Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Контролни точкинови  
АвторEZ (Нерегистриран)
Публикувано20.07.04 12:19



Колеги, едно време когато надупчеха талона, след две години дупката отпадаше. Сега чета в закона нещо от рода - ..възстановяват се точките до максимума две години след последното нарушение за което са отнемани точки. /цитирам по памет/. Означава ли това, че точки отнемани за предишни нарушения не се възсановяват ако нямаш 2 години от последното? Ако е така - лоша работа. Някой има ли опит? М/у другото как мога да си проверя колко точки имам?



Тема Re: Контролни точкинови [re: EZ]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано20.07.04 18:45



Общо взето не можах да разбера какво питаш......

Но с това се занимаваме и ще ти обясня каква е ситуацията.



Възстановяват се всички контролни точки - 39 на брой, ако в продължение на 2 години нямаш нарушения и съответно не ти отнемат точки.

Може да провериш на 28-мо гише в КАТ колко точки ти остават.
Носи си лична карта!

Можем да ти възстановим 13 контролни точки като изкараш кратък курс.
За повече инфо виж линкчето, там съм изложил всичко.



Тема Re: Контролни точкинови [re: EZ]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано20.07.04 20:10



Правилно си разбрал
Аз съм с 30 точки от април 2003 и ако не направя някоя магария, за която отнемат точки, през април 2005 ще съм отново с 39 точки
за проверката - вече са ти казали

Универсалното средство : чук, канап, тел и "... майката ..."


Тема аз пък недоразбрах сега...нови [re: Psycho]  
Автор boris (минаващ)
Публикувано20.07.04 20:16



значи...ако преди 1 година и 11 месеца са ми взели 30 точки а сега ми вземат да речем 5....мога ли да се надиавам че след 1 месец ще ми възстановят 30-те точки или трябва задулжително да съм изряден в продължение на 2 години...



Тема Re: аз пък недоразбрах сега...нови [re: boris]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано21.07.04 00:37



Това означава 2 години мъка и каране "като бабичка"

Универсалното средство : чук, канап, тел и "... майката ..."


Тема Re: аз пък недоразбрах сега...нови [re: boris]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано21.07.04 15:23



Повечето "съвременни" отнемания на точки са от 10 нагоре........................



Тема Re: аз пък недоразбрах сега...нови [re: boris]  
Автор Kиpил Дъpeв (професор)
Публикувано26.07.04 15:31



значи...ако преди 1 година и 11 месеца са ми взели 30 точки ..... би трябвало да са ти взели и "книжката" (свидетелството) за 6 месеца, защото с по-малко от 13 точки нямаш права да управляваш ППС. Ако случката е както казваш, точки ще ти се възстановят чак след изтичане на 2 години от последното провинение, за което се отнемат точки (дори и една). С други думи: Не, не можеш да се надяваш, че ще ти възстановят 30 точки. Ще изчакаш още 24 месеца, за да си получиш всичките 39 точки.
Възстановяването на правата (връщането на книжката) след 6 месеца става след изпит в ДАИ. И 13-те точки, които ще получиш от "повишителния" курс, не те оправят, ако си с контролни точки по-малко от 13. Той има смисъл само, ако си се усетил овреме.

Ребята, давайте жить дружно!



Тема Re: аз пък недоразбрах сега...нови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано03.08.04 11:42



Имаш право да караш и с 1 точка. Важното е да я имаш.
Някои те е подметнал.



Тема Re: Контролни точкинови [re: Psycho]  
Автор Sag (divine sinner)
Публикувано03.08.04 16:57



На това гише за всеки ли може да проверят? Моята книжка е издадена в Бургас. Миналата седмица като си плащах данъка на колата, помолих да ми кажат и глобите, и имах доста по малко от колкото си спомням че съм насъбрал за 7-8 години каране. Вкл. и един акт, който обжалвах пред съда също го няма като глоба, явно са отменили постановлението и после не са ме уведомили както е реда. Та искам да знам колко точки имам, предвид гореописаните фактори, но може скоро да не си ходя до Бургас в работно време.



Тема Re: Контролни точкинови [re: Sag]  
Автор Psycho (XTC)
Публикувано08.08.04 18:23



Да можеш да си провериш.

Те проверяват в база данни за цяла България.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.