Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Инвалидинови  
АвторПacaтop (Нерегистриран)
Публикувано23.06.04 11:38



Здравейте,

Чух от продавач на автомобили, че от 01.07.2004 намаляват преференциите за закупуване на автомобили от 1800 кубика на 1000.

Да знаете дали наистина е така???

Благодаря предварително:)



Тема Re: Инвалидинови [re: Пacaтop]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано23.06.04 16:18



че то кой прави в днешно време автомобили под 1000 кубика? Те моторите са повече!

Вярно трябва да си доста инвалид, да се напъхаш в автомобил с двигател под 1000 кубика

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Точно така!нови [re: Пacaтop]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано23.06.04 18:28



И мощността вече е ДО 43 kW, ако не се лъжа

BRAVO HGT


Тема Re: Инвалиди [re: Пacaтop]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано24.06.04 10:55



не съм чул, но го адмирирам, да го направят колела да карат....като не могат да се справят с измамите, тия 1000 инвалида в бг които могат да си позволят автомобил, сега вече няма да могат и няма да си купуват. Щото залради 1000 човека 3 000 000 си регистрираха коли на инвалид. и на мен не ми се плаща ДДС от 1500-2000 лв, ама плащам..........



Тема Re: Инвалиди [re: Pichaga]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано24.06.04 11:24



Браво ве Пичага, гениална мисъл: аз като съм наебан, дай и другите да ги наебем. Бахти глупостта!!!
Не мислиш ли че е далеч по-разумно да се въведат други ограничения за колите дето се внасят за инвалиди, а не кубатура и мощност, защото ако един инвалид трябва да я кара тая кола, ще му е много по лесно тя да е автоматик, което предполага да има повече мощност, също така би трябвало да е миниван или нещо такова... Ама не да мрат инвалидите..., а това че си продават правата, сигур не е от лакомия



Тема Re: Инвалидинови [re: Любитeл]  
Автор TheSaint (SUPERSONIC)
Публикувано25.06.04 01:40



Хм, ти много буквално разбираш "инвалиди". Знаеш ли колко ще й дреме на баба ми като я карам от А до Б дали колата ще е автоматик или не?

Иначе по въпроса, по-скоро държавата да се вземе в ръце щото тоя "данък" дето го плащаме никъде го няма!
Полза да имаше някаква от него (да пооправят пътища и т.н.), ми не, някой се нагушва...

"Не карай по-бързо отколкото твоя ангел пазител може да лети!"


Тема Re: Инвалидинови [re: Пacaтop]  
Автор komisar (po transporta)
Публикувано25.06.04 03:22



Много лошо!За инвалидите разбира се!Баща ми е със с4упен крак(1 година не могат да го оправят 4овека)Едва се ка4ва с патериците в Жигулата като го карам на преглед!Айде,той ще се оправи-дай Боже.А инвалид как ще ползва Тико например??А ако е с инвалидна коли4ка?С тегли4 ли да я дърпа?Баси глупоста!Контрол трябва,не ограни4ения и то за хора с много пове4е проблеми от нас!!!
Всъщност какви коли има до 1000 кубика?Аз се сещам само за Тико!Едно време имаше едни триколки-Калинки им викахме.Това ли е алтернативата за инвалидите в България?



Тема Re: Инвалидинови [re: komisar]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано25.06.04 10:47



"коли" под 1000см3 колкото искаш:

Фиат Панда 750-950см3, Фиат 126Р 600см3, 23к.с.; 650см3, 24к.с., Рено Туинго 1.0, Опел Корса 1.0 12В, Сузики Алто 800-1000см3 ... колкото щеш...

от друга гледна точка: в пернишко и дупнишко .. инвалиди с по 15 Двипа за над 50к Евро? + 2-3 автокъщи и 7-80 фирми?

дори и да има някаква форма на контрол тя пак рано или късно ще се опорочи и корумпира!

за мен решението е:
1. на инвалидите да се предлага безплатен превоз от т. А до т. Б (това за тези, които не могат да си позволят транспорт и/или се нуждаят от специализиран транспорт)...
2. да имат право да управляват лично до 1 автомобил, пригоден за инвалиди (сещате се... газта качена на лост до волана и т.н.) ...
3. инвалид, за който се установи, че е предостъпил неправомерно правата си, те да му бъдат отнемани!

с една дума ограниченията не трябва да са само в/у кубатурата, а и в/у предназначението на автомобила!

лека и полека!


Тема Re: Инвалидинови [re: Bibass]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано25.06.04 11:15



В отговор на:

пригоден за инвалиди (сещате се... газта качена на лост до волана и т.н.) ...
3. инвалид, за който се установи, че е предостъпил неправомерно правата си, те да му бъдат отнемани!




Ами ако инвалида е със ампутирани ръце? Или със силно влошена видимост? Не всички инвалиди са куци, както и далеч не всички инвалиди сами управляват автомобила си (по-скоро обратното).

Идеята е аз, като помощник/роднина на инвалида, да го возя до болницата, или където иска да отиде. И да имам право да паркирам на място за инвалид.
Но ще кажеш - правото да е валидно само докато инвалида е в автомобила -- пак не става. Нали трябва да оставя инвалида и да отида да паркирам. И после да взема колата, за да го закарам.

И сега как ще се докаже, че инвалида неправомерно ми е предостъпил правата си? Аз вместо него закарвам колата до паркинга (няма после да го бутам с количката до у тях я) или пък съм я закарал на ремонт, в друг град -- няма доказване това. За съжаление.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C

Тема Re: Инвалидинови [re: Magnum]  
Автор Bibass (хитропостроен)
Публикувано25.06.04 11:26



примерът с газта на волана е образен...

ако някой друг кара колата за какво изобщо му трябва да паркира на "инвалидно място"? нали не е сакат.. да остави инвалида както казваш в болницата и да отиде да закара колата на паркинг...

ами може, бе приятелю... ако си лгедал наскоро Господари на Ефира, Дейвид пита 2 момченца в кабрио къде е инвалида и откъде имат пропуск да паркират на места предназначени за инвалиди? това да и е проблема...

мнгоо лесно се доказва, че отиваш да оправиш количката на Инвалида в Асеновград, напр. нали е в багажника?

неми се спори... просто следващия път когато отидеш в Билла нарп., погледни какви коли има спрели на местата предназначени за хора с увреждания... и виж и какви :хора: се качват в тях!

лека и полека!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.