Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 26.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Избор car-CD/MP3нови  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано05.07.04 18:35



Събота след голямото надсвирване в студентски град, се навих поне старият касетофон да сменя със ново устройство.

След разходка и проучване, се спрях на следните:
















* цените не са точни, а ориентировъчни

Panasonic-а изглежда най-дървен, с кофти дисплей и с най-малка мощност е (45W MAX/16W RMS) обаче е със поне 100лв по-евтин от другите, и е с MOFSET усилвател. Също ми хареса, че е със врътка за усилване. Другият със врътка е със 130лв по-скъп! Също поддържа и WMA.

JVC-то има по-мощен усилвател, но не е MOFSET. А и то е със врътка! Но не поддържа WMA.

SONY имат най-голяма мощност от тези, по RMS (26W) обаче и техният усилвател не е MOFSET. Не е със врътки, а и е Сони пък аз от тях имам много лоши спомени. Но чувам за кола били по-добри. Също не поддържа WMA.

KENWOOD-а има сходни показатели като сонито, малко по-слаб, но с MOFSET усилвател, а и марката ми харесва повече. Дизайна-средно.

И разбира се, най-добър е PIONEER, с MOFSET, врътка, голяма мощност и чист звук (чувам). С поддръжка на WMA.

Забравих да кажа, в колата имам някакви малки колони отпред, и елипси 6x9" Blaupunkt 2x150W Max / 2x45W RMS. Така че никой от тези CD-та няма да може да ги напълни и наполовина.
И си мисля, дали пък не е по-добре да взема по-слабия, и разбира се ДОСТА по-евтин PANASONIC а да мисля някакъв усилвател за задните. В този случай дали е със супер-MOFSET или мега-изкривяващ усилвател, за мен няма да има голямо значение.


Та въпроса ми е: Има ли някой информация/отзиви от някой от тези модели - как четат, прекъсват ли много, качество на сигнала, на усилвателя. Или да даде коментар, какви екстри има някой, който другия ги няма, и каква полза има от тях?

Например мен най-много ме интересува качеството на приемане на радио. Защото колкото и CD-та да слушам, честичко си пускам из града радио. И много мразя да ми пращи.
Там някакви специални тунери имали някои устройства, цифрови и т.н. - може ли някой да изясни.

Мерси предварително.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C

Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: Magnum]  
АвторTapaмбyka35OO (Нерегистриран)
Публикувано05.07.04 20:57



аз мога да кажа добра дума за JVC-то, макар че може би бих се спрял на Pioneer ако трябваше да си го купувам днес.



Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: Tapaмбyka35OO]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано05.07.04 21:10



Кенууда е най голямото дърво от изброените като марка и е доста по зле от доста други малко известни в българия марки. Не знам от що българина реши че е квалитетна марка и масово го купува.

незабележим


Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: silent]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 03:23



Бе ти прост ли си или много.
Лайна са сонито и жвц по принцип.
За панасоник - муаххаха
само споменаването му буди смях.
Кенудд като марка за кар аудио е класи на жвц и сони.
По-скъпите модели на жвц не са лоши, но сравнени
с аналогични пайнъри и кенууди SUXXXXXXXXX.



Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: Magnum]  
АвторБAЙ XУЙ (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 03:47



Аз бих избирал м/у кенууда и пайнъра.
Аз скоро мисля си вземам Кенууд само че 6027.
Значи за сони категорично не - особено щом става дума
за кар аудио.
Същото важи и за мини,миди системи за в къщи.
За жвц както казах по-долу скъпите им модели са добри.
Обаче един познат който продава кар аудио
каза че тези марки са пълен ташак по отношение
на кар аудиото.
Пичът се занимава и с ремонт също, има наблюдения преки.
Аз те съветвам да идеш в гугъл да напишеш
моделите които те интересуват i review sled tqh.
Има не малко сайтове на които има мнения на собственици
за много модели.
Чети може да научиш важни неща като характерните слабости за модела.



Тема Re: Избор car-CD/MP3 [re: БAЙ XУЙ]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.07.04 07:57



Това изказване потвърждава горенаписаното...........разправяй ги тия лакардии в кръчмите........

незабележим


Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: БAЙ XУЙ]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано06.07.04 08:48



да ти кажа, един модел на JVC не можах да си харесам, хем им взех брошурката за 2004та година. Някакви цветни екрани, touchscreen, а откъм усилватели - са си на нивото 4х16 вата РМС. А не съм сигурен, че ми се ходи на външен усилвател, че става дебело.

Точно този панасоник го гледах на един приятел - не изглежда никак зле, прекъсва само в сериозни дупки, и то само на СД, на МР3 не прекъсва (сигурно защото буфера е по-голям)
Но откъм звук не можах да го преценя, беше само с 2 малки колонки във вратите.

Иначе за Сони и аз съм съгласен, че са лайна. Особено за домашните им системи.

За мен въпроса стои по-скоро така: какво аджеба имат тез по-скъпите със 100-130лв модели в повече от панасоника за 240лв, и заслужават ли си изобщо?

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Избор car-CD/MP3нови [re: Magnum]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано06.07.04 11:56



От гореизброените имам впечатление само от Panasonic-a (един колега има точно такъв), и впечатлението ми никак не е добро.
Като звук незнам, защото колонките му в Clio-то са скапани, но като функции (говоря за елементарни функции като random play, repeat one, repeat folder) е ужасно зле. Освен това не чете и ID3 тагове, абе зле е отвсякъде.
Освен това, като беше на 1 месец, изведнъж спря да работи. Колегата го изгаси нормално, и след това не можеше да се включи. Е, оправиха му го, нали е в гаранция, но смятай за какво качество става дума.
За Sony - по принцип не я обичам тази марка, аз лично не бих си взел Sony.
За WMA - ти имаш ли такива файлове? Сериозно ли смяташ да слушаш WMA в колата? Щото аз имам 2 MP3 CD плейъра с поддръжка на WMA, но и на двата не съм пуснал нито един WMA файл.

Незнам защо всички игнорирате AIWA? Аз имам такъв радиокасетофон в колата си - за 5 години не е мръднал. Освен това AIWA са единствените CAR AUDIO със LINE IN на предния панел, а лично за мен това е много важно, защото мога да си включа MD, MP3 плейър или каквото и да е друго, включително и Walkman ако трябва.
Аз лично сигурно бих си взел AIWA точно заради този вход. А и като звук не са никак лоши.

Редактирано от -Az- на 06.07.04 11:57.



Тема Re: AIWAнови [re: -Az-]  
Автор Scott ()
Публикувано06.07.04 12:07



Приятел, не знам дали ти е известно, но от 2002 г. Aiwa Corporation е собственост на Sony и произвежда техните т.нар. value products - стоки предназначени за широкия потребител на добра цена.
А за WMA - аз си ги слушам в колата, както и МР3-ки. Въпрос на вкус. Обаче погледни какво стана с Уиндоус?



Тема Plu2 9610нови [re: Magnum]  
Авторmartin (Нерегистриран)
Публикувано06.07.04 14:59



3а това не сте чували. Данните ги има на plu2.de. В ебай го платих на 90 евро.
Има всички пини3и, малко странен ди3айн и 4*50 вата RMS(не съм ги пробвал )). До 200-250 евро всиЧки свирки са на едно ниво, еднакви компоненти, една монтажна линия някъде в Китай. Ра3ликите поЧват от 500 и нагоре.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.