Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:35 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Присветване  
Автор Eventer ()
Публикувано17.06.04 00:13



До 3 години затвор или глоба от 1000 до 3000 лева за всеки шофьор, който тормози водача пред него с присветване на фарове или натискане на клаксона



А какво наказание е за тези, които карат с 30км/ч по средата между 2 ленти?

Никога не е късно да...

Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано17.06.04 04:19



Хахахахахах - аз за 1 седмица трябва да събера над 5 доживотни....



Тема Re: Присветваненови [re: Vento]  
Автор Nikiboy (познат/непознат)
Публикувано17.06.04 09:40



Нормално е за начало да се изсилват нашите момчета с клепналите уши, но това е ОК. Няма как по друг начин да се изгради култура по пътищата.

Винаги ме е кефило като шофирам някъде из Европа. Тука си караме като селяни.

Искаш не искаш започваш да караш така. Аз за 4 години шофиране в София вече по4ти не пропускам да се пререждам посветофарите, защото е много тъпо да си чакаш както си е ред и някой друг да те пререди овчи.



Тема Re: Присветваненови [re: Nikiboy]  
Автор Bad_Dog (MB)
Публикувано17.06.04 10:12



Аз пък си чакам и не ми пука за простаците, които се пререждат. Слушам си музика и изобщо не ми пука, че ще са 3 коли напред, но ако искат да се вмъкнат пред мен просто не ги пускам...

Освен това искрено се забавлявам като фраснат някой такъв "хитрец".



Тема Re: Присветваненови [re: Nikiboy]  
Автор Eventer ()
Публикувано17.06.04 10:19



Нямам против културата по пътищата, но защо наричат хулигани само тези, които бързат, независимо дали нарушават или не правилата.

А тези които се бавят????

Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи
без основателна причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.

Из ЗАКОН за движението по пътищата


Никога не е късно да...


Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор Griffin (Напрви си сам)
Публикувано17.06.04 11:41



Ибаааси тия седмици колко нови глоби предложиха сигурно накрая ще по4нат да глобяват и за това че дишаме :-))



Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор VOLVO 44O GLT (Master)
Публикувано17.06.04 16:44



А да те питам 80 км/ч малко ли са, за да се движа в крайна лява лента по Цариградско в София? Щото ми се е случвало да искат да ме прескочат разни такива бързаци, даже са ме засичали и са налитали на бой... Како значи да се движи някой бавно. В града с колкото и да се движиш не е бавно, тъй като по повечето улици и булеварди ограничението е до 50 км/ч, но никъде в правилника не е споменато за пределна минимална скорост в градски условия. Този член от закона, дето го цитираш се отнася за извън населени места, имай го предвид.

VOLVO FOR LIFE


Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано17.06.04 17:39



Ако знаеш откога чакам да наслагат навсякъде камери, че да се оправи малко положението по улиците... щото ми е писнало от келеши и състезатели категория "самоубиец"...

А от КАТ да не се притесняват, максимум за 2 седмици ще си ги изплатят камерите :)

Just a genius



Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано17.06.04 18:02



Това е последната велика глупост, която подшапъчната им кратуна може да роди - невиждам какво им пречи някой като мига. За мен летящото ауди зад мен си ме плаши без значение дали мига или не. И не разбирам какво им пречи на някой хора, като са събрали опашка зад тях да се приберат в по-дясно платно и да пропуснат колоната. Да не говорим че присветна в смисал на: мини, пускам те (щото си без предимство, ама аз съм ларж) ще стане изведнъж повод за изнудване от страна на КАТ...
Не се правете, че не ви се е случвало да карате зад някой който не иска да се свие в дясно, въпреки че пред него и до него няма никой... Може би е по-добре да го изпревариш от дясно (особена на магистрала)?!!!



Тема Re: Присветваненови [re: Bad_Dog]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано17.06.04 21:01



Правилно, колега, така се кара Мерцедес

А този закон ми харесва. Дано да продължат в този дух и с другите неща, че да се поукроти малко положението по пътищата.
Разбира се, тези, които заемат лявата лента по-дълго отколкото е необходимо, също са за яка глоба.
Каращите с твърде ниска скорост, създаваща опасност за движението, също.
Обачи и превишащите ограничението на скоростта с над 30 км/ч извън населени места и 20 км/ч в населени, също.
Те и мен са ме драли до кокал и в Германия и в Австрия за много превишена скорост, ама съм плащал без да мъркам, щото са си прави. И от години вече нямам нарушения. Не щото съм чак толкова дисциплиниран, а щото не ми отърва...
То си е за нас бе, много по-приятно се кара, когато всеки спазва правила и има култура на пътя. Ще видите...

Само Дизел


Тема Ти скъпинови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано17.06.04 21:40



не караш тук - затова си плащай глобите в Немско и не давай много акъл как трябва и как не трябва да се кара в България, ако обичаш. Бях ли ясен ?

UB40 !



Тема Малко са.нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано17.06.04 21:43



Има участъци от Цариградско където скоростта е ограничена до 80 км/ч. Добре знаеш че този булевард има по-особен статус и не се изискват ограничения като за градско - 50 км/ч. Карай с 90 в най-лявата лента и тогава се сърди че ти сбиркат да те изпреварват. Мен ако питаш - по-добре си карай в средата - най-лявата лента нека си е свободна за изпреварване.

UB40 !



Тема Re: Малко са.нови [re: jamie]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.06.04 00:42



ский ся, искаш да ме убедиш, че ако разрешената скорост е 80 и карам с 80 в най-лявото на цариградското съм в нарушение ли нещо?

