Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 24.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема За "Viking" гумитенови  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано25.04.03 16:24



Днес сутринта спрасках една от гумите си
Карам с Viking Pro Tech 500 на около 1500км пробег.

Принципно гумите са добри за парите си, но днес се видя най-слабата им страна
Бях се загледал в един реп и без да искам закачих бордюра на тротоара леко косо със скорост от 1км/час! и опрях на джанта и гумата даде фира.
Или съм попаднал на някой невероятен ръб или страничната стена на гумата е като от детски балон, резултата:една дълга цепнатина от около 2-3 см и още едно засегнато место, което не се проби ,но му липсва парче от на стената на гумата.
Кофти работа Евтиното си е евтино!

Сега се чудя дали да я лепя или да си купя нова!
Вие какво мислите?
гумаджиите казаха, че нямало проблем да се направи, но трябвало да я сложа като задна гума.
Аз лично се чудя ,нямам доверия на правена гума.

Сега си сложих старите валяци Dunlop и ще ги карам лятото докато съвсем им изтрия протектора Тяхната стена е като от желязо,но са много стари и почти без протектор




Тема Re: За "Viking" гумитенови [re: verter]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано25.04.03 17:00



да внимаваш на мокро! че и на сухо, ама прашно. А и възрастта им може да си казва думата, dunlop лесно се напукват с годините, и не са същите вече

Remember that you are unique - just like everyone else. -- Ex.TK3C


Тема Re: За "Viking" гумитенови [re: verter]  
Автор peshone (Audi fan)
Публикувано25.04.03 17:47



Аз го имах подобен проблем с Фулда, обаче половинката влезе в една яма от тия изрязаните, дето ги запълват след 1-2 месеца

Резултата беше срязана гума с около 2 см прорез на борда. Питах дали може да се оправи, защото беше на около 1000 км, ама казаха, че резката била напречно на конците/теловете/каквото е там на борда и нямало да бъде сигурен резултата, дори и за задна гума...

Аз лично не бих рискувал, но в края на краищата ти си решаваш



Тема Re: За "Viking" гумите [re: Magnum]  
Автор verter (AudiV6)
Публикувано25.04.03 19:37



Мерси за съвета

веднага щом сложих "галошките" и усетих разликата, почти на всяко по-рязко тръгване гумите превъртат
Страно се държи колата, каучука е станал на пластмаса
viking-ите може да са по евтини и по-долнокачествени ,но се държат доста по-добре щото са нови

направо незнам , тая дилема ме разбива "стари маркови или нови евтинджоси"
Ама май по-добре си е новички, може и да са им слаби страните, да са шумни и т.н. ама се чувстваш сигурен и колата се лепи по асвалта



Тема Оправиянови [re: verter]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано25.04.03 22:24



На мене два пъти ми се е случвало да цепа гума - и двата пъти след оправянето карах 30-40 000 като предна без да мръдне. Вярно че си зависи от мястото, майстора и смата гума.

Майстора който ги оправи се казва Пиер и се намира като застанеш срещу сградта на Енегропроект по дясната уличка. намира се от дясната страна на улицата - пред къщата има магазин за хранителни стоки а работилницата е вътре в един гараж. Той е колоритна и известна личност - питай и ще те упътят. Правил е гуми на мой приятели и никой не се е оплакал

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Оправиянови [re: DanailP]  
Автор Benton ()
Публикувано29.04.03 00:54



А къде се намира енергопроект? Аз имам две гуми Good Year, като за мойте джанти, едната обаче има цепка от 2 см. отстрани. Имат грайфер, не са напукани, и мисля си струва да я дам да я залепат. За топъл регенарат ли става дума?



Тема Re: Оправиянови [re: Benton]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано29.04.03 08:26



Енергопроект се намира като се качваш по баира от НДК към японския на кръстовището на баира висока сграда. Незнам какава е технологията но на външен вид си е круъпка. Вземи всички гуми и той ще ти каже коя става. Просто не му обръщай внимание на плампането - такъв си е човека.

... По добре Богат и здрав отколкото ...


Тема Re: Оправиянови [re: DanailP]  
Автор Benton ()
Публикувано29.04.03 16:09



Mersi za infoto. Vajnoto da svurshi rabotata dobre, shtoto gumite sa dobri, ne mi se iska da gniat v mazeto.



Тема Re: За "Viking" гумитенови [re: verter]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано04.05.03 14:49



много си зависи от майстора и точния случай, най-добре е да идеш на сигурен майстор и да го послушаш...
аз при аналогичен случай (по драстичен обаче), се доверих на майстор, каза че ще става за предна, след като я направи ми каза че е станала по-тежичка и да я сложа отзад.... близо година, (да чукна на дърво:) нямам грижи

br




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.