Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 27.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Кола от Холандия?  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано01.10.04 17:48



Здравейте,
Скоро ще имам път към Холандия, та съм се замислил дали да не взема да си купя една кола от там. Ще имам достатъчно свободно време, чувал съм че има няколко доста големи пазара. Вярно че е по-далеч от Германия, но се надявам, че с 1-2 преспивания по мотели ще успея да се върна без да се преуморявам излишно. Та въпросите са ми няколко:
Заслужава ли си да се взима кола оттам, или цените и тук и там са сходни, предвид такси, ддс и пътни разноски?
За колко би могло да се намери един Голф 3 да речем (бих искал Нисан примера, но ще има и мито поради проидхода)?
Има ли особености при издаване на Евро1 от Холандия?
И изобщо ще съм благодарен на всякакви съвети, касаещи тази евентуална покупка, за което предварително благодаря!



Тема Re: Кола от Холандия?нови [re: Hиkoлaй]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано01.10.04 18:05



ти последно кола ли ще си купуваш, или голф?
:)))))))

Just a genius



Тема Re: Кола от Холандия?нови [re: Hиkoлaй]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано01.10.04 21:00



Издаването на самия сертификат отнема малко време,ако купуваш колата извън страната,където е произведена-производителя трябва да потвърди държавата на производство.Това отнема време.Напоследък казват,че големите автокъщи предварително подготвят тези сертификати,за да не се бавят хората с формалности,но не съм пътувал отдавна и не знам точно за колко време стават работите.
Но и това със "заслужава ли си или не" е съвсем относително.Най-често не си заслужава,освен удоволствието и сигурноста да си избереш каквото на теб ти се иска,а не каквото има.Транспорта на един автовоз коли от холандия определено излиза по-евтино,отколкото транспорта на една единствена кола.Има вариант да я докараш до тук с и с влак,но парите са почти същите.Аз лично като съм си купувал така кола,по-далече от Италия не съм стигал...до Милано например са хиляда километра...въобще не е за подценяване пътя.А по-малко път= по-малко риск и по-малко разправии.В тоя ред на мисли в Холандия колите може да са по-добре поддържани (така съм чувал),но това не променя факта,че тая държава е адски далече..направи си една приблизителна сметка и тогава решавай.най напред проучи добре нашия си пазар тук,не се хвърляй директно на варианта за собствен внос-не винаги си заслужава.



Тема Re: Кола от Холандия?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано03.10.04 23:25



Ако си купуваш кола от Холандия бих те посъветвал да е от пазара в Утрехт който е само във вторник, всичко ти е на едно място,и Евро 1, транзитни номера, зелени карти, аптечки пожарогасители абе всичко. Трябва да си много рано сутрин за да може да си изберираш по-дълго. До обяд можеш вече да си с твоя кола и да пътуваш обратно.



Тема Re: Кола от Холандия?нови [re: 3ъл_Дyx]  
Автор Hиkoлaй (boss)
Публикувано04.10.04 10:10



Благодаря за съветите, май наистина единственото предимство на собствения внос е това, че изборът е по-голям. Но и това не е малко, все пак. Искам да те попитам колко излиза транспорта с автовоз от Холандия до тук и как мога да се свържа с някой, който извършва такива услуги и на когото мога да се доверя за такова нещо. Идеята за влак не ми се вижда особено привлекателна, чувал съм, че там по лесно могат да ти окрадат части от колата по пътя.
Изобщо, опитвам се да си направя сметка, като взема една кола да речем за 2000 евро, какви ще ми бъдат останалите разходи (без митото), докато колата стигне на наша територия - застраховки, номера и тн.



Тема Re: Кола от Холандия?нови [re: Hиkoлaй]  
Автор Pioneer (2.0 ie LS)
Публикувано04.10.04 14:05



Около 400 евро




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.