айде недей така...
да не говорим за изродите по магистралата - набрал съм се да изпреварвам някоя колона камиони с прилична скорост (140-150 примерно - толкова и е душата на мойта кошница) и отзад пристига някой глиган с мерцедес и започне нервно да ми присвятка... и аз къде да отида, под камиона ли да се пъхна в този момент?

Just a genius



Тема Имам го предвид, обаче...нови [re: VOLVO 44O GLT]  
Автор Eventer ()
Публикувано18.06.04 01:03



... случвало ли ти си е да караш с 50 градско и някой да се влачи с 30 пред теб заел двете ленти, макар че само да се помести с 1 метър и ти ще можеш да отминеш спокойно?
Ми като кара с 30 нека мръдне в дясно, нищо няма да му стане! Ама не - я не сакам я да карам нормално, сакам оня зад мен да се бави...

Никога не е късно да...


Тема Re: Малко са.нови [re: Blake]  
Автор Eventer (--)
Публикувано18.06.04 01:44



Ако някой е влязъл да изпреварва с кошница - винаги го изчаквам. Но ако видя, че отзад пристига някой и то - бързо, особено с включени ниски светлини - винаги го изчаквам и след това влизам да изпреварвам.
Мисля, че трябва да се съобразяваме не само с правилника, а и с бавните, и с бързите. И това, всъщност, е култура на движение.

Никога не е късно да...


Тема Re: Малко са.нови [re: Blake]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано18.06.04 09:22



Ама нека да си светка ве, ако иска може да пробва и да те прескочи...
То е ясно че като няма къде да отидеш е глупаво някой да ти светка, но често се срещат образи дето без да намаляват, ако не се наместват в лявото платно твърде рано, можеш да ги изпревариш и те пак да минат, ей на такива вече им светя, но те пък обикновено не познават огледалата за задно виждане



Тема О не.нови [re: Blake]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано18.06.04 10:33



Убеждавам те че ако караш с по-малко (защото по-голямата част от цариградско е разрешена 90) - има и желаещи да те изпреварят - редно е да не караш в най-лявата лента.
ПП: Глиганите са друго - там до стената - с автомата.

UB40 !



Тема Re: О не.нови [re: jamie]  
Автор Eventer (--)
Публикувано18.06.04 10:37



Къде има 90 на Цариградско? Да не би досега да съм се минавал да минавам по-бавно от разрешеното :)

Никога не е късно да...


Тема Ами цялото бре !нови [re: Eventer]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано18.06.04 10:55



Такъв му е статуса - като на извънградско. Гледаш само ограничителните табелки около Орлов мост - те са 80.

UB40 !



Тема Re: Ами цялото бре !нови [re: jamie]  
Автор Eventer (--)
Публикувано18.06.04 10:59



Извини ме, но няма такова понятие в правилника като статус - извънградско. А табелките с 80 са почти след всеки разклон от Орлов мост до светофара на Горубляне

Никога не е късно да...

Редактирано от Eventer на 18.06.04 11:00.



Тема Re: Ами цялото бре !нови [re: jamie]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано18.06.04 11:01



Не си прав, цариградското може и да е със статут на градска магистрала (така каза едно ченге по ТВ), но пак ограничението, ако не е посочено друго със знак, е 50км/ч. Тъй като обаче има знаци 80, то разрешената скорост е 80, което не ни пречи да караме със 100

Само не ми е ясно какво значи градска магистрала?! Я някой дето е чел по-скоро закона и правилника да обясни. Че и табели няма да казват че е магистрала....



Тема Не може да е магистраланови [re: Любитeл]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано18.06.04 11:07



защото няма огради отстрани - най-малкото.
Мисля (не съм сигурен) че има статус на първокласно шосе. По изключение не се прилагат ограниченията на скоростта за движение в населено място.

UB40 !



Тема Re: Не може да е магистраланови [re: jamie]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано18.06.04 11:13



Абе магистралата не я правят оградите - обозначава се със специални знаци и требе да отговаря на някой други условия, но това в случая не е толко важно, по-важното е че ако е със статут на магистрала, това не е многолентов път, в смисъл че можеш да се движиш в избраната от теб лента, а трябва да караш в най-дясната свободна лента, а в по-лява да навлизаш само за изпреварване и да я освобождаваш своевременно...
Бреййй, ма как го казах само



Тема Интересно!нови [re: jamie]  
Автор Eventer (--)
Публикувано18.06.04 11:21



Вижте какво открих:


Чл. 21. (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) При избиране
скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да
превишава следните стойности на скоростта в км/ч:
Пътно Населено Извън Автома-
превозно място населено гистрала
средство от: място
Категория А 50 80 100
Категория В 50 90 130
Категории С, D 50 80 100
Категории В+Е,
С+Е, D+Е 50 70 100
Категория Т 50 50 -
Категория М 45 45 -
Самоходни
машини 40 40 -

Из ЗАКОН за движението по пътищата


На магистрала не е ли 120 за категория В ?!!



Никога не е късно да...

Тема Re: Интересно!нови [re: Eventer]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано18.06.04 11:33



май повече от година е 130...



