъпки за съвестните шофьори, които нямат нарушение.
За автомобили от 1800 до 2500 куб.см минималната задължителна рискова премия ще е 120 лв., а за автомобили над 2500 куб.см -260 лв, уточниха още от КФН.
Шофьорите, които са закупили задължителната полица, ще получават специални стикери, които ще поставят на предното стъкло на автомобила, пише още в наредбата. По този начин "КАТ" лесно ще разпознава колите, които нямат застраховка.
Заради ангажименти във връзка с присъединяването ни към ЕС, се увеличава и размера на изплащаните обезщетения при злополуки и катастрофи на път, уточниха от ведомството на Апостол Апостолов. Така от януари за неимуществени и имуществени вреди вследствие телесно увреждане или смърт лимитите на отговорност стават - 400 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице и 480 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица. За увреждане на имуществото пък се изплащат 140 000 лв. за всяко събитие.
От 2006 г. минималните лимити ще се увеличат отново като за неимуществени и имуществени вреди вследствие телесно увреждане или смърт ще се плаща 700 000 лв. при едно пострадало лице в следствие на произшествие и по 1 000 000 лв. за две или повече пострадали. За увреждане на имущество пък минималното обезщетение ще набъбне до 200 000 лв. за всяко събитие.




Тема Re: ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е СПОРЕД ВАС?!нови [re: ядocaн шoфьop]  
Автор ha! (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 09:28



всъшност какво те ядосва???
това което пишеш че става и ще става ми се вижда логично и правилно.

прекрасна, ужасна - все тая ... резултатът е съсипващ ...


Тема Re: ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е СПОРЕД ВАС?!нови [re: ha!]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано11.11.04 11:34



Хич даже не е нормално - да не е случайно да плащат повече пари при застрахователно събитие?!?
Намя и никаква логика в това да се застрахова кола, а да се взема под внимание и шофьора й. Кой точно шофьор, аз или жената (това само за пример)?? Ами ако взема колата на съседа, щото мойта е в бокса?? Пълни недоразумения се разждат в празните им глави...



Тема Re: ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е СПОРЕД ВАС?!нови [re: ядocaн шoфьop]  
Автор zloQQ (Хитър Петър)
Публикувано11.11.04 16:23



Е т'ва нема начин да не ме ядосва - защо повишават толкова премийте за изплащане на вреди - баси - все едно само S-калси ще се блъскат - 140000 - ми те ще изплатят да речем 100 такива коли на година - защо да плащам толкова при положение, че колата ми не е толкова скъпа - неможе ли да си платя само за неимуществени вреди или смърт - аз какско си имам! Поздрави!



Тема не е нормално!нови [re: Любитeл]  
Авторвъзмyтeн (Нерегистриран)
Публикувано11.11.04 20:37



И аз мисля, че не е нормално, ама никак даже! Мои приятели ми разправяха как някакви застрахователни тикви на не знам кой ТВ канал се опитвали да обясняват по безумен начин, че понеже ще влизаме в Европа през 2007 и затова трябвало да се увеличават застраховките "по европейски". Добре бе, мамицата ви мръсна, до 2007 г има още 2 години, а освен това заплатите да не би да са европейски! Да, ама така хората щели да свикват. Да им... Защо веднага не сложат средна заплата 1000 евро, а?! Нали ще влизаме в Европа, и ние да свикнем с европейските стандарти! А крадливите мутри и всякакви други "застрахователи" и официално одобрени обирджии вече карат на европейски цени. Това е обирджийска държава с държавни чиновници, които имат престъпно мислене



Тема Всичко е напълно нормалнонови [re: zloQQ]  
Авторglupender (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 00:46



Само да ви кажа че всичко е напълно нормално и не знам кво толкова ревете ХХХХХХХХ.Ще ви дам един пример и няма повече да пиша в тая тема щото от такива като вас "разбирачи" от всичко държавата е в това положение.Тука средната заплата е към 300 лв.Като си платиш данъка и гражданската отговорност отиват горе долу към тия пари.Така - това погледнато от към 12 месеца е горе долу една заплата за цялата година отива за данък и гражданска.В германия за новия опел вектра 1.8 мотор, гражданската отговорност е 900 евро!!!Пълното каско на тази кола пак там е 700 евро, данъка е 300 евро !!!Както виждате гражданската е по-голяма от каското и то има много логика в това - помислете малко.Освен това заплата на един германец работещ в производствения сектор е към 1500-2000 евро !!! Излиза че пак една негова месечна заплата отива за покриване на застраховките по колата за цяла година.Като се сложи и това че ако катастрофираш зимата и не си със зимни гуми няма никакви обезщетения и т.н!!! излиза че тука на ХХХХХХХХХХ пътя има много повече свобода и т.н.
Освен това като не можеш да си позволиш едно благо - просто не го ползваш.Като ви е скъпо няма да ползвате кола, а градски транспорт!!!Все едно някой да седне да ревне защо му е толкова скъп керосина и защо неможе да притежава личен самолет.
Така че избирайте сами, защото живот и здраве от 2006 год до 1.8 отговорността ще бъде към 250 лв!!!ХХХХХХХХХХ

Редактирано от jamie на 12.11.04 21:55.



Тема Re: Всичко е напълно нормалнонови [re: glupender]  
Авторauto (Нерегистриран)
Публикувано12.11.04 08:20



ХХХХХХХХ Imam niakolko priateli v Germany i nikoi ot tiah ne se e oplakal ot podobno neshto! Kak da se oplachat kato imat chist dohod pone 40-50 000 evro na godina. Kakvi sa tezi tapi sravnenia. Hodi ti pesh

Редактирано от jamie на 12.11.04 21:57.



Тема Re: Всичко е напълно нормалнонови [re: glupender]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано12.11.04 09:24



Какъвто ти Ник-а, такъв си и ти! ***** тук няма! Единствения май си ти!
От тук пишещите мислиш ли, че има такива с нови Опел Вектра 1.8???
Въобще за какъв х** ще ми сравняваш България с Европа само в този аспект? Точно по този начин разсъждават и тукашните тъпи управници, които явно са тъпанари *****-!

Редактирано от jamie на 12.11.04 21:58.



Тема Re: Всичко е напълно нормалнонови [re: glupender]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано12.11.04 11:11



Абе глупендер, като смяташ, поне смятай вярно. Що не прибавяш и пълно каско в БГ да видим каква заплата требе да взимам че да е като в швабско?? А защо не кажеш, че свабската гражданска важи и за цяла европа и не им се налага да купуват зелена карта за 80 евра за две седмици, когато ще излизат извън швабия....
Но явно пустото мислене е мнооооооооооооооого трудно



Тема Re: Всичко е напълно нормалнонови [re: glupender]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано12.11.04 15:01



Обърни внимание за какви коли си написал - НОВИ! А тук паркът от какви автомобили е? Май са повечето стари....
А и каквото и да ми разправяш, никой немец не дава цяла заплата за година, за да придобие лукса да си покрие административните плащания по автомобила...
А и при средна заплата от 5 000 евро, 900 евро не е и една пета....:-)
Данъците, такстите и акцизите са най-високи тук, в България! ДДС 20% няма никъде, ама никъде в Европа, да не говорим за другите данъци....

VOLVO FOR LIFE



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.