Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 02.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Това е невъзможно!!!нови [re: Eventer]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано18.06.04 16:05



И е недоказуемо!!!
Колко от улиците на страната ни могат да бъдат контролирани за подобен род нарушения???
Освен това, не само по големите булеварди се намират "флегматици", на които да присветваш - из малките улички в центъра масово се търсят места за паркиране с под 5км/ч ама тогава направо слизам и му тропвам на джама
Аз лично много рядко светкам на тези пред мен - обикновено си намирам начин да се промуша и заминавам без да им обръщам внимание, което не винаги е най-доброто решение

BRAVO HGT


Тема Акъла ти си е точно [re: Caмo Дизeл]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано18.06.04 16:34



колкото да лапаш редовно бледите швабски пишки ;-)))
Както и да е - отплеснахме се. Африка или не, ти НЕ СИ в България така че не се изказвай за неща които не познаваш. Застрахователите си остават с мераците - виж при тебе може и да е друга хавата ама затова и си отишъл там - сигурно имаш желание да поемеш повечко от ситуацията, може пък да ти харесва да боли ?!

UB40 !



Тема Re: Малко са. [re: Blake]  
Автор KKP (??)
Публикувано19.06.04 22:30



Защо имам чувството, че си съгласен с предложението за големи глоби поради причината, че твоята кошница не може да вдига високи скорости и всички които карат хубави коли са ти виновни?
Моята също не може да вдигне повече от 140, но служебната която карам понякога може, и определено се ядосвам когато някой олигофрен е заел 2 платна и нищо не може да го накара да се прибере в едното. Когато съм с моята кола и някой ми присветне (случва се) просто се прибирам и го пускам да си замине без въобще да се сърдя. Какво бих спечелил ако му преча?
Питам те и теб! Какво печелиш като пречиш на някой изтребител? Аз ще ти кажа: Най-много да го накараш да предприеме някоя опасна маневра и ако се случи нещо ВЕРВАЙ ми с твоята кошница ще пострадаш много повече от него (а ако случайно се оттървеш невредим като слезнат от колата ще ти пренаредят физиономията без да им мигне окото). Помисли малко по въпроса ..... и леко и безаварийно шофиране!


За колегата който се беше изказал за мутрите дето ще се стреснат от 5-6000 месечно ...... МЛАДЕЖООООО къде живееш? Мислиш ли че ще ги плати? А дори да ги плати мислиш ли че ще ги усети? Карат коли за по 200-300 000 и някакви 5-6000 ще са му проблем? ХАХХАХАААА
Проблема пак ще бъде само за нормалните хора като мен и теб явно. Ще се чудим от къде да съберем 200-300 лв. и за глоби този месец. Това е.



Тема Re: О не. [re: Eventer]  
Автор Дeмoн (левак)
Публикувано20.06.04 01:50



Проблема на цариградско шосе е твърде голямата разлика между скоростите в лявото и дясното платно.



Тема Re: Малко са. [re: KKP]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано20.06.04 16:43



за съжаление чувството ти е погрешно - ти чувал ли си че има такива неща като колегиалност, морал, правилник за движение и др. подобни? по-скоро се ядосвам заради факта, че всеки който си е взел малко по-нова или по-мощна кола остава с впечатлението че е хванал господ за шлифера и за него тези неща вече не важат. на него му пречат всички участници в движението, независимо дали карат бързо или бавно, дали са шофьори, пешеходци, велосипедисти и прочее... и не спирам да се дивя на човешката глупост на подобни индивиди - как например ще охарактеризираш поведението на индивида, движещ се в насрещното, с жена си и няколко месечното им бебе, което жената държи с нея на предната седалка, естествено без колани и двамата (тримата)? или пък кварталния келеш, който изпреварва всички и минава на червено, включително и тези дето са изпреварили вече опашката и стоят в насрещното платно, чакайки да светне зеленото и да предизвикат страхотна паника и един куп предпоставки за катастрофа? та тези хора предприемат опасни маневри дори и никой да не ги е предизвикал, и смятат че щом са си взели малко по-скъпа кола, могат да си правят каквото си искат...

иначе съм съгласен че най-големите баровци естествено няма да си платят глобите и няма да ги бърка изобщо, ама тези хора са единици... останалите, дето се опитват да им подражават, карат 20-годишни мерцедеси и беемвета, и повярвай ми ще им дойде солено като вземат да получават картичките-честитки...

тва е - повярвай - няма никаква завист или каквото и да било подобно чувство - просто искам да карам спокойно и да не се чудя къде да се пъхна в някоя по-завързана ситуация, предизвикана от нещастници дето държат да си премерят пишките с целия свят...

а, и забравих да спомена - колата си я харесвам, и дори да можеше да вдига повече - пак нямаше да го правя, щото предпочитам, тръгвайки от точка А да стигна до точка Б с десет минути по-бавно, отколкото да стигна я до Пирогов, я до Орландовци :)

Just a genius



Тема Така, така,нови [re: Blake]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано20.06.04 20:44



аз сега минах по Цариградско и едно че не карах въобще бавно и второ пред мен имаше кола, но НЕ! Сельото зад мен с някакъв джип ми светка. Даже до мен вдясно имаше колона, която аз изпреварвах. Бе идиото, к'во ми светкаш, не виждаш ли, че пред мен има кола, до мен - също. Даже човека пред мен видя, че онзи светка и при първа възможност се изтегли вдясно. Аз обаче видях писта и подадох на момичето, а като влезе и турбото в работа онзи остана далееч назад . Само че след малко ми идва отбивката за надясно и аз намалявам, онзи съответно ме настига и профучава покрай мен. Един вид "Видиш ли, все пак аз те минах" (хахаха, смешник!)

Fiesta '94 1.8TD

Тема Re: Така, така,нови [re: diesel power]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано21.06.04 09:50



мда, и тези ги знам... от последните ми 2 пътувания извън софия имам по 1-2 случая на такива - изпреварвам ги щот се движат много по-бажно от мене (20-30 км/ч), и в момента в който се прибера тръгват да ме изпреварват (единия беше със супер-рискована маневра - излезе в лявата лента сигурно 50 метра назад и яко газ, въпреки задаващите се вече коли насреща... добре че го пуснах, щото щеше да се пребие келеша нещастен)...

абе - комплексари секакви

Just a genius



Тема Re: Така, така,нови [re: diesel power]  
Автор Pekoнcтpykтop (бивш МиГ)
Публикувано21.06.04 12:29



Хехе, абсолютно същите случки съм преживял и аз. При това май се случва всеки път, когато Цариградско е натоварено - средната лента се движи с 50-60, лявата с около 100. Всичко е претъпкано и няма накъде да мръднеш. И в един момент някъв пръдльо почва да ти святка отзад и да надува клаксона, лепва ти се на бронята и те дразни максимално. А няма накъде да се мръдне! Тия хора освен, че дразнят всички около себе си, представляват и реална заплаха за движението. Мойта бричка, макар и стара, е пъргава, та съм решил някой ден да изтормозя някой такъв педал като го пусна да ме изпревари и после да му се лепна отзад и да му святкам непрекъснато.
Имал съм и такъв случай - излизам от сервиза и се качвам на Цариградско, престроявам се в ляво, без намерение да ръчкам, щото беше ден, а и беше валяло. Обаче некъв гъз със златисто волво, като ме видя, още от далече почна да присветква, демек - разкарай ми се от лентата, дебил. Аз тъкмо бях сменил свещи и кабели, колата вървеше като нова, викам - твойта мама копеле тъпо. И газ - до ламарината. Който е карал турбо, знае кво значи въртящ момент. И на баира святкащите фарчета останаха бая назад. Светофара, обаче, ме хвана и се наложи да спирам. Оня тъпак спря до мене, до него беше седнала неква кифла, и двамата ме гледаха сякаш съм им изял супата с вилица.





Тема Абе аз все си мисля някой пътнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор diesel power (добра нафта)
Публикувано21.06.04 14:07



да направя нещо ама... не знам.
Като ми засвятка така отзад да взема и аз да му посвяткам малко, но със стоповете! Ще се стресне идиота, само да не земе да ме блъсне. Намалявам демонстративно до 80 км/ч ей така, да видим к'во може да ми направи. Задната ми броня е спраскана вече и без т'ва и още не съм си взел застраховката Да изпреварва отдясно ако иска, ако ще - да ме прелита. Само ме е страх да не земе некой да извади да ме застреля нещо, че знаеш ли ги...

Fiesta '94 1.8TD

Тема Няма страшно!!!нови [re: diesel power]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано21.06.04 18:36



Само трябва да внимаваш, къде правиш експериментите
През деня, в центъра на София е иделаното място - никой няма да посмее да ти каже копче, защото най-много след два светофара има полицаи и ще му се е*е мамата, като го хванат
Аз вчера се прибирам от вилата (Кулата>София) и точно след Дупница на стръмното има ремонт на пътя - намалявам, за да не друсне колата в изрязания асфалт, а зад мен връхлита някакво софийско такси (нова Астра) естествено великия бакшиш не е очаквал, че ще намаля и ще си пазя колата по дупките и до последно не намалая зад мен, докато в един момент не се наложи да мине в насрещното, за да не се удари в мен, при което идващата отсреща кола наби спирачки и отби на банкета
Таксито надува клаксон и започва да ме псува - вътре бяха четири човека (две момчета и две момичета), като момчетата естествено започнаха да се дуят пред тъпите путки, които сигурно бяха и малолетни както и да е, подминаха ме и си продължиха по пътя, като от задната седалка не пропуснаха да се обръщат и да продължават с псувните
Много се издразних, защото аз съм в правото си да намаля, особено при положение, че има и обозначителни табели за път в ремонт с ограничение 40км/ч, а той ми надува клаксон и ме псува - не се сдържах
Включих трета, газ по баира и го настигнах точно за 20 метра, залепих му се в задната броня и яко клаксон..... не реагира
Изчаках колите от насрещното да минат, изравних се с него и какво да видя - на шофьорчето още не му беше поникнала брада гледаше ме като аганце и не смееше да си отвори устенцета, показах му един плътен среден пръст и му направих жест, че ще го смажа, а той гледа и не реагира
Само кривнах рязко към него, колкото да им изкарам акъла на всичките отворковци и си отпраших нагоре
Най-интересното беше, когато стигнахме до язовира, където има караулка и ограничение 40км/ч - аз намалям, а таксито се напича за мен, вижда че няма как да мине и треска спирачки, а веднага след караулката тръгва да ме изпреварва, но аз реших да изпреварвам колата пред мен и естествено толкова време я изпреварвах, че в насрещното се появиха коли и таксито вече нямаше как да я изпревари, а аз си минах като пич
Като цяло мога да кажа, че малко ми оставаше да слезна да се бия с тия деца(поне така изглеждаха, но сигурно са били на около 20 години, щом карат кола), но всеки път си казвам, че не трябва да се връзвам и всеки път правя глупости
Когато съм виновен обаче, най-почтено се прибирам в дясната лента, за разлика от масата комплексирани говеда по пътя, с които се срещате и вие всеки ден

BRAVO HGT



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.