Тема Re: Присветваненови [re: Blake]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано18.06.04 11:39



Имам приятел в Ирландия, ирландец.
Та като му бях на гости, ми разказваше какво е станало, когато в Дъблин сложили камерите по пътищата...
Първият месец е имало хора, които не са успели да си вземат заплатата (там е така, имаш ли глоба, директно от заплатата ти я отбиват).
Той лично за този месец получил 15 "честитки" по пощата - снимка с дата и час, описание на нарушението и сумата за глобата. Естествено, има и срок за обжалване, но какъв е смисълът при снимано нарушение...Та платил той към 2000 лири за един месец, и сега кара мноооого по-спокойно. И всички там карат така и движението им е супер уредено.

Вярвам, че и в България ще стане така някой хубав ден и всички ще сме оцелели дотогава от войната по пътищата ни.

Томи Тодоров
-------
Целта е нищо. Пътят е всичко.

Редактирано от tender_tom на 18.06.04 11:40.



Тема Re: Присветваненови [re: tender_tom]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано18.06.04 12:20



точно за туй иде реч, щото и най-големия глиган, колкото и да е тъп, когато 2-3 месеца плаща по 5-6 000 само за глоби и ще се позамисли малко... освен тва се понамалява значително корупцията, а пък за кварталните келеменца дето се правят на големите баровци с таратайките си, много бързо ще им мине мерака, щот мама и тати на втората глоба ще резнат финансите...

а колко си мечтая глобите да станат като във Финландия... идея си нямаш :)

Just a genius



Тема Re: Присветваненови [re: Blake]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано18.06.04 12:33



И аз мисля че това е начина, а не да ми забраняват да светкам, мигам, дишам и т.н. Тогава и корупцията мнооого трудно ще вирее и току виж катаджиите вместо с рекет се заемат с регулиране на движението и помощ на някой на който му се налага...



Тема Re: Ти скъпинови [re: jamie]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано18.06.04 14:27



Разбира се Джейми, ти си ми ясен отдавна.

А моят акъл, не е важен. И с него и без него, накрая все едно ще трябва да се взезне у правият път. Не става иначе, не сме у централна Африка за съжаление.
Оо, чакай, те сега и застрахователите ще почнат да се включват както си знаят. Чух вече нещо по въпроса.
Така че Джейми, не се дърпай, поеми ситуациата, щото иначе повече ще боли

Само Дизел


Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор Caмo Дизeл (турбо 6-так)
Публикувано18.06.04 14:51



И твърде бавните са предвидени в закона. Само трябва да се прилага:

Чл. 22.

(1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателни причини с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства.

(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа възможност.

(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без включени аварийни светлини.

Само Дизел


Тема Това е невъзможно!!!нови [re: Eventer]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано18.06.04 16:05



И е недоказуемо!!!
Колко от улиците на страната ни могат да бъдат контролирани за подобен род нарушения???
Освен това, не само по големите булеварди се намират "флегматици", на които да присветваш - из малките улички в центъра масово се търсят места за паркиране с под 5км/ч ама тогава направо слизам и му тропвам на джама
Аз лично много рядко светкам на тези пред мен - обикновено си намирам начин да се промуша и заминавам без да им обръщам внимание, което не винаги е най-доброто решение

BRAVO HGT


Тема Акъла ти си е точнонови [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано18.06.04 16:34



колкото да лапаш редовно бледите швабски пишки ;-)))
Както и да е - отплеснахме се. Африка или не, ти НЕ СИ в България така че не се изказвай за неща които не познаваш. Застрахователите си остават с мераците - виж при тебе може и да е друга хавата ама затова и си отишъл там - сигурно имаш желание да поемеш повечко от ситуацията, може пък да ти харесва да боли ?!

UB40 !



Тема Re: Малко са.нови [re: Blake]  
Автор KKP (??)
Публикувано19.06.04 22:30



Защо имам чувството, че си съгласен с предложението за големи глоби поради причината, че твоята кошница не може да вдига високи скорости и всички които карат хубави коли са ти виновни?
Моята също не може да вдигне повече от 140, но служебната която карам понякога може, и определено се ядосвам когато някой олигофрен е заел 2 платна и нищо не може да го накара да се прибере в едното. Когато съм с моята кола и някой ми присветне (случва се) просто се прибирам и го пускам да си замине без въобще да се сърдя. Какво бих спечелил ако му преча?
Питам те и теб! Какво печелиш като пречиш на някой изтребител? Аз ще ти кажа: Най-много да го накараш да предприеме някоя опасна маневра и ако се случи нещо ВЕРВАЙ ми с твоята кошница ще пострадаш много повече от него (а ако случайно се оттървеш невредим като слезнат от колата ще ти пренаредят физиономията без да им мигне окото). Помисли малко по въпроса ..... и леко и безаварийно шофиране!


За колегата който се беше изказал за мутрите дето ще се стреснат от 5-6000 месечно ...... МЛАДЕЖООООО къде живееш? Мислиш ли че ще ги плати? А дори да ги плати мислиш ли че ще ги усети? Карат коли за по 200-300 000 и някакви 5-6000 ще са му проблем? ХАХХАХАААА
Проблема пак ще бъде само за нормалните хора като мен и теб явно. Ще се чудим от къде да съберем 200-300 лв. и за глоби този месец. Това е.



Тема Re: О не.нови [re: Eventer]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано20.06.04 01:50



Проблема на цариградско шосе е твърде голямата разлика между скоростите в лявото и дясното платно.



