Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:10 24.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Размисли за камера в кола!!!нови  
АвторHB (Нерегистриран)
Публикувано08.05.04 17:57



Значи... вчера тотално ми падна пердето. Тия служители на КАТ се мислят, че летят в небесата. Последната случка е следната:
Карам си аз културно (40-50км/ч) и пред мене прави обратен завой на непозволено място нагла патрулка с три куки вътре. КАКВО НЕНОРМАЛНО ИМА СЕ ЧУДЯ - НАЛИ ТЯХ ЗДП НЕ ГИ ЛОВИ. И си карам аз зад тях. Спираме на светофар на червено - те първа кола, аз втора и след нас 10-15 коли чакат. Наглите льольовци се заприказваха с някаква чапла на тротоара и си правят лаф мухабет от патрулката. Светва зелено и о ужас - приказките продължават. Теглих им една голяма майна, чуха ме като гледам чак единия погледна в огледалото за задно виждане и продължиха. Аз след тях минах и още една кола след мене едвам едвам мина на оранжево. Карам си аз зад патрулката и гледам много засилват бе тия хора. И аз газ след тях. Спрях да натискам моята газ на 95км/ч по километраж. И тва из града - буркани отгоре не светят. УЖАС. Пита се в гатанката колко нарушения направиха катаджийте за 5 минути (и аз едно покрай тях ).
По темата...
Решил съм да си сложа камера в колата и да снимам служители на КАТ в издънки. Досега съм се нагледал на доста. После бум монтиран материал в някоя медия и поне морално удовлетворение.... Но ква камера??? WEB някъква за PC вързана с ластик на волана да "гледа" напред и на може да се върти към моя километраж за ченгета в издънка с превишена скорост. И някво тъпо PC да записва. Ама качеството ще е гадно и нямам идея как ще се пуска на запис. Все пак карам кола и трябва да е нещо "с едно докосване".
Смятам, че ще има доста ентусиасти като мен - КАТ слагат камери, ми и ние слагаме. Нас повече ще ни боли от тяхните, но нека и тях ги заболи малко от нашите.
Ех колко ченгета съм засичал в момент на подаване на банкнота от нарушител - чак ме е яд, че нямам някаква цифрова камера в колата.
Давайте идейте.



Тема Re: Размисли за камера в кола!!! [re: HB]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано08.05.04 22:23



ми това е братче...............тъпите копелета се мислят че са над закона......минават на червено пият и карат и си правят каквото си искат...........баща ми го осъдиха за това че е предизвикал катастрофа с полицейска кола.........ония са имали над 30метра спирачен път насред центъра на града.........обаче бързали по сигнал..........само дето забравили да си пуснат сигнализацията ама върви доказвай........имам познат дето пиян кат гьон става и си тръгва с колата и си качва и семейството обаче има карта.........в кат началниците са се хванали за главата щот никой не ще да ходи да прави протоколи по ПТП-тата и са се принудили да ги въртят на това недоходоносно място....... обаче началника казва че няма корупция........ченгета карат коли за по 5-10 хиляди лева обаче никой не ги пита от къде имат пари за тези коли като издържат семейство с една заплата от мах 500-600лв................завчера най пресния пример.........задминава ме една калибра с около 100км при ограничение 50 и ченгетата го гепят пред очите ми........... в момента в който минавам те вече благо си говорят.........спирам на светофара след сто метра за десен завой и чакам да светне зелено..........оня с калибрата от лявата лента си прави десния завой на червено и си свирка пред очите на тъпите ченгета ........почти съм сигурен че си е показал картата на тъпо ченге щот много бързо се развиха събитията и ще продължи да се прави на мъж докато не утрепе някой невинен............но това е положението..........мамка му........

незабележим


Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: HB]  
Автор KRlSTOF (Vechno tyrsesht)
Публикувано09.05.04 03:48



Колеги и аз от известно време се замислям да взема някоя цифрова малка камера.
Но трудноста е че искам тя да е в мен и да не се забелязва..При виждане на куките да я включвам и записвам скорост ,поставени колани.. и при слизане при тях - гаврите с искане и изнудване на пари за "почерпки" за несъществуващи нарушения.
Но мисля че дори да я видят ще се съобразяват със ситуацията. Ако се "скрие" добре и после записа се пусне в медиите, доста от тези боклуци ще си търсят нова работа.
Давайте да действаме братя!!!
Тази ЗГАН не се търпи.



Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: HB]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано09.05.04 05:00



Само искам да споделя (като почти дипломиран юрист), че по БГ законодателство видеозаснемането, звукозаписът и фотографирането на НЯКОЙ без негово знание и съгласие е строго забранен и се наказва със затвор. Още по-тежък е случаят, в който се използват т.нар. "специални раузнавателни средства" (СРС) - има цял закон за това - но с 2 думи - става само в изключителни случаи по предварително искане на полицията и с разрешение на прокурор или съдия.
Така че - замисете се дали ви се лежи...

Иначе аз също съм възмутен, както и колегата.
Но това мога да споделя!



Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: Vento]  
АвторHB (Нерегистриран)
Публикувано09.05.04 17:42



Мерси за разяснението. Май трябва първо да попрочета закончето да не взема да "глътна вода". Ми куките тогава с какво разрешително снимат. Гледах по вестниците снимки на коли-нарушители с номерата изпляскани. От друга гледна точка - ми то половината репортажи по телевизиите са папарашки тогава. Хммм.... Време за размисъл.



Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: Vento]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано10.05.04 00:28



Значи камерите на ченгетата са незаконни?!





Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: Resurrector]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано10.05.04 04:42



Не бях се замислял, но 100% тия копелета са си опекли работата!
НО ако го направи някои граждабин това - казах ви какво следва!



Тема Няма какво да го мислимнови [re: Vento]  
Автор RashoPrashkata (mnoooooo lud)
Публикувано10.05.04 09:19



Кой може да снима - да снима, и право в "Господари на ефира", пък и да отиде после Дейвид при Бате Бойко да го пита на какво се дължи този феномен при бюстителите на закона, така ли трябва да се дава примен за поведение на пътищата, много ми е интересно какво ще каже Каубойко Борисов



Тема Re: Размисли за камера в кола!!! [re: Vento]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано10.05.04 10:21



Ако приемем, че са те информирали, че те следят с камера посредством табела, то от това следват 2 неща:
1. Може да съм информиран, но нито съм дал съгласието си, нито пък прокурора е разрешил, т.е. табелата е недостатъчна.
2. Ако все пак табелата е достатъчна, лепиш на колата един стикер с надпис "Внимание, камера" и си готов.





Тема Re: Размисли за камера в кола!!!нови [re: Vento]  
Авторaha (Нерегистриран)
Публикувано10.05.04 12:15



Da, osven da si go otnesesh, nisto drugo ne mozhesh da postignesh sas zasnemaneto. Da ne mislish che si parvia koito se e setil da zasneme? Da ne mislish che nikoj ne znae za korupciata i proizvolite? E, a da si vizhdal togava niakoga, nesto po t.nar. "medii" po tozi vapros? Ne si i niama i da vidish. Otgovori si sam zasto.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.