Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 28.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема скоросттанови  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано08.01.04 14:56



интересно ми е,някой знае ли при каква скрост примерно на челен удар загива човек?Или може би страничен.Предполагам на всички ще са интересни подобни статистики,така че всеки да си направи сметка в града и извън него каква е разумната скорост.Също разкажете за свои премеждия ако сте имали.
Поздрави!

П.С.Слагането на колан гарантира ли спасиаването на зивот при скорост от 130 км/ч примерно....?

My pleasure becomes my poweR


Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор Любитeл (Лукав Благинар)
Публикувано08.01.04 16:09



Ами според мен по-правилно е да се пита, какво ускорение може да убие човек, защото ако удариш дърво, то няма да помръдне и сантиметър и ще спреш за 50см до 1м мах. (толкова ти е предницата), докато ако удариш спряла кола 1. тя също ще се мачка и 2. ще се помести. Та при една и съща скорост ще имаш различни резултати в двата случая... Това предполага, че няма да минава мантинела през колата....
Да не дава господ на никой да се случват таквиз работи.



Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор Maйнa 6-тa reн. (Honda forever)
Публикувано08.01.04 16:23



При челен удар със 130км/ч без колан, разбира се умираш размазан, а с колан в същата ситуация,ще изглеждаш също като жив

Челен удар в неподвижна преграда , при скорост 60км/ч за повечето автомобили в БГ има фатални последствия, е ако си в лимузина с еърбеци,завеси и т.н., ще отървеш кожата и при по-голяма скорост



Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор 4O6HDl* (майстора)
Публикувано08.01.04 16:52



Краш тестовете ги правят с 54 км/час. Виждаш какво става с колата. Всяка кола е различна. Някъде, май в Швеция беше имало наказание за шофьор по избор-да плати дебело или да изпита удар с 40км/час, вързан с колани. При гарантирана сигурност болката от коланите и ужаса от преживяното ги стряскал доста. Аз лично имам няколко удара с малка скорост и един сериозен. Не зная каква е била скоростта в момента на удара, но когато говедото тръгна да завива в обратна посока на около 50м пред мене бях със 120. След удара Полския Фиат се сгъна на две, задният мост и резервоарът му излетяха на страни и добре че говедото оцеля, притиснато между седалката и волана. Моята кола беше Пежо 605. Имаше скъсана кормилна щанга, пръснат буфер на бронята и криви тенекии. Геометрията се запази непокътната. Нямаше възглавница, не бях с колан, ама не се ударих. Изглежда голяма част от енергията е поел изгнилият Фиат. Ако беше в бетон, мисля че курбанът беше сигурен.



Тема Re: скоросттанови [re: Maйнa 6-тa reн.]  
Автор 353W (Xans maniak)
Публикувано08.01.04 16:52



Az sam 4yval za smartem sly4ai pri 4elen ydar s 13km/h.Kolanite pomagat pri vsi4ki sly4ai.Nai malkoto te zadarjat da ne izxvar4i6 ot kolata.No spored men po-vajno e kade 6e e ydara a ne kakva e skorostta.



Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано08.01.04 16:54



поразпитах и в други форуми,ето какво ми дадоха като линк:
http://www.euroncap.com/
има точно подбни статистики и тестове,според които при 64 км/х става работата "мамата си джаса" .Това е много лошо ,разбира се,но пък все чувам за катастрофирали коли с 120-30 км/х и има оживели хора,някои дори се оттървават с малко поражения...та това зависи от аирбеците ,коланите/като че ли от тях най-много/ или от самата кола /мерцедес,беемве,трабант.../ или може би от друго нещо?
Поздрави!

My pleasure becomes my poweR


Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор achko (...)
Публикувано08.01.04 17:10



ae maina, obqsnqvaha ti horata ti se tvoito si znae6...

ako se nacepi6 s 120 4elno v pregrada, koqto nqma da pomrydne 6te si mnogo myrtyv ama mnogo... kolanite i airbecite 6te imat zna4enie samo za tova kolko 6te si krasiv na pogrebenieto si

ako sys 120 se udari6 4elno v avtomobil koito se dviji v sy6tata posoka sys 118 ti garantiram 4e i bez kolani airbeci i tn ni6to nqma da ti stane

ako sys 120 se udari6 4elno s avtomobil koito se dviji sre6tu teb sys 120, kov4ega ti 6te e mnogo dobre zatvoren i 6te te zarovqt bez da go otvarqt >>> napravo ot morgata 6te te zape4atat

sys strani4nite udari e mnogo slojno... zavisi kolko e strani4en



Тема Re: скоросттанови [re: achko]  
Автор ScarefacE (the Explorer)
Публикувано08.01.04 17:36



добре бе човече,не ми се карай
обясни от какво точно настъпва смъртта при положение,че си с колан.Предполагам той пречи да си ударииш главата,или греша?

My pleasure becomes my poweR


Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано08.01.04 17:48



От гадно начупени ребра пич и вътрешни разкъсвания в следствие на ужасното отрицателно ускорение.



Тема Re: скоросттанови [re: ScarefacE]  
Автор achko (...)
Публикувано08.01.04 17:55



sigurno se se6ta6 4e ima mnogo na4ini da pukne 4ovek >>> ne e samo da si s4upi6 glavata

udaryt s kola e kato vseki drug udar ama qvno ti e trudno da go proumee6 6toto ti si sedi6 vytre na udobno, toplo i si slojil kolana

znae6 li kvo e uskorenie? to e problema

primer: sko4i ot edin metyr taka kakto se ska4a na zemqta i sled tova zemi sko4i ot metyr sys sviti kraka >>> ama taka 4e da si maksimalno kleknal dokato pada6 >>> pri prizemqvaneto vtoriq pyt prosto 6te si s4upi6 gyza poneje krakata ti nqma da mogat da se sviqt i da uberyt uskorenieto

ta... ako moje6 da spre6 plavno si safe ako ne si trup
ako se blysne6 v kup4ina snqg s 120 ti nqma ni6to 6toto snega te spira plavno a ako sys sy6tata skorost se blysne6 v kup4ina beton nqma da obqsnqvam

samiqt kolan moje da ti nanese mnogo silen udar(redovno ot katastrofi ima hora sys s4upeni rebra ot kolana), glavata ne e nujno da si q udrq6 moje i vrata da si s4upi6




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.