Тема Re: Малко са.нови [re: KKP]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.06.04 16:43



за съжаление чувството ти е погрешно - ти чувал ли си че има такива неща като колегиалност, морал, правилник за движение и др. подобни? по-скоро се ядосвам заради факта, че всеки който си е взел малко по-нова или по-мощна кола остава с впечатлението че е хванал господ за шлифера и за него тези неща вече не важат. на него му пречат всички участници в движението, независимо дали карат бързо или бавно, дали са шофьори, пешеходци, велосипедисти и прочее... и не спирам да се дивя на човешката глупост на подобни индивиди - как например ще охарактеризираш поведението на индивида, движещ се в насрещното, с жена си и няколко месечното им бебе, което жената държи с нея на предната седалка, естествено без колани и двамата (тримата)? или пък кварталния келеш, който изпреварва всички и минава на червено, включително и тези дето са изпреварили вече опашката и стоят в насрещното платно, чакайки да светне зеленото и да предизвикат страхотна паника и един куп предпоставки за катастрофа? та тези хора предприемат опасни маневри дори и никой да не ги е предизвикал, и смятат че щом са си взели малко по-скъпа кола, могат да си правят каквото си искат...

иначе съм съгласен че най-големите баровци естествено няма да си платят глобите и няма да ги бърка изобщо, ама тези хора са единици... останалите, дето се опитват да им подражават, карат 20-годишни мерцедеси и беемвета, и повярвай ми ще им дойде солено като вземат да получават картичките-честитки...

тва е - повярвай - няма никаква завист или каквото и да било подобно чувство - просто искам да карам спокойно и да не се чудя къде да се пъхна в някоя по-завързана ситуация, предизвикана от нещастници дето държат да си премерят пишките с целия свят...

а, и забравих да спомена - колата си я харесвам, и дори да можеше да вдига повече - пак нямаше да го правя, щото предпочитам, тръгвайки от точка А да стигна до точка Б с десет минути по-бавно, отколкото да стигна я до Пирогов, я до Орландовци :)

Just a genius



Тема Така, така,нови [re: Blake]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано20.06.04 20:44



аз сега минах по Цариградско и едно че не карах въобще бавно и второ пред мен имаше кола, но НЕ! Сельото зад мен с някакъв джип ми светка. Даже до мен вдясно имаше колона, която аз изпреварвах. Бе идиото, к'во ми светкаш, не виждаш ли, че пред мен има кола, до мен - също. Даже човека пред мен видя, че онзи светка и при първа възможност се изтегли вдясно. Аз обаче видях писта и подадох на момичето, а като влезе и турбото в работа онзи остана далееч назад . Само че след малко ми идва отбивката за надясно и аз намалявам, онзи съответно ме настига и профучава покрай мен. Един вид "Видиш ли, все пак аз те минах" (хахаха, смешник!)

Fiesta '94 1.8TD

Тема Re: Така, така,нови [re: diesel power]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.06.04 09:50



мда, и тези ги знам... от последните ми 2 пътувания извън софия имам по 1-2 случая на такива - изпреварвам ги щот се движат много по-бажно от мене (20-30 км/ч), и в момента в който се прибера тръгват да ме изпреварват (единия беше със супер-рискована маневра - излезе в лявата лента сигурно 50 метра назад и яко газ, въпреки задаващите се вече коли насреща... добре че го пуснах, щото щеше да се пребие келеша нещастен)...

абе - комплексари секакви

Just a genius



Тема Re: Така, така,нови [re: diesel power]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 12:29



Хехе, абсолютно същите случки съм преживял и аз. При това май се случва всеки път, когато Цариградско е натоварено - средната лента се движи с 50-60, лявата с около 100. Всичко е претъпкано и няма накъде да мръднеш. И в един момент някъв пръдльо почва да ти святка отзад и да надува клаксона, лепва ти се на бронята и те дразни максимално. А няма накъде да се мръдне! Тия хора освен, че дразнят всички около себе си, представляват и реална заплаха за движението. Мойта бричка, макар и стара, е пъргава, та съм решил някой ден да изтормозя някой такъв педал като го пусна да ме изпревари и после да му се лепна отзад и да му святкам непрекъснато.
Имал съм и такъв случай - излизам от сервиза и се качвам на Цариградско, престроявам се в ляво, без намерение да ръчкам, щото беше ден, а и беше валяло. Обаче некъв гъз със златисто волво, като ме видя, още от далече почна да присветква, демек - разкарай ми се от лентата, дебил. Аз тъкмо бях сменил свещи и кабели, колата вървеше като нова, викам - твойта мама копеле тъпо. И газ - до ламарината. Който е карал турбо, знае кво значи въртящ момент. И на баира святкащите фарчета останаха бая назад. Светофара, обаче, ме хвана и се наложи да спирам. Оня тъпак спря до мене, до него беше седнала неква кифла, и двамата ме гледаха сякаш съм им изял супата с вилица.





Тема Абе аз все си мисля някой пътнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано21.06.04 14:07



да направя нещо ама... не знам.
Като ми засвятка така отзад да взема и аз да му посвяткам малко, но със стоповете! Ще се стресне идиота, само да не земе да ме блъсне. Намалявам демонстративно до 80 км/ч ей така, да видим к'во може да ми направи. Задната ми броня е спраскана вече и без т'ва и още не съм си взел застраховката Да изпреварва отдясно ако иска, ако ще - да ме прелита. Само ме е страх да не земе некой да извади да ме застреля нещо, че знаеш ли ги...

