Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:31 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема za oborotiteнови  
АвторScarefacE (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 23:55



Zdraveite,
interesno mi e.....kak na 3ta predavka primerno se dviza s 90 km/h i oborotomera pokazva 4500 oborota/min,a kato vkliucha na 4ta oborotite padat na 3000. Ne sum na ti s kolite ,no po princip oborot ne se li zachita na oborot na koleloto,toest kak se zapzva skorostta kato to pravi po-malko oboroti???? I zashto maximalen vurtiasht moment i kakvo izobshto oznachava tova, se postiga ne pri maximalna stoinost na oborotite?
Pozdravi!



Тема Ок.нови [re: ScarefacE]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано26.01.04 00:00



1. Измерват се оботорите на коляновия вал. Към колелата се минава през скоростната кутия и главното предаване (диференциала).
2. Двигателя е най-ефикасен в зоната на максималния въртящ момент. Там все още загубите от триене не са прекалено големи, времето е достатъчно за пълно изгаряне на гориво-въздушната смес .... На максимални обороти вече условията са много по-неизгодни - затова там дори мощността не е максимална.

UB40 !



Тема Re: za oborotiteнови [re: ScarefacE]  
Автор achko (...)
Публикувано26.01.04 12:00



tova e za6toto oborotomera se e sgovnil
prepory4vam ti silno da go iz4ekne6 i da si sloji6 na negovoto mqsto edin golqm 4asovnik

ba6tata ima6e edin dizelov golf na koito 4asovnika mu be6e po-golqm ot skorostomera i nai6 kvo hubavo mu be6e >>> samo nego gleda6e nit oboroti go pritesnqvaha nit ni6to

na si4ko otgore kat go sprat sled tunela na magistrala trakiq s 160 i bez kolan i mu kajat "6e vi pi6em akt" toi tolkova spokoino priema6e polojenieto 4e i katadjiite se uspokoqvaha i mu pi6eha samo 4e kara bez kolan

izob6to 4asovnika RULEZ >>> simvol e na spokoinoto 6ofirane i vodi samo do hubavi raboti >>> oborotomer ne ti tree

o6te edin primer >>> sq sa mu dali edno polo (na bashta mi) koeto ima oborotomer i kvi li ne ne6ta mu se slu4vat >>> s edin djip katastrofira, edni bordiiuri ka4va i 6te6e da me 6ibne 4elno v edin avtobus na pamporovo

>>> nakratko OBOROTITE SA GADNA RABOTA
ako nqkoga ti se slu4i da ti prekysne kolata prosto syedinitel i sledva6tata predavka bez da hvyrlq6 ni nai-malyk pogled na oborotomera



Тема Re: za oborotite- Achko, batka...нови [re: achko]  
Автор Tihon (vedmak)
Публикувано26.01.04 16:55



...това е, може би, най-доброто нещо което съм чел тук от месеци:))))))) Направо изтръгна сълзи на умиление от сърцето ми, докато си поемах дъх от смях. Цар си, признавам!!! Изкопирал съм си го, ще го прхвърля на кирилица и ще го дам на един колега, с който дискутирахме темата за смисъла от оборотомерите
Между другото заменям обортомер / Голф 2/ за ГОЛЯМ часовник Rulez / същия модел/ с доплащане, разбира се. А дотогава съм си го закрил с вестник.




This wasn't the way it ought to be. But it was the way it was. On the whole, he reflected, it could be a lot of worse.



Тема Ма [re: Tihon]  
Автор jamieМодератор (Bad to the bone)
Публикувано26.01.04 17:43



дизел ли е ГОлфа ти ?

UB40 !



Тема Re: za oborotite- Achko, batka...нови [re: Tihon]  
Автор achko (...)
Публикувано26.01.04 18:19



to pokrai toq internet i tiq izcepki v clubs moje dar slovo da pridobiq



Тема Re: za oborotite- Achko, batka...нови [re: achko]  
Автор VOLUMAX (минаващ)
Публикувано26.01.04 21:44



Намерете ми табло за Голф 2 дизел с оборотомеррррр




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.