Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:58 07.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Жените с по-евтини застраховки за коли, ЗАЩО?нови  
АвторBG (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 12:27



Цената на “Гражданска отговорност” да зависи от талона на шофьора, има ли дупки ниама по-евтина застраховка. А защо председателят на Асоциацията на българските застрахователи Венислав Йотов, заяви днес, че задължителната застраховка "Гражданска отговорност" ще бъде по-евтина за жените, защото те са по-предпазливи на пътя и правят по-малко катастрофи. ГЛУПОСТИ, АЗ СЪМ ПРОФЕСИОНАЛЕН ШОФЬОР И НЯМАМ НИТО ЕДНО НАРУШЕНИЕ ЗА 10 ГОДИНИ. ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПЛАЩАМ ПОВЕЧЕ ОТ НЯКВА ДЕТО Я ПСУВАТ НАЛЯВО И НАДЯСНО, ЧЕ НЕ ЗНАЕ КОЙ МИГАЧ ДА ВКЛЮЧИ? Венислав Йотов е женкар и мазняр според мен.




Тема Re: Жените с по-евтини застраховки за коли, ЗАЩО?нови [re: BG]  
Автор Lara (Barbie Girl)
Публикувано02.10.03 13:01



Ти пък какво толкова се дразниш?
Повечето жени може да са по-смотани на пътя, но е вярно, че карат доста по-внимателно!!!
Защото е пълно с пикльовци, които си мислят, че като имат нещо мощно в гаража значи могат да карат с 200км/ч и да мачкат наред.
Има си и статистика, че жените правят много по-леки катастрофи, за разлика от тия които се имат за господари на пътя!!!



Тема Re: Жените с по-евтини застраховки за коли, ЗАЩО?нови [re: BG]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.10.03 13:54



Захлебват ни бре!

Какво толкоз страдаш? Прехвърли колата на жената и си готов.



Тема Re: Жените с по-евтини застраховки за коли, ЗАЩО?нови [re: BG]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 14:03



Доказано е статистически, че % жени шофьори участници в катастрофи спрямо общия брой жени шофьори е доста по-нисък от % мъже участници в катастрофи спрямо общия брой мъже шофьори. Също така върху застраховката съвсем смислено ще влияят и други фактори като например възраст (доказано е, че най-рисковата група са мъжете шофьори на възраст под 30 години), направени нарушения за някакъв период назад, мощност на автомобила и.т.н.
Почти навсякъде по света е така. От това има смисъл защото това е някакъв вид спирачка (друг е въпроса колко е ефективна) срещу 20 годишни шофьори с 150 коня под капака, които си мислят че са царе на пътя. Идеята е, че съчетанието на няколко рискови фактора излиза скъпо - примерно 20 годишен с мощна кола е по-скъпо удоволствие от 35 годишен с мощна кола, просто защото първия случай носи доста повече риск за застрахователя. И съответно някой с доста нарушения за мен е нормално да плаща повече от някой без нарушения. Нищо не е безплатно - тарикатлъка също.
Знам, че сега някой ще ми обясни, че жените правят по-малко катастрофи щото карат по-малко и, че някой на 20 може да е по-добър шофьор от друг на 40 години, но статистиката си е статистика, а застрахователите не са прости :)
Та може да спестите обяснения от подобен характер. Има изключения, но застраховането е масова услуга (задължителна в случая с колите) и там решенията се взимат на базата на статистиката, а не на базата, на това, че аз познавам 3-ма много добри шофьори на по 22 години и 3 каки дето са удряли по 2 коли за 1 година :)



Тема Re: тя статистиката казва и че не мое си изхарчимнови [re: Бaтko]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано02.10.03 15:01



парите ся по царево време..........ама я си виж пробитите джобове.........а истината проста та проста като фасул..........процента жени които имат от години книжки но не са се качвали на автомобил пак с години спрямо мъжете в същата ситуация е несъизмерим да не говорим пък че и тези които карат автомобил въртят доста по малко километри............аз такива жени които са шофьори от петнайстина години но които не съм виждал да се качат да карат кола ти изброявам веднага : жена ми шофьор от 12години но не припарвала до кола , снаха ми долу горе от толкова години шофьор я е карала 200км за тея години я не........майка ми от 82гсъщата работа..........сумати приятелки на жена ми на същото дередже............и всички те са в статистика за безаварийно шофиране...........а убий ме не се сещам за мъж в такова положение сред моите познати...........тъй че тая статистика който има мерак може да си я завре отзад..........тя за друго не става..........

незабележим


Тема Факт е, приятелю!!!!нови [re: silent]  
Автор |Kyky| ()
Публикувано02.10.03 15:16



Че жените са много по-малко от мъжете, на пътя, но и точно в това се крие хватката на цялата идея, защото щеш не щеш, жените са по-малко и правят по-малко нарушения, дори само заради бройката на по-малко активни шофьори по пътищата!!!
Също е факт, че много жени с книжки не се качват на кола, но и след тази промяна на закона пак няма да се качат, което статистиката ще покаже, като подобрение в управлението и правилен порход, а от там и публична изява на изтъкнатите ни политици с положителен аспект
Просто всичко е маскарад за народа, но е вярно и това, че никой не ни е виновен, за да се появяват разни "професионални шофьори" и да недоволстват

Пак започна промяна на законодателството от ИНТЕРНЕТ към закона и пак ще падне смях, гарантирам ти


Fiat Bravo 2.0-20v

Тема Re: тя статистиката казва и че не мое си изхарчимнови [re: silent]  
АвторБaтko (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 15:32



Верно е - по цял ден скитам нагоре надолу и не мога си похарча парите :) Има статистика и статистика, но да не изпадаме в подробности.

Ами светни ги застрахователите каква е работата с жените. Сигурен съм, че не са се сетили и не им е ясно :)
Пък и жените да се вземат в ръце - нали искат равнопоставеност - няма ли някоя феминистка организация да каже, че ги подценяват и искат да си плащат застраховки като мъже :) ?

Факт е, че жените рискуват по-малко на пътя. Може да създават опасни ситуации от липса на опит/умения или щото да кажем забравят да погледнат светофара , но го правят без да искат, а съзнателния риск, който биха поели е в пъти по-малък, от този, който поема един мъж. Това ти го казвам и без статистика :)



Тема Re: тя статистиката казва и че не мое си изхарчимнови [re: Бaтko]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано02.10.03 20:10



Ей ме!

Не членувам в организация, но чинно си плащам всичко наравно с мъжете.

Но за риска си прав. Малко жени поемат риск на пътя и до някъде са прави.

Мен ме махни, аз съм сред мъжката група.



Тема Re: тя статистиката казва и че не мое си изхарчимнови [re: Бaтko]  
Автор Capt.Vimes (минаващ)
Публикувано02.10.03 20:11



Аз също не се смятам за рисков водач в смисъл да карам като изКУКУригал ;-)

Не разбирам защо ако си купя кола ще трябва да плащам повече.



Тема Re: Жените с по-евтини застраховки за коли, ЗАЩО? [re: Бaтko]  
Автор ViruS (™)
Публикувано02.10.03 23:07



и какво ще направят? ще трябва да прехвърля колата на майка ми, която очевидно е жена, на години, без нарушения, а въщност и без книжка, което обаче не й пречи да има кола, нали ;-)

ViruS



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.