Fiesta '94 1.8TD

Тема Няма страшно!!!нови [re: diesel power]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано21.06.04 18:36



Само трябва да внимаваш, къде правиш експериментите
През деня, в центъра на София е иделаното място - никой няма да посмее да ти каже копче, защото най-много след два светофара има полицаи и ще му се е*е мамата, като го хванат
Аз вчера се прибирам от вилата (Кулата>София) и точно след Дупница на стръмното има ремонт на пътя - намалявам, за да не друсне колата в изрязания асфалт, а зад мен връхлита някакво софийско такси (нова Астра) естествено великия бакшиш не е очаквал, че ще намаля и ще си пазя колата по дупките и до последно не намалая зад мен, докато в един момент не се наложи да мине в насрещното, за да не се удари в мен, при което идващата отсреща кола наби спирачки и отби на банкета
Таксито надува клаксон и започва да ме псува - вътре бяха четири човека (две момчета и две момичета), като момчетата естествено започнаха да се дуят пред тъпите путки, които сигурно бяха и малолетни както и да е, подминаха ме и си продължиха по пътя, като от задната седалка не пропуснаха да се обръщат и да продължават с псувните
Много се издразних, защото аз съм в правото си да намаля, особено при положение, че има и обозначителни табели за път в ремонт с ограничение 40км/ч, а той ми надува клаксон и ме псува - не се сдържах
Включих трета, газ по баира и го настигнах точно за 20 метра, залепих му се в задната броня и яко клаксон..... не реагира
Изчаках колите от насрещното да минат, изравних се с него и какво да видя - на шофьорчето още не му беше поникнала брада гледаше ме като аганце и не смееше да си отвори устенцета, показах му един плътен среден пръст и му направих жест, че ще го смажа, а той гледа и не реагира
Само кривнах рязко към него, колкото да им изкарам акъла на всичките отворковци и си отпраших нагоре
Най-интересното беше, когато стигнахме до язовира, където има караулка и ограничение 40км/ч - аз намалям, а таксито се напича за мен, вижда че няма как да мине и треска спирачки, а веднага след караулката тръгва да ме изпреварва, но аз реших да изпреварвам колата пред мен и естествено толкова време я изпреварвах, че в насрещното се появиха коли и таксито вече нямаше как да я изпревари, а аз си минах като пич
Като цяло мога да кажа, че малко ми оставаше да слезна да се бия с тия деца(поне така изглеждаха, но сигурно са били на около 20 години, щом карат кола), но всеки път си казвам, че не трябва да се връзвам и всеки път правя глупости
Когато съм виновен обаче, най-почтено се прибирам в дясната лента, за разлика от масата комплексирани говеда по пътя, с които се срещате и вие всеки ден

BRAVO HGT


Тема Re: Така, така,нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано21.06.04 18:35



В отговор на:

та съм решил някой ден да изтормозя някой такъв педал като го пусна да ме изпревари и после да му се лепна отзад и да му святкам непрекъснато.




Не знам дали осъзнавате, но по този начин ставате предпоставка за ПТП, утежнявате атмосферата на пътя, и само си тровите нервите.

Лош навик е това да 'наказваш'. Знам го много добре това чувство, особено сега като имам пъргава кола, мога да накажа доста прегрешили. Но първо нищо няма да спечеля аз самият - дори напротив (онзи да скочи на спирачките, и си в него). Но и най-вече той самият няма да се осъзнае и да се поправи. Забрави. Само създаваш допълнителна злоба.
Ами ако не си прав? Ако човека е в правото си, а ти си в грешка? Не всички знаем перфектно правилника, и го тълкуваме правилно. Ето и аз сега разбрах, че ограничението на магистралата било 130 а не 120.

Така че нека оставим наказанието на подходящите органи, а ние да си караме нормално, спокойно! Дори и да 'прескочат' полицията, ще прескочат някой трап, и ако не им дойде акъла, ще си отиде!

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C

Тема Re: Абе аз все си мисля някой пътнови [re: diesel power]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 21:44



Хехе, ся се сещам за як номер - слагаш си едно ключе за стоповете, така че да ги светкаш без да натискаш спирачката. Предполагам, с такъв номер би могъл да превъзпиташ доста дебили.





Тема Re: Така, така,нови [re: Magnum]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 21:46



Не знам дали осъзнавате, но по този начин ставате предпоставка за ПТП, утежнявате атмосферата на пътя, и само си тровите нервите.

Предпоставка сме, но с благородна цел.

Но първо нищо няма да спечеля аз самият

Ами моралното удовлетворение?





Тема Re: Малко са.нови [re: Blake]  
Автор KKP (??)
Публикувано22.06.04 09:37



От твоята гледна точка си напълно прав. Аз също искам да се подобри културата на пътя, но както знаем ние сме в България. И все ще се намери някой, който да кара в двете платна ... аз ще му присветна ... и ченгетата ще ме видят.
Мен ако питате културата ни никога няма да се промени докато не се оправят катаджиите. Може ли без да е включил сирената тъпия полицай да премине на червено със 70-80 през кръстовището (вчера бях свидетел докато чаках зеленото) и сто метра по-натам да те глоби за десет километра над допустимото? И то поне да беше глоба...ми то си е истинско търсене на подкуп. Не мога да проумея как за присвяткане предвиждат толко затвор а за ченгетата - нищо. Ами това е предпоставката за корупция. А докато има такава корупция (всеки знае че с 5-10 лв. минава...най-много 20) няма да се променят нещата на пътя. Ако обаче ченгетата са като в чужбина....тогава вече положението ще се промени.



