Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 01.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Некои Съображениянови [re: Kиpил Дъpeв]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано30.03.04 09:46



Явно и ти не си разбрал какво точно имам в предвид.Може би аз не съм се изразил правилно или не си прочел всички мнения.
Споменатата хлабина я има до стягането на болтовете.Разглеждахме тази хлабина,защото ни интересува момента от поставянето на джантата до пълното и стягане.В този смисъл не смятам,че съм се олял.
Виж-всичко написано от теб е вярно,но се отнася за след момента,който ни интересуваше.:-))
И между другото-.продължавам да смятам,че втулката не е само за удобството по време на стягане,а спомага и за правилното центроване на джантата спрямо главината ДО стягането и.:-)))



Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: Шkoдa]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано30.03.04 10:00



Благодаря за предложението-вероятно ще се възползвам.
Между другото Модератор мисля,че не е нито ник нито титла,затова бих предпочел обръщение спрямо ника.:-)))
Колкото до техническата част-няма смисъл да започваме нови спорове-приемам,че съм се изразил неправилно и не съм обяснил какво точно имам предвид или просто съм пълен технически некадърник и нямам и бъкел понятие.:-))))))



Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: Milky]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано30.03.04 10:10



:-)))
Само 2 забележки за да не започваме отново:
1.Виж предишния ми отговор относно "Модератор"
2.Предлагам ти за в бъдеще ако имаш желание да кажеш нещо конкретно за или към мен да използваш бележки или пост с конкретно обръщение.Имам чувството,че вече съм покойник и затова се говори за мен в трето лице.:-))
И за истината-казват,че винаги възтържествувала.Дано да е така.:-)))



Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: ВАЖНО!!!нови [re: Milky]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано30.03.04 10:20



Виж,приятел...:-)))
Интересно е,че докато обясняваш че си бил афектиран (но не се извиняваш за това) продължаваш да отправяш косвени нападки с главни букви.:-))
Ако забелязваш,спазвам добрия тон и отношение,освен в случаите,когато бъда грубо предизвикан.
Може да поспорим до това кой какъв смисъл влага като пише,кой какво възприема като го чете и т.н. и т.н.,но мисля че е безпредметно.Винаги ще има различни мнения и тълкувания,най-малкото защото всички сме различни.
В този смисъл и имайки предвид и твоето желание-надявам се за в бъдеще да няма "афекти" или ако има такива добрия тон да продължава да се спазва.:-)


Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: ГOCПOД]  
Автор Шkoдa (Speedster)
Публикувано30.03.04 22:07




За обръщението - извинявай, но не ме е срам да кажа, че съм 100% католик и за нас Господ е един! Дори и на шега не мога да наричам някого така, пък било и теб! Още един път - нищо лично!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: ГOCПOД]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано31.03.04 01:51



Явно не можеш все още да се съгласиш с това,което ти обясняваме.Но няма лошо.Имам излишна енергия,както и желание да ти го докажа.Не се сърди,че понякога доказването става и чрез отхвърляне на противното.Предполагам ти се е налагало да доказваш хиляди теореми с този математически метод.
Преди да продължа на татък,ще те помоля и ти да не пълниш форума с празни приказки от рода на:кой как се обърнал към теб,защо говоря за теб,в "post",в който отговарям на друг и т.н.Просто гледам да не досаждам на останалите с мненията си и затова вмъкнах тази забележка към теб в отговор,който бе към друг колега.Това е молба,и отговор на твой въпрос,а не заяждане.
Та по темата;
Питаш:
=====
"Дали не доказваш също,че има достатъчно хлабина ПО ВРЕМЕ НА СТЯГАНЕТО и респективно обирайки хлабината по-късно не си изместил колелото спрямо главината?"
Отговарям ти:
=========
-По време на стягането,какво има и каво няма изобщо не ни интересува (в случая).Интересува ни центровано ли е колелото (джантата с гумата) след стягането на болтовете(гайките) или е необходимо да се постави втулка,за да се центрова.
Питаш:
=====
"И още един въпрос-смяташ ли,че можеш да я центроваш точно,стягайки болтовете един по един?"
Отговарям ти:
=========
Болтовете не се стягат един по един,стягат се на "кръст" и постепенно.Питяга се много леко единия,след това се притяга леко-срещуположния,притяга се и третия,след това неговия срещуположен и т.н процедурата се повтаря до пълното стягане на джантата с необходимото услилие.Мисля,че това вече го изяснихме по-напред.
Казваш:
=====
"Бих се съгласил напълно,че с болтовете можеш да центроваш точно джантата единствено и ако успееш да стягаш четирите (петте и т.н.) болта ЕДНОВРЕМЕННО и с еднакво усилие.:-)))"
Коментирам:
========
Метода "на кръст",който изкоментирахме не само сега и който аз твърдя и мога да докажа,че е единствения правилен метод за стягане,най-добре замества стягането на всички болтове(гайки) едновременно и с еднакво усилие (което е практически невъзможно).Както вече съм казал-затова болтовете(гайките) се правят конусни-за да центроват постепенно и при поетапно затягане,чрез метода "на кръст",конусите на болтовете,лягат постепенно в конусните легла на джантата и се получава центроване с достатъчна точност.
Твърдиш:
======
"В този смисъл (според мен) болтовете стягат джантата към главината,но шанса двете окръжности да са строго симетрични при наличието на споменатите хлабини,граничи почти към нула."
Коментирам:
==========
Как излизат автомобилите от завода.С или без въпросната втулка?Тогава,как са им центровани джантите спрямо главините,освен чрез болтовете?Този въпрос ти го задавах и по-рано (паметлив съм).За какви хлабини говориш в случая-не мога да схвана (сериозно).Такива окръжности,които наричаш "симетрични" си имат математическо название.Казват се-"концентрични окръжности".Това последното,само за информация.
Питаш:
=====
"Не си ли на мнение,че е достатъчно едно стягане на болт №1 примерно в повече води до изместване?"
Отговарям:
=======
Не съм съгласен.До какво изместване би довело?Уточни.Докажи с думи и ще се съглася веднага.
Казваш:
======
"Всъщност мисля,че същината на тази тема беше тносно това "Нужни ли са втулките-спомагат ли за по-доброто центроване и т.н. и т.н."...Имам чувството,че чак сега започваме да си говорим за едно и също,но за сметка на това вече е безпредметно.:-))"
А моето мнение е:
============
А аз досега за какво съм говорил?Във всичките си изказвания твърдя и се опитвам да докажа едно и също:Болтовете са тези,които центроват джантата към главината.Предценено е(изчислено е),че си вършат добре работата и затова не са използвани други методи и средства.От тук можеш сам да си направиш извода,че всичко останало е излишно.

Мисля,че вече трябва да сме (и аз и някои от колегите) те убедили,как стоят нещата,но ако пак не си съгласен с нещо в моето изказване-заповядай.

P.S:Ако не си приел все още нещата,ще те помоля-Доказвай и твоите твърдения за втулките с примери,обяснения и т.н.И ако обичаш-максимално по темата (без странични забележки),както и аз се опитах.

УСПЕХ В ЗАНАЯТА !!!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: Шkoдa]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано31.03.04 13:44



Викторе, 100% съгласен съм с теб, не е удачен ника и според мен.

Хайде човека с голямото М, затваряй я темата, да отива в архивите, че някои все още се опитват да докажат на незнайно кого незнайно какво (и аз нищо лично)

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: Некои Съображениянови [re: Milky]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано31.03.04 15:59



Знаеш ли,все се чудя кога точно ще прочетеш всичките мнения от началото до края.Умишлено или не цитираш отделни извадки,които цитирани по този начин изглеждат правдоподобно.Ще ти дам един единствен пример и приключвам по темата.
-"Дали не доказваш също,че има достатъчно хлабина ПО ВРЕМЕ НА СТЯГАНЕТО и респективно обирайки хлабината по-късно не си изместил колелото спрямо главината?"
Отговарям ти:
=========
-По време на стягането,какво има и каво няма изобщо не ни интересува (в случая).Интересува ни центровано ли е колелото (джантата с гумата) след стягането на болтовете(гайките) или е необходимо да се постави втулка,за да се центрова.
Точно това ни интересуваше приятелю.Върни се в началото на темата и прочети внимателно.Бях го написал наскоро в един отговор,но явно не си го прочел.
Това,което НИ ИНТЕРЕСУВА е в момента на стягането имаме ли нужда от втулка или не?Допринася ли за по-точното (най-точно) центроване или е излишна?
След окончателното стягане е пределно ясно,че вече не се нуждаеш от нищо-джантата е легнала някак си (няма да споря колко точно) и т.н. и т.н.
Точно това бяха въпросите,които ни вълнуваха (поне тези които четат от-до).
Затова и не виждам смисъл да продължавам да споря за нещо с теб,при положение,че си говорим за различни неща.
Ще ти отправя едно последно предложение.Ако желаеш-свържи се с мен чрез бележка или на icq 40113165.Ще ти обясня къде точно да дойдеш и кога и ще го обсъдим с примери пред очите ни.Пък след това ако трябва ще открием нова тема,в която лично ще се извиня ако не съм бил прав.
Подчертавам още веднъж-цялата тема касае момента в който стягаш джантата,а не след като е стегната!




Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: Шkoдa]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано31.03.04 16:01



Абсолютно те разбирам.В този смисъл,съжалявам ако по един или друг начин обиждам възгледите ти-определено не съм имал това в предвид при избора на ника ми.:-)))



Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: Некои Съображениянови [re: ГOCПOД]  
Автор Milky (Опитен)
Публикувано31.03.04 18:16



Признавам голямите ти възможности в областта на тълкуването на нещата по само твой си начин и по изопачаването им.Колкото и да имах желание да уточним този въпрос виждам,че няма да стане с човек,като теб.Не се заяждам,а направо СЕ ОТКАЗВАМ да коментирам повече.Това което сме казали до тук смятам,че е достатъчно и на човек,които въобще не разбира,та да му стане ясно,къде е истината.Хубаво.Няма проблем-ОТКАЗВАМ СЕ.Виждам,че е безплодно да се убеждава човек като теб.

P.S:И все пак някога,ако размислиш и решиш,че не си бил прав-с удоволствие ще изкоментирам с теб нещата отново (било то и на бележки).А ако си останеш на своето мнение-супер,за теб си е.Еми това е-аз бях до тук.

ОТКАЗВАМ СЕ ОТ ПИСАНЕТО В ТАЗИ ТЕМА ОФИЦИАЛНО !!!

Сигурен съм,че много хора,ще си отдъхнат,за което се радвам.Пожелавам успех на всички и се извинявам отново,ако съм бил досаден в опитите си за изясняване на нещата.

УСПЕХ В ЗАНАЯТА !!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.