Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:37 04.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Слабите места на колите нинови  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.04.03 11:26



Въпроса ми е почти професионален. Да си призная свързано е донякъде и с работата ми. Но в директен смисъл ме вълнува много и самата мен.

Събирам информация за всеки един модел/марка автомобил, кое е слабото място. Наблюдения, впечатления от други такива. По двигател, купе, окачване за всички автомобили.

Момчета, помагайте.



Тема Re: Слабите места на колите нинови [re: Eva*]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.04.03 11:34



Като собственичка на Пежо 205 мога да отбележа личните си наблюдения.

Слабото място е предното окачване. Аналогичо е и при 405.
Смяната е в целия носач в к-т със шарнира. Така е устроено Пежо-то. Разхлопва се предницата.

И задното окачване, износване на иглените лагери.
При ненавременната смяна следва смяна на целия заден мост. Видимо е с просто око как задните гуми се раздалечават и стоят косо на корпуса.

Пропуснах и скоростната кутия, която при всички 205-ци се разхлопва с времето и скоростния лост започва да се "разхожда" като на рейс. Проблема се решава със смяна на втулки, щангички и въобще директен ремонт.

Като бивша собственичка на Голф 2, слабото му място, е главата на капака на клапаните. Пука се при по-висока температура. Предупредиха ме много да внимавам след подмяната.
От към окачване Голфа е страхотен, но създава проблеми от към стартер и алтернатор.
Да споделя, че го видях скоро, беше тръгнала сериозно ръжда на задните вежди. Но все пак е от 86 г., та е нормално да започне и да гние.

Редактирано от Eva* на 04.04.03 13:42.



Тема Re: Слабите места на колите нинови [re: Eva*]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано04.04.03 11:57



Венага се включвам с малко впечатления от Форд Фиеста 92г.-Азбелязал съм го и при други Фиести а именно-силна ръжда около капачката на резервоара и по задната вежда при резервоара.
Сега имам проблеми с клапаните на двигателя.Появява се едно странно чукане в двигателя.Говорил съм и с други собственици на Фиести-твърдят че няколко пъти са ги оправяли, но няма ефект, сега ще видя при мен как ще е.

Nil novi sub sole


Тема Слабите места на Opelнови [re: Tanuco]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 13:14



Kato njama da pretendiram da sym izcherpatelen tyj kato Opelite njamat samo edno slabo mjasto, no vypreki tova tazi mi e 3 podred ot syshtata marka. Znachi na pyrvo mjasto lamarinite mnogo gnijat. Osnovno vezdi, pragove, zadni rogove i prednata greda pod radiatora, gyrnetata byrzo zaminavat, gorjat vsjakakvi krushki po tabloto, klejsvta prednite spirachni aparati, rychnata spirachka ne e ot naj-nadezdnite, skorostnata kutija e nadezdna, no sled 130 000 km zapochva da raboti po-shumno s harakterno viene, spirachkite vypreki nalichieto na servo ne syzdavat useshtaneto za spokojstvie (imam predvid che kolkoto i da natiskash do edin moment ne spira kato horata i ot edin moment na tatyk kolelata blokirat), i goljama myka sa hidravlichnite povdigachi.
Ami az sym do tuk, tova sa moite obektivni nabludenija vyrhu dosta eksploatirani ekzemplyari.



Тема za Fordovete [re: Tanuco]  
АвторNaemnik (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 13:18



znachi tova koeto prochetoh za shumnata rabota na klapanite na Fordovete se poluchava ot dve neshta
1/ iznosen razpredelitelen val, gyrbicite ot zakrygleni stavat yglovati
2/ iznoseni vodachi na klapanite
remonta ne e ot naj-evtinija
priznak Nr2 se nabliudava i pri Renaultite ot pokolenieto na 19-kite



Тема Re: Слабите места на колите нинови [re: Eva*]  
Автор julys (каращ 205)
Публикувано04.04.03 13:53



да добавя и характерните проблеми със жиците и въобще електрическите вериги...
в общи линии се решават с почистване на клемите (WD40 в действие:)
е има и по-сериозни, да речем модула за вентилатора на парното, учудващото за мене е че не е на много сложно място и ако човек е по гъвкав и знае какво прави, може да го свали без да сваля таблото (след това може да приложи побългаряване на модула), само за монтирането обратно не ми е много ясно, дали ще стане без демонтаж на таблото....

п.с. конкретно за 205 става въпрос, но мисля че на повечето френски е болежка

br



Тема Re: Слабите места на Opelнови [re: Naemnik]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано04.04.03 13:53



Da te dopylnq, pri po- starite modeli, kato tozi, koito karam(Ascona) problem syzdawat dryjkite na wratite(wynshnite) i byrzo se napukwa prednoto tablo. Poplawyka na rezorwoara syshto mi syzdade dosta glawoboliq dokato go oprawq



Тема Re: za Fordoveteнови [re: Naemnik]  
Автор Tanuco (.....)
Публикувано04.04.03 14:34



странно...няколко повдигача са заминали, днес взех колата чукането престана, а ми взеха само 40лв, а очаквах да ме одрусат яко.Т.нар. "кавал", който държи кобилиците и повдигачите може би трябва да се смени след време, но не е наложително.
А, друга слаба страна на Фиестите-задното гърне ръждясва.Ново+поставяне е 50лв.+1 г. гаранция.

Nil novi sub sole


Тема Слабите места на Ладанови [re: Eva*]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано04.04.03 15:29



Като че ли има смисъл да ги пиша, ам все пак ще ги напиша.По мой наблюдения.
1.Купето е практически като ламарина-ръждавейка, гние та се къса.С малко мерак и знания може да се ликвидира проблема навреме.Калниците са освен ръждясващи и тъпо закрепени-с заварка вместо болтове.
2.Ел.системата създава затруднения при старост.По-специално нагар по контактите, блок релета/предпазители, контактен ключ.
3.Лагера на водната помпа се чупи сравнително често.
4.Механизмите за водене на стъклата също се скапват бързо.
5.Клапаните се разтракват на има-няма 1000 км.
6.Седалките са слабиии, по зверско тръшване може да те остави без облегалка и да трябва да запираш отзад с крика и гумата.Става дума за предните.
Силни места са окачването и скоростната кутия.


FRYSCO LADA tuning

Тема Re: Слабите места на колите нинови [re: Tanuco]  
АвторPA4O (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 15:49



VSI4KO IZBROENO+BURZO IZNOSVANE NA SEGMENTITE SPECIALNO PRI MOTOR 1.3




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.