Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 07.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Един въпрос към шофьорите  
АвторИвчo (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 20:20



Аз и синът ми караме колелета и понякога караме и по улиците. Според вас ще ви улесни ли ако си слагаме светотразителни жилетки като на полицаите (яркозелени) или като на пътно строителство (оранжеви)? Нямаме намерение да караме нощем, пък за тая работа си имам фар и заден светещ стоп. На синчето карането по тъмно му е забранено.
Та ще ви улесни ли ако си купим подобни жилетки или няма?



Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано19.03.04 21:17



Аз лично мисля, че няма да ми е от голяма полза... Виж, ако карате нощно време, тогава няма лошо, но май е по-добре едно стопче, дето да свети постоянно или да е в режим на мигане, защото се вижда от по-далече, отколкото отразяващата дреха... От друга страна, ако не е неудобна и не те притеснява, какво пък, може да помогне някой път... Особено, ако е като полицейска, със сигурност ще има стряскащ ефект

Има един друг момент - аз също карам колело и затова гледам да се съобразявам с велосипедистите, защото знам какво е като те засече някой като завива или те притисне към бордюра, да не говорим за отнемане на предимство и т.н.
Има хора, дето не поглеждат дали има кола до тях, когато се престрояват, какво остава за нещо по-дребно, като някой, каращ колело...



Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор diesel power (нафтова печка)
Публикувано19.03.04 23:20



К'вото и да сложиш, братче, в София да караш колело по шосетата = самоубийство.

_________________________________
да имаш Ford е начин на живот, да караш diesel - начин на мислене


Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 08:44



А бе друго си е според мен.
А пък аз когато съм на колело спазвам само едно правило - никъде нямам предимство! Засега съм оцелял



Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано20.03.04 09:28



Съгласен съм с колегите,че карането на колело по софийските улици е по-рисковано,от това да дръпнеш буркан с мед от лапите на мечката.:-)))
Но принципно с жилетки би било по-добре,най-малкото за да се набивате в очите на "заспалите" шофьори.
Всъщност чудя се защо по ангелите трябва да карате по улиците?НЕ пречите на шофьорите,но не се ли прибирате малко дрогирани и изнервени?Но ако Ви доставя удоволствие-лек път и по-малко недоскив шофьори Ви желая.:-)




Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор mariobg (не(ЗА)познат)
Публикувано20.03.04 18:48



Привет, това което ще кажа е малко встрани от темата, но е подобно. Снощи прибирайки се към нас от далече нещо ми засвети вляво, като се приближих беше велосипедист със светлоотразителна раница. Велико нещо!!! забелязах го поне от 200 метра. Знам че ти не говориш за нощно велосипедиране, но въпреки всичко ти го казвам като идея.



Тема Re: Ако не помага поне не пречи....нови [re: Ивчo]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано20.03.04 18:53



стига самата жилетка да не те притесняма........

незабележим


Тема Re: Ако не помага поне не пречи....нови [re: silent]  
Автор Genesis (да ме знаете)
Публикувано20.03.04 22:53



Категорично да.



Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано22.03.04 00:36



Да не казвам че е задължително дори да сте с нещо светлоотразително - дори и през деня се вижда много от далеко...




Тема Re: Един въпрос към шофьоритенови [re: Ивчo]  
Автор Mилeн (член)
Публикувано22.03.04 10:01



Не мисля че за каране през деня една светлоотразителна жилетка ще помогне толкова много.
По скоро вземи мерки при каране по тъмно велосипедът да се забелязва лесно - щото тогава е действително много рисковано.
Както спомена колегата по-горе - някакво мигащо стопче отзад би свършило много добра работа ... щото както написа "на синчето му е забранено да кара по тъмно" - ама нали знаеш как са децата - в някакъв момент когато да не е под твой контрол може да избегне тази забрана, така че направи тази превантивна мярка.
Иначе за каране в слънчев ден най-забележимо е ярко червеното, а не жълтата светлоотразителна жилетка




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.