Тема Re: Ами цялото бре !нови [re: Любитeл]  
Автор Sag (sinner)
Публикувано22.06.04 12:27



Ми значи че е по бърз път от нормалните градски, има огради и три ленти (като на магистрала, за това прави такова сравнение). И пътя е експресен. От младост до центъра отиваш за 5мин в събота и неделя. В делник за 3 мин стигаш до задръстването на орлов мост и после кесиш там още 15 :-)

it's not a matter of you vs. me


Тема Вчера...нови [re: KKP]  
Автор Eventer (--)
Публикувано23.06.04 00:03



... си карам по Тракия и на отсечката без мантинела тъкмо разсъждавам защо има ограничение 80 на широк и абсолютно прав път (българите имаме навика да разсъждаваме над очевидни нелепости) и някакъв полицай ми вдига стоп-палка. При това без да се обади радар-детектора ми.

И вместо да ми каже защо ме спира (така беше редно, май) се започват въпроси от рода на: работиш ли, познаваме ли се и т.н. Ама знаците не видя ли, ама ти си за акт - реди ги полисмена и ме гледа очаквателно.

Усмихвам му се аз (защото съм културен) и си мисля: че като съм за акт - напиши ми!

Обаче на какво основание? Радар няма и ако съм някой, който не знае това - веднага ще бутне десетачката. То си беше направо просене! Обаче като видя че от мен няма да заработи нищо ме пусна.

Обаче други така ще си изгорят залудо!

Никога не е късно да...


Тема za skorosta!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано24.06.04 14:10



V Belgiata za 30 km/h nad ograni4enieto 400evro/v nai-dobria slu4ai ne otivash i na sad/.a pak u Holandiata ako si 30km/h otgore ti pribirat KOLATA -nema globa ,nema razpravii-samo deto nema kvo da karash!.. I baron da si ..i agent goliam da si kupuvash nova! Ta taka tiho i leko se nau4avash da si redoven!

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!


Тема Re: za skorosta!нови [re: vazelindion]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано24.06.04 14:42



А пък в Германия до 10км/ч над разрешеното - 10 EUR, от 10 до 15 - 20 EUR 20- максимум 30 EUR. От 20 нагоре вземат и точки, а от 40 нагоре прибират и книжка за определен период от време. Само че като ти отчетат скоростта, вадят 3 км/ч толеранс и 10% неточност на уредите. На практика всички (с изключение на някои бабички) карат с поне 20 км/ч над разрешеното, стига да няма задръстване.
На изпит пък късат, ако без пичина караш бавно.
Наздраве

Редактирано от Piqndurnik на 24.06.04 14:50.



Тема Re: za skorosta!нови [re: vazelindion]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано24.06.04 15:52



Супер, искам и тук да е така.
Тъкмо у МВР-то ще се напълнят с новички мерцедеси и аудита, вместо да точат от бюджета, а и малко ще се успокои движението.

Но и да ми го видят очичките това как конфискуват "глиганска" кола за превишена скорост, няма да го повярват :)

Томи Тодоров
-------
Целта е нищо. Пътят е всичко.



Тема Re: za skorosta!нови [re: vazelindion]  
Автор KKP (??)
Публикувано25.06.04 10:12



Абе това с взимането на колата докато не го видя не го вярвам. Ами ако колата не е моя? Какво правим?
Виж, да я вземат и след като си платиш глобата (колкото и голяма да е) да ти я върнат - така да, но да ти я конфискуват......



Тема Re: Присветваненови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Sunny Ray ( шемет :))
Публикувано25.06.04 12:05



Ами аз се задържам в лявата лента, преди телевизионната кула защото ми предстои престрояване за ляв завой и ако съм в средната, после не мога да се вмъкна и трябва да се пререждам... при това на съответния участък карам с 80, което в никакъв случай не е влачене (хубаво си имаше по едно време полицаи там) и при това сме в населено място все пак, а току някой като ми се лепне зад бронята и почне да ми светка, а и да не светка, хич не е приятно да се движи зад тебе на една педя разстояние, да те подпира, като в края на краищата аз трябва да завия наляво, а той продължава направо и без друго напуска лентата



Тема Re: Ами цялото бре !нови [re: jamie]  
Автор Sunny Ray ( шемет :))
Публикувано25.06.04 13:33



Със сигурност има знак "до 80" преди х. Плиска...

Пък хайде, оставете го това Цариградско шосе, нервните образи ги има на всеки булевард с по три ленти за движение в една посока, при това Цариградско шосе не пресича кръстовища със светофари, които могат всеки момент да се сменят... аз всеки ден минавам от Сливница покрай румънското посолстви и телевизионната кула и там като трябва да завивам наляво, въпреки че съм с 80 преди светофара, както писах малко по-нагоре, джигитите ще ми извадят душата, а ако се отбиеш да му дадеш път, той после пак застава пред тебе, защото всъщност няма да завива наляво, а ще продължава направо



Тема Re: Присветваненови [re: Blake]  
Автор Sunny Ray ( шемет :))
Публикувано25.06.04 13:37



Понякога си мисля, да взема да ида на работа в КАТ и ха някой ми е засвяткал зад гърба, ха веднага го спирам и му прилагам съответните санкции... (при скорост над 80 имам пред вид)



Тема Re: Абе аз все си мисля някой пътнови [re: diesel power]  
Автор Sunny Ray ( шемет :))
Публикувано25.06.04 13:51



Има ги всякакви ненормални. На баща ми му се беше случило преди години, извън града, изпреварил съвсем по правилата някакъв товарен автомобил и ненормалника вътре след това съответно го изпреварва и започва да кара отново бавно, и не само това, ами през няколко стотин метра да удря разко спирачки - така около 4 пъти, баща ми го болеше сърцето, слез сано де беше прибрал.



