Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 08.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Така, така, [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано21.06.04 18:35



В отговор на:

та съм решил някой ден да изтормозя някой такъв педал като го пусна да ме изпревари и после да му се лепна отзад и да му святкам непрекъснато.




Не знам дали осъзнавате, но по този начин ставате предпоставка за ПТП, утежнявате атмосферата на пътя, и само си тровите нервите.

Лош навик е това да 'наказваш'. Знам го много добре това чувство, особено сега като имам пъргава кола, мога да накажа доста прегрешили. Но първо нищо няма да спечеля аз самият - дори напротив (онзи да скочи на спирачките, и си в него). Но и най-вече той самият няма да се осъзнае и да се поправи. Забрави. Само създаваш допълнителна злоба.
Ами ако не си прав? Ако човека е в правото си, а ти си в грешка? Не всички знаем перфектно правилника, и го тълкуваме правилно. Ето и аз сега разбрах, че ограничението на магистралата било 130 а не 120.

Така че нека оставим наказанието на подходящите органи, а ние да си караме нормално, спокойно! Дори и да 'прескочат' полицията, ще прескочат някой трап, и ако не им дойде акъла, ще си отиде!

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C

Тема Re: Абе аз все си мисля някой пътнови [re: diesel power]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 21:44



Хехе, ся се сещам за як номер - слагаш си едно ключе за стоповете, така че да ги светкаш без да натискаш спирачката. Предполагам, с такъв номер би могъл да превъзпиташ доста дебили.





Тема Re: Така, така,нови [re: Magnum]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 21:46



Не знам дали осъзнавате, но по този начин ставате предпоставка за ПТП, утежнявате атмосферата на пътя, и само си тровите нервите.

Предпоставка сме, но с благородна цел.

Но първо нищо няма да спечеля аз самият

Ами моралното удовлетворение?





Тема Re: Малко са.нови [re: Blake]  
Автор KKP (??)
Публикувано22.06.04 09:37



От твоята гледна точка си напълно прав. Аз също искам да се подобри културата на пътя, но както знаем ние сме в България. И все ще се намери някой, който да кара в двете платна ... аз ще му присветна ... и ченгетата ще ме видят.
Мен ако питате културата ни никога няма да се промени докато не се оправят катаджиите. Може ли без да е включил сирената тъпия полицай да премине на червено със 70-80 през кръстовището (вчера бях свидетел докато чаках зеленото) и сто метра по-натам да те глоби за десет километра над допустимото? И то поне да беше глоба...ми то си е истинско търсене на подкуп. Не мога да проумея как за присвяткане предвиждат толко затвор а за ченгетата - нищо. Ами това е предпоставката за корупция. А докато има такава корупция (всеки знае че с 5-10 лв. минава...най-много 20) няма да се променят нещата на пътя. Ако обаче ченгетата са като в чужбина....тогава вече положението ще се промени.



Тема Re: Ами цялото бре !нови [re: Любитeл]  
Автор Sag (sinner)
Публикувано22.06.04 12:27



Ми значи че е по бърз път от нормалните градски, има огради и три ленти (като на магистрала, за това прави такова сравнение). И пътя е експресен. От младост до центъра отиваш за 5мин в събота и неделя. В делник за 3 мин стигаш до задръстването на орлов мост и после кесиш там още 15 :-)

it's not a matter of you vs. me


Тема Вчера...нови [re: KKP]  
Автор Eventer (--)
Публикувано23.06.04 00:03



... си карам по Тракия и на отсечката без мантинела тъкмо разсъждавам защо има ограничение 80 на широк и абсолютно прав път (българите имаме навика да разсъждаваме над очевидни нелепости) и някакъв полицай ми вдига стоп-палка. При това без да се обади радар-детектора ми.

И вместо да ми каже защо ме спира (така беше редно, май) се започват въпроси от рода на: работиш ли, познаваме ли се и т.н. Ама знаците не видя ли, ама ти си за акт - реди ги полисмена и ме гледа очаквателно.

Усмихвам му се аз (защото съм културен) и си мисля: че като съм за акт - напиши ми!

Обаче на какво основание? Радар няма и ако съм някой, който не знае това - веднага ще бутне десетачката. То си беше направо просене! Обаче като видя че от мен няма да заработи нищо ме пусна.

Обаче други така ще си изгорят залудо!

Никога не е късно да...


Тема za skorosta!нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор vazelindion (onzi bre!)
Публикувано24.06.04 14:10



V Belgiata za 30 km/h nad ograni4enieto 400evro/v nai-dobria slu4ai ne otivash i na sad/.a pak u Holandiata ako si 30km/h otgore ti pribirat KOLATA -nema globa ,nema razpravii-samo deto nema kvo da karash!.. I baron da si ..i agent goliam da si kupuvash nova! Ta taka tiho i leko se nau4avash da si redoven!

AKULATA MOZE DA TE NAPADNE SAMO AKO SI MOKAR!


Тема Re: za skorosta!нови [re: vazelindion]  
Автор Piqndurnik (Pijnal powechko)
Публикувано24.06.04 14:42



А пък в Германия до 10км/ч над разрешеното - 10 EUR, от 10 до 15 - 20 EUR 20- максимум 30 EUR. От 20 нагоре вземат и точки, а от 40 нагоре прибират и книжка за определен период от време. Само че като ти отчетат скоростта, вадят 3 км/ч толеранс и 10% неточност на уредите. На практика всички (с изключение на някои бабички) карат с поне 20 км/ч над разрешеното, стига да няма задръстване.
На изпит пък късат, ако без пичина караш бавно.
Наздраве

Редактирано от Piqndurnik на 24.06.04 14:50.



Тема Re: za skorosta!нови [re: vazelindion]  
Автор tender_tom (antidote)
Публикувано24.06.04 15:52



Супер, искам и тук да е така.
Тъкмо у МВР-то ще се напълнят с новички мерцедеси и аудита, вместо да точат от бюджета, а и малко ще се успокои движението.

Но и да ми го видят очичките това как конфискуват "глиганска" кола за превишена скорост, няма да го повярват :)

Томи Тодоров
-------
Целта е нищо. Пътят е всичко.



Тема Re: za skorosta! [re: vazelindion]  
Автор KKP (??)
Публикувано25.06.04 10:12



Абе това с взимането на колата докато не го видя не го вярвам. Ами ако колата не е моя? Какво правим?
Виж, да я вземат и след като си платиш глобата (колкото и голяма да е) да ти я върнат - така да, но да ти я конфискуват......




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.