Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 10.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Как мислите ВИЕ !нови  
Автор ADH-Honda (Honda-Маняк)
Публикувано25.05.03 13:54



Дали това е истинска катастрофа или е доста добра компютърна обработка:










Според мен - това НЕ Е истинска катастрофа ! За да се оплете (буквално казано) този Форд е трябвало да се движи с ПОНЕ 100 км/ч НАСТРАНИ (!!!), а ако с такава скорост се удари в това дърво - то от дървото няма да остане и помен - ще бъде искоренено или поне една голяма част от него няма да го има ! А на него се вижда само малко убелена кора !
Пък и нито волана е счупен, нито има кръв...

Според мен това е фалш !

Как мислите вие ?!



Тема Re: Как мислите ВИЕ ! [re: ADH-Honda]  
Автор Frysco (кукуряк)
Публикувано25.05.03 14:32



Дървото е наистина твърде тъничко за да понесе такъв удар.Освен ако няма предистория и аз не вярвам че това е наистина така както изглежда.По скоро е постановка, нарочно нагласено така.
Но е възможно и да се е преобърнала няколоко пъти, да е спряла в дървото а после да са му срязали предницата и да са я изтеглили за да извадят хората.На запад става за минути тая работа, гледах по телевизията, разфасоваха кола за две минути на три части пожарникарите.



Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: ADH-Honda]  
Авторjfk (Нерегистриран)
Публикувано25.05.03 15:58



istinska e i o6te kak.zabeleji kak e izletqla prednicata kude se prizemila i voub6te
vseki detail.komputurna obrabotka 4ak takova tvotenie ne moje da napravi.
ne podcenqvai durvoto pri tova sa dva stvola.kolkoto do kruvta.kak 6te ima pri polojenie 4e putnicite
pri tozi udar sus sigurnost sa hvruknali na 20 - 30 metra pone.
doide lqto zatova prikanvam vsi4ki raceri da cenqt ne samo svoq jivot no i da mislqt
za horata koito karat.6toto ako vie oceleete a te ne kak 6te poglednite maikite v oi4te im.zatova karaite nne DIVO a s akul



Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: jfk]  
Автор Frysco (кукуряк)
Публикувано25.05.03 16:01



Присъединявам се и аз към този призив, мислете преди да решите да се правите на шофьори, грешката веднъж става и не се поправя.



Тема Май е истинанови [re: ADH-Honda]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано25.05.03 23:13



Като се загледам май е истина. Ако колата е подскочила и е летяла а в момента на удара е било опряно само задното ляво колело към земята се е получил огромен усукващ момент от масата на двигателя и предницата. Но не ми се мисли за хората. Ако са били с колани - ... дано са оцелели.

А за разумното каране сте прави - еднин път колата ми поднесе гадно - много кофти се чувствах. И решх че има още много ракия за изпиване че да я оставям на другите.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: ADH-Honda]  
Автормитakaтa (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 08:51



За мен това са истински снимки. Ако форда се е поднесъл странично и се е ударил със задна врата в дървото, тежката предница се е откъснала и е продължила заедно с хората още 20тина метра. А дървото е здраво, защото не е срещнало нищо масивно - двигател например. Помисли какво има между задните врати - праг, под и таван.
Дано хората са оцелели...



Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: митakaтa]  
Автор Myyy (познат)
Публикувано26.05.03 11:21



Тоя Форд е с 2 врати. Едни колеги англичани смятат, че колата е била рязана и после снаждана и затова така се е откъснала.



Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: ADH-Honda]  
Автор Caмo Дизeл (отнесен)
Публикувано26.05.03 13:45



Honda, много са здрави дърветата, не ги подценявайте! На никого не пожелавам да се пробва с колата срещу тях. Срещу бетонен телеграфен стълб шансовете са по-добри. А това на снимката, като гледам е бук, едно от най-здравите дървета.

Според мен спасителните групи са изрязали предницата със седалките и са я пренесли бързо по-далече от резервоара. Много симетрично е изрязана. Освен това е малко вероятно вратите да се скъсат откъм пантите и да останат да висят на ключалките. А и не виждам следи по земята, каквито биха останали, ако предницата е долетяла сама.

Ако не, може да е и така:- при удара Форда се е вклинил между двете дървета при което се е скъсала и предната лява колона, лявата вратита от пантите и левият праг откъм предния край. При вклиняването задната част на колата заковава на място, докато предната, освободена вече откъм едната страна (лявата) продължава с голяма скорост движението на ляво при което се късат и праговете, колоната и вратата от десния край.

Абе както и да е било, не е добре...

Само Дизел


Тема Re: Как мислите ВИЕ !нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор Любитeл (biraaaaaaaaa)
Публикувано26.05.03 17:29



Според мен всичко си е както е станало и нищо не е местено. Да не забравяме че колите не се проектират да се удрят странично с висока скорост в тънки но здрави препятствия, каквото е дървото в случая и тъй като колата там е много слаба е нормално да се скъса. Пък и ми изглежда че вратите не са се откъснали само с пантите, ами направо с предните колони и прагове и т.н.
Колкото до здравината на дървото - виждал съм размазани коли в дървета - дървото отцелява!



Тема Баси гадното нещонови [re: ADH-Honda]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано27.05.03 11:07



дано да е оживял някой, въпреки че се съмнявам.. но определон катастрофата си е истниска.. да не мислиш, че куките и народа са статисти??
Само че дайте малко повече инфо за тази катастрофа - къде е станала, знае ли се нещо повече за хората вътре и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.