Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 19.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Радиокасетофон  
АвторAZLK (Нерегистриран)
Публикувано24.06.04 20:36



Някой може ли да ме посъветва какъв касетофон мога да сложа на обикновен Москвич 412 . Има ли вобще някакъв модел който може да пасне в предвидения в москвича вход за радио. Изобщо не разбирам от авто радиокасетофони някакви стандарти има ли за стари автомобили като москвича или дори по нов модел може да се нагоди някак ?



Тема Re: Радиокасетофоннови [re: AZLK]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано25.06.04 09:18



Абе аз съм виждал един радиокасетофон монтиран на москве от дефорсираните, ако не се лъжа марката беше FIRST ама касетофона го слагаха поне преди 3-4 годинки :-), огледай се по битака дали няма да намаериш нещо при ментетата защото западняците вече правят касетофоните с равен панел отпред а не копчетата да стърчат :-)).
Ако искаш хубав касетофон обаче поизрежи пластмасата там и предполагам че ще можеш да си монтираш една шина и касетофон за нея :-))



Тема Re: Радиокасетофоннови [re: AZLK]  
Автор Tarambuka35OO (новак)
Публикувано25.06.04 10:44



Може разбира се, с малко изрязване на пластмасата.
Пространството там е празно и касетофон се събира, малко само пречи врътката за чистачките по мои спомени ;-)
Наистина най-лесно се монтира касетофон от 'стария' тертип, с две големи врътки отстрани и място за касетката по средата. Това е така защото релно частта която трябва да се покаже, е много по-малка (като площ) от тази при новите модели, (малко правоъгълниче по средата, и 2 дупки отстрани). После се слага отгоре панел, който е изцяло отвънка и покрива грозотията от изрязаното.

А иначе, има едни мнооого стари руски радия, за които е правена тази дупка. Навремето дядо ми имаше такова на неговия 408и... Но е само е радио, при това бая скапано, и без FM.

Ако искаш да сложиш нещо по-смислено, няма да е лошо да премериш внимателно. Отгоре на таблото има една решетка, развинтваш я и гледаш.

Успех :-)



Тема Re: Радиокасетофоннови [re: Tarambuka35OO]  
Автор HB (непознат )
Публикувано25.06.04 18:02



Аз бях сложил навремето JVC на моят тогавашен Москвич. Всичко е направи си сам обаче. Това отпред на таблото, което прилича на пластмаса отдолу е листова стомана и ти е е***а майката от рязане. Отзад на кората ако ще слагаш говорители - също. Един ден работа с подръчни материали общо взето



Тема Re: Най-добре..нови [re: AZLK]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано28.06.04 10:40



... го сложи най-отдолу под пепелника. Можеш да го захванеш с едни такива релси за свалящи се касетофони, дето ги има по битаците и аксесоарните магазинчета. Хем ще ти е свалящ се касетофона за да не се случи някоя сутрин да ти няма и музиката и джама. Ако искаш ефтин касетофон с врътки, който няма да ти крадат пиши, имам един ше ти го дам на цена от типа "колкото дадеш".

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Радиокасетофоннови [re: AZLK]  
Автор Pichaga (завеян)
Публикувано29.06.04 17:28



влиза стандартен касетофон, но се мести врътката на чистачките тя пречи



Тема Re: Радиокасетофоннови [re: AZLK]  
Автор Red Jetta (>100 кг,<2м)
Публикувано30.06.04 00:01



ако касетофона е от старите, това което стърчи напред влиза точно в отвора на таблот, само трябва да пробиеш от двете страни отворите за копчетата. всеми точна мярка, може и шаблон да си направиш и няма проблеми.
ако касетофона е от по новите няма да ти се размине рязане. снабди се предварително с прободен трион (зеге) и действай внимателно. под пластмасовата облицовка има метал, да не се изненадаш.

не го поставяй под пепелника!
1. всичката пепел която не уцели пепелника ще отиде върху радиото
2. там грее парното и зимата на касетофона няма да му е добре

преди години бях монтирал радиото в барчето, на мястото на пепелника. естествено след като го изскубнеш заедо със запалката. остава и малко място отгоре за касети.
последното става дума за москвич 2140

Save water: drink BEER!!


Тема Re: Грее дръжки..нови [re: Red Jetta]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано01.07.04 09:30



... къде си видял 2140 да грее по-скоро лъха, нищо му няма на касетофона, поне две години съм го държал там.. а... ама и не пуша, така че за пепелта може и да си прав

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re:нови [re: the_rider]  
АвторAZLK (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 20:36



Мерси на всички отзовали се Поразпитах и на други места и варианта с пепелника май е най-удачен, а колонките се монтирали в корите на вратите. Един познат с доста "тунингован" москвич ще ми помогне.



Тема Re: Най-добре..нови [re: the_rider]  
АвторAZLK (Нерегистриран)
Публикувано04.07.04 20:45



the_rider ami moje da go vzema (kato se nadqvam che stava za neshto vse oshte ). Ти в София ли си?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.