Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 30.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема КОЛАНИ:ДА ИЛИ НЕ???нови  
Авторr5gtr (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 21:50



ИМА ЛИ СМИСАЛ ОТ КОЛАНИТЕ.ИЛИ ПО СКОРО ОТ НАДЛЪГВАНЕТО С ПОЛИЦАИТЕ.мене например ме спират с колата на брат ми,трима полицаи,ама не катаджии,ами обикновенни оперативни работници(дори нямаха патрулка).това става в младост1а.без да сам направил нарушение.и понеже никога не слагам колан(понеже с моя личен трабант ме спират веднаж на 6 месеца) катаджиата ме поглежда с подозрение.обикноженно сам свикнал когато сам в провинение да чакам полицая да ме пита редовната реплика:КВО ШЕ ПРАИМ СЯ?ШЕ ПИШЕМ ЛИ...? в отговор винаги последваше:емиии.....ше почерпя.
този пат обаче,след като ми драпна една лекция как трябвало да се слага колана и че бил задалжтелен,ми каза: аз ште ти направя компромис затова че си млад шофьор(1,5г.) и няма да ти пиша акт(вапреки че той не може да ми напише никакав акт заштото не е катаджия),но............ти ште почерпиш!!!!!.егати наглостта.плашеше ме с акт и отнемане на точки,и сащо моя приятел сащо без колан.но след като направо си поиска парите,аз извадиь наи смачканите си 2лж. и му ги дадох.прие ги малко накриво но штом са от сърце....
за 2лв. егати мизерниците.
за кво да слагам колан,като мога и с два лева?!?!?!?