Тема Re: Присветваненови [re: Sunny Ray]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано28.06.04 13:19



Вчера на магистралата заобикалям един камион, натоварен с пясък. Кара на средата на аварийната и на средната ленти, хвърля малки камъчета и сипе вода - ужас.
Наложи се да вляза в лява лента, за да не ми счупи предното стъкло. Карам със 120. Отзад обаче поредния свиркаджия ми намигва яростно още от 500 метра и не спира да присветка, въпреки, че сравнително бързо му освободих голяма част от лентата, има къде да мине.
Подмина ме с вирнат пръст и настъпан клаксон, без изобщо да съм му попречил да мине. Присветнах му с дългите - то не бяха стопове, не беше намаляне, препречване и пак ускоряване - голям кретен. И к'во, да се стреляме ли???
Беше с някакъв дърт мерцедес 190, албанска мечта...пишлигарче...

Катаджийте, къде дремете?
Изтрепаха нормалните водачи по пътищата!
Я слагайте камерите час по-скоро!

Томи Тодоров
-------
Целта е нищо. Пътят е всичко.



Тема Re: Малко са.нови [re: Eventer]  
Авторomega24v (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 21:16



Изключително прав си.



Тема Re: О не.нови [re: Eventer]  
Авторoмera24ж (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 21:23



Какво значение има, в интерес на истината разрешено е 80km/h , но по стандарт километража на автомобила показва с 6% повече, а и радарите на куките,ако ги има са настроени на поне 90km/h т.е. 90*1.06=95.4km/h ,по твоя киломатраж.



Тема Re: Абе аз все си мисля някой пътнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторomega24v (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 21:42



Имаш си го - фаровете, като ти се е лепнал на една боя няма време да мисли габарити ли са стопове ли...
P.S. Ако са ти вече включени имаш габарити за мъгла...



Тема Re: О не.нови [re: oмera24ж]  
Автор Eventer (--)
Публикувано01.07.04 22:53



Въпросът с ограниченията е принципен. Ограничения се слагат за по-голяма безопасност, или за събиране на пари?
Ако всеки е убеден, че са за безопасност, ще има много по-голяма култура на пътя. Обаче такива недоразумения като 80 на прав участък с по 3 ленти във всяка посока не ме убеждава в целесъобразност. Възможно е в случая да има опасност на пътя, която не виждам. Ако някой я вижда - ще се радвам да я науча.

Никога не е късно да...


Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
АвторПpяkop (Нерегистриран)
Публикувано01.07.04 23:38



Абсолютно съм съгласен, че олигофрените, мигащи ми отзад на Цариградско когато карам с 80-90 трябва да бъдат глобявани яко. Прави ми впечатление обаче, че олигофрените със добри,скъпи нови коли намаляват за сметка на некви квартални келеши и гъзета дето като се качат в VW Golf и наистина мислят, че са хванали господ за шлифера.

Има една порода тиквеници, които ако се движат с по-малко от колкото им вдига колата не се усещат комфортно и мислят, че правилника е измислен за балъците дето на светофарите се престрояват в правилната лента и се опитват да спазват правилника. Всяка сутрин пътувам от Подуене към Сточна гара и след като мина под моста Чавдар завивам вляво за да избегна задръстванията на Сточна гара. По средата между двете платна има преграда, която е прекъсната за да може да се завива наляво. Докато чакам за ляв завой редовно някой отворко минава отпред и прережда всички, които чакат. Затова практикувам следния похват:
Когато съм първа кола за наляво се изтеглам максимално близо до преградата между платната, така че тиквеника, който иска да се пререди идва и установява, че няма къде да застане и понеже зад него идват коли за направо е принуден да продължи до сточна гара. Драго ми е да им гледам изненаданите физиономии. Сигурно не е приятно да установиш, че точно в този момент не можеш да прередиш всички и да изпаднеш в ролятя, в която обикновено поставяш другите.



Тема Re: О не.нови [re: Eventer]  
Автор zlatacho (ударник)
Публикувано02.07.04 10:34



"""Въпросът с ограниченията е принципен. Ограничения се слагат за по-голяма безопасност, или за събиране на пари?
Ако всеки е убеден, че са за безопасност, ще има много по-голяма култура на пътя. Обаче такива недоразумения като 80 на прав участък с по 3 ленти във всяка посока не ме убеждава в целесъобразност. Възможно е в случая да има опасност на пътя, която не виждам. Ако някой я вижда - ще се радвам да я науча."""


Ами основната разлика е, че този път (т.нар "Цариградско")е в града и вероятността да изкочи някое бабе което е решило да прескача мантинелите е много по-голяма отколкото на същия по размери път извън града. А при това натоварено движение трудно се вижда какво става през 2 и повече коли напред. Добави и по-високата скорост и картинката се изяснява.

И безадомни кучета-мераклии за пресичане колкото щеш. Въобще причини да искаш!

Редактирано от zlatacho на 02.07.04 10:35.



Тема Re: О не.нови [re: zlatacho]  
Автор Eventer (--)
Публикувано02.07.04 21:04



OK, OK,
A какво ще кажеш за ограничението 80 на магистрала Тракия, в участъците без мантинела, предвидени за аварийни летища?

Никога не е късно да...


Тема Re: О не.нови [re: Eventer]  
Авторcaмoлeтa (Нерегистриран)
Публикувано03.07.04 11:04



ограничението го наложиха защото ставаха катастропи при навлизане в насрешното движение, на какво да се пражи, шопите не се научиха да карат по права линия. Същия очастък от магистрала хемус до варна няма такова защото там са по колтурни шофьорите и нестават катастрофи



Тема Не стават..нови [re: caмoлeтa]  
Автор Maймyнa™ (Ставам лош)
Публикувано03.07.04 14:23



.. защото седите и учите правописа, вместо да карате...
(поне така би трябвало да е)

Пич от тук..

..до там!

Тема Re: О не.нови [re: caмoлeтa]  
Автор Eventer (--)
Публикувано03.07.04 17:59




Доста сериозно обяснение! Нямам какво да кажа...

Никога не е късно да...


Тема Re: Присветваненови [re: Eventer]  
Автор -Az- (Самият Аз! :-))
Публикувано04.07.04 08:05



Ами на мен като ми присветнат зад мен, аз веднага намалявам, защото все си мисля, че ми сигнализират за някаква нередност. Иначе защо ще ми присветкват? Особено, когато изпреварвам, и просто няма къде да се махна.
Случвало ми се е да спирам в най-лявата лента на "Цариградско Шосе" точно заради присветкващи "нерваци", които не се усещат защо намалявам.
Не, честно, тази нашата простащина никъде я няма. Бабаитщина "пай се, че идвам".
В Германия съм бил свидетел как Мерцедес намалява от 220 на 120, защото лявата лента е била заета. И нито свирна, нито светна. Да не говорим, че и по светофарите няма свиркане с клаксон - на един му изгасна колата като светна зелено, и никой отзад не свирна, нито направи нарушение да заобиколи спрелия. Просто изчакаха да си запали, и си минаха.
Тука, ако не тръгнеш още на жълто, ще те освиркат 1000 пъти, а не дай Боже, ако ти загасне колата, ще слезат, и ще ти преместят колата на ръце...



Тема Re: Присветваненови [re: -Az-]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел™)
Публикувано06.07.04 03:56



Случка от вчера, около 16 часа, на кръстовището на Дондуков и Раковска. Аз съм в лентата за направо, първа кола, чакам на червено. Върху трамвайните релси веднага се зареди някакъв с новия модел Вектра. През това време светофара е зелен за тия, за десен завой. От дясно гледам един таксиджия-тарикат, явно също за направо, но нали е такси, що да спазва ленти-мени, кара си в дясната и напира да се качи върху мене, защото задръсти лентата. И ми прави едни жестове да се поместя, да му направя място... Къде бе байно, аз на опела ли да се кача, как да мръдна, като няма на къде, отговарям му и аз със съответните жестове. Изгледа ме кръвнишки, тегли ми една сочна и пак опита да мине с 2-3 см. по близо, абе направо ха му отворя прозореца, ха е влязъл. Светна зелено за направо, и тоя идиот реши, че моето безочие трябва да бъде наказано, потегли с мръсна газ и ляв волан, колкото да ме засече. Само че, подобна, но огледална маевра реши да направи и човека с опела, той реши да се престрои в дясно. На магия се разминаха и двамта, под вещия поглед на ченгето, люпещо семки под полицейскта кабинка.
Изкуших се да спра и да го питам тоя полицай дали според него някой направи нарушение пред очите му, или създаде доста предпоставки за ПТП, ама не ми позволи трафика, пък и файда никаква, май....

Аре със здраве


Тема Re: Присветваненови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано06.07.04 09:02



Или да го питаш не е ли закононарушение да се люпят семки по древен селски обичай? И да се замърсява?

Знаеш ли колко пъти ми се е искало да съставя акт на полицай! Ама много се дразня, защо нямам това право! Хващам свидетел да се разпише, и му правя акт. За люпене на семки, за неправилно спиране без пуснати буркани, за пререждане/изпреварване/минаване на червено без пуснати сирени.

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Присветваненови [re: Magnum]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано06.07.04 10:28



Абе мноу нервни много нещо... "Яростта на пътя" е много опасно нещо. Казват че е причина за 60% от ПТП в Европа и над 80% от тия в САЩ. Съветите в такъв случай на нарушаване на предимство или друг в който усещате яростта от наглото поведение на друг шофьор на пътя, са да избягвате контакта с очи и да се абстрахирате напълно от ситуацията. Който както иска да си се нерви и да се пъне на пътя. След завоя ако стане нещо - той ще е на пангара после, а не вие. Шоферлъка е и отговорност - за сигурността на другите и собствената си. Под сигурност имам предвид дори сигурността за ония 5-10 ваши левчета в джоба предвидени за някой нещастен клепар от КАТ. Създавайте по-малко предпоставки да се разделите с тях



Тема Хаааахахах !нови [re: Magnum]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано06.07.04 21:50



Едни такива ченгелчета с Ладенце щяха да се разпльокат в ламаринените огради до Руското консулство до хотел Москва ! Нали копаят там - за метро ли, трамвай ли... и ченгетата - отдясно - и пак ГАЗЗЗ !!!!! Аз си тръгнах полеко направо - а там има място точно да мине една кола - ченгетата си останаха прицелени в ламаринената ограда. Какво - да ме спират ? Как да стане - нито има къде да ме изпреварят, нито да ме засекат - а и те са виновните :-))) Много драго ми стана - невинен и ухилен до уши си се прибвах у дома !

UB40 !




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.