Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ...нови  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано27.03.04 09:32



може и да не е за тук въпроса ми,но понеже съм виждал да се използва за автомобили за това питам тук.
става въпрос за един апарат за заваряване,прилича малко на електрожен,но не заварява с електрод,а с тел,която въряи по един маркуч който излиза от тялото(не много голяма кутия) и напрая завършва "джаджа" като при оксижена...телта може да е всякаква,поне така си мисля...
та мякой може ли да ми каже как се казва тоя уред и някой по-известни марки на него???

Чем круче джип, тем дальше бежать в деревню за трактором Руска поговорка


Тема Re: ...нови [re: off-road]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано27.03.04 10:59



Що си мисля, че говориш за телоподаващо?
Служи за заварки на тънки ламарини, ако не се лъжа. Използва се и при монтаж на ауспуси, при фини заварки за билбордове, работи с помеднена тел на ролка.

Има най-различни марки на пазара. Ето линк на един от вносителите.





Тема Re: ... [re: Eva*]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано27.03.04 13:49



точно за това става дума...
и още нещо...с какъв ток работи,по-специално Телоподаващо FEED400 и каква му е цената...

ПП телоподаващо е на български,а как е на английски,защото искам да си взема нещо такова,но първо ми се ще да поразгледам в нета за тоя уред...

Чем круче джип, тем дальше бежать в деревню за трактором Руска поговорка


Тема Re: ...нови [re: off-road]  
АвторNovobranec (Нерегистриран)
Публикувано27.03.04 15:47



Ние му викаме CO(це о) и работи с въглероден двуокис.....става за всякакви заварки....



Тема Re: ...нови [re: off-road]  
Автор Honda (ентусиаст)
Публикувано27.03.04 19:26



Търси 'Solid Wire MAG Welding'. MAG - Metal Active Gas, т.е. Въглероден двуокис. Има и MIG - което е с инертен газ - аргон за заваряване на алуминиеви сплави. И двете са с тел, която се подава през дюза на заваръчната ръкохватка. Има и TIG - Tungsen Inert Gas, при което електрода е от волфрам и ако искаш допълнително материал подаваш с ръка.
По принцип работят с постоянен ток за заваряване на желязо-съдържащи материали и с променлив за алуминий.



Тема Що не идеш в работилницанови [re: Honda]  
Автор Jogo (i kvo)
Публикувано29.03.04 18:02



Да ти обяснят по добре и да видиш на живо кое как става:)

Курвата си е курва, не я търси, тя сама ще се обади


Тема Re: Що не идеш в работилницанови [re: Jogo]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано30.03.04 10:38



защото частният ми самолет е в сервиза и малко ще се позабави с излизането...

Чем круче джип, тем дальше бежать в деревню за трактором Руска поговорка


Тема Не ти требенови [re: off-road]  
Авторteneketo (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 13:39



Значи колегите са ти обяснили доста подробно относно апарата и просто повече няма какво да ти кажа. Е мойто не е от най-извесната световна марка ,но вече години на ред ми върши страшна работа и немам ядове с него . Обаче от това което си казал мисля , че такава машина не ти требе първо е скъпа и после ти май и хабер си нямаш от заваряване , а ако ти се иска да си парваш по две ламарини на 3 години само за да си правиш кефа ....... доста скъп кеф ще е ! ТОва е машина за работа и трябва да си изкарва пари . Мойта вече се е изплатила многократно ама и аз я ползвам почти всеки ден , но ти си знаеш най-добре .





Айде със здраве



Тема не само за ламарининови [re: Eva*]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано30.03.04 22:32



Навремето в завода всички части на електрокарите ги заваряваха с такъв електрожен. Предимството е е няма шлака като от класическия електрод. Затова и го ползват за ламарини

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Не ти требенови [re: teneketo]  
Автор off-road (всетеренник)
Публикувано30.03.04 22:45



ще го използвам доста,е не всеки ден и няма да правя пари с него,но ще се използва предимно за коли,а там е електрожен не става.
казаха че е за заваряване на ламарини(не помне точно кой го каза).а става ли за нещо по-дебело,тръби и други по-дебели неща?
алуминий може ли да заварява/и колко струва горе долу?

Чем круче джип, тем дальше бежать в деревню за трактором Руска поговорка



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.