Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема По колко хил. км. карате с едни гуми?нови  
АвторVaskoni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 14:18



Въпросът е много субективен и много зависи от марката, от маниера на каране, от честотата на набиване на спирачки и т. н.
Ама все пак споделете мнение по въпроса. Аз не мога да дам такова щото си купих колата наскоро, но един приятел ми разправя работния пробег на една гума бил 30 000 км.



Тема При правилна експлоатациянови [re: Vaskoni]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано05.03.04 14:23



се износват почти напълно за 70-120 000 км.
Зависи от марката, зимни/летни ....

UB40 !



Тема Re: При правилна експлоатациянови [re: jamie]  
АвторVaskoni (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 14:48



jamie извинявай обаче това за 120 000 не ми звучи реалистично. Говорим за разумен пробег, в рамките на който гумите запазват спирачни и други характеристики в някакви допустими норми и грайфера им е над някакво минимално изтъркване.
Примерно ако приемем такъв разумен пробег е 50 хил. км, ясно е може да си ги караш до 80 хил., но вече в този отрязък от 50 до 80 - гумите ще ти са силно изтъркания, и риска да поднесат, да не спрат добре във важен момент или да се спукат ще е голям.
Поне така си мисля



Тема Re: При правилна експлоатациянови [re: Vaskoni]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано05.03.04 15:18



Много зависи от гумата, и от начина на каране.
Но с едни добри ЛЕТНИ Michelin-ки, ако опъваш яко извънградско и спазваш ограниченият на скоростта, 120к км не са изключени.
Зимните държат средно наполовина на летните, както и източноевропейските

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Именнонови [re: Vaskoni]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано05.03.04 15:56



затова съм писал "почти пълно износване" и "от - до".
ПП: Има Мишелинки и Гудиър които след 120 000 км с непретоварвана кола карана нормално имат до 2 мм грайфери все още. По-малък грайфер=самоубийство.

UB40 !



Тема Re: По колко хил. км. карате с едни гуми?нови [re: Vaskoni]  
Автор Vento (VW маниак)
Публикувано05.03.04 17:34



Както казаха и колегите - зависи от доста неща. Преди всичко марката на гумата, начина на каране (агресивен/спокоен), къде се кара (градско се износва почти 3-5 пъти повече от магистрала примерно), колко са стари гумите и т.н. Аз лично карам SEMPERIT летни и зимни гуми и съм доволен от тях, вкл. и от пробегът им. Летните ги купих нови през 2000г. и съм направил с тях около 35.000км САМО градско каране и то доста агресивно. Имат около 4-5мм грайфер още. Ще ги карам и това лято и другото - нови!
Мисля, че може да се приеме една относителна цифра от около 50.000км за нормален пробег за не-ментажна гума. Това ще рече - комбинирано каране градско/извънградско. Все пак не може да се кара до 0мм грайфер, както вече се спомена под 3мм (според мен) е за хвърляне!



Тема Re: Именнонови [re: jamie]  
АвторScott (Нерегистриран)
Публикувано05.03.04 18:55



Приятелю, по твоите твърдения половината от колите на Горубляне трябва да са с оригиналните гуми
Има и фактор 'време/time' влияещ върху живота на гумите и той не е маловажен, защото с всяка измината година се променя износването - то не е правопропорционално на пробега.



Тема Re: По колко хил. км. карате с едни гуми? [re: Vaskoni]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано06.03.04 09:55



На служебния бус му смениха задните гуми на около 240хил км. а предните някъде на около 170хил........сигурно се сещате че стаа въпрос за мишелин......

инак на третата година независимо от грайфера почат да не спират добре .......особено на мокро......

незабележим

Редактирано от silent на 06.03.04 09:57.



Тема Re: Именнонови [re: jamie]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано06.03.04 11:25



1.Не е важна дълбочината на грайфера само.Принципно най-големия враг на гумата е високата температура.Гума,карана и стояла на слънце поне 2 години (за да напривите примерно 80 000) е в процес на интензивно стареене на каучука и "одървяне".Тази гума не би имала добри качества на пътя.
2.Различните марки и модели гуми се износват и различно (ако приемем,че ще ги ползвате на една и съща кола при едни и същи условия).Имал съм случаи,когато хора са изминали наистина 120 000 км с определени гуми.Но това не значи,че са се чувствали сигурни през интервала 60000-120000 примерно.:-)
3.Аз лично на стария си автомобил износвах гумите за около 10-15 000км.Нямаше гума,която да издържи повече.
4.Доста бърз и видим ефект се получава,когато карате хмммм "спортно".Демек-чат-пат се правите на турбо гъзар,въртите гуми,влизате с макс. скорост в завой и т.н. и т.н.Едно превъртане на гуми снижава качествата на гумата доста много.Не бих могъл да Ви дам точна цифра,но приемете,че въртейки гуми редовно ще получите ефекта на износена гума (като поведение на пътя) 4-5 пъти по-рано,отколкото ако я карате нормално.
5.Неправилното напомпване,температурата,слънцето,влагата,масло,бензин и прочее водят до бърза загуба на качествата на гумата.
Моят съвет в случая е да не чакате видимо,почти пълно износване на гумата.Колкото по-рано я смените-толкова в по-голяма безопасност ще сте на пътя.Аз лично с гуми,спирачна система и окачване компромиси не правя.:-)



Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!



Тема Re: По колко хил. км. карате с едни гуми? [re: silent]  
Автор ГOCПOДМодератор (КОРУМПИРАН)
Публикувано06.03.04 11:33



Не знам защо трябва да се сещаме,но ще ти кажа едно:
Колкото повече изкарват едни гуми,толкова по-лошо поведение са имали.:-)))
Сам знаеш-ако с едни накладки караш 15 000 нормално и колата спира перфектно,ако с други изкараш 30 000 определено тя няма да е спирала по същия начин.Да не говорим,че отиваш и за дискове.:-))
С гумите е същото.Не може да искаш гумата да спира перфектно и същевременно да не губи нищо от протектора си.:-)))


Не е важно да си безсмъртен,важното е да не умреш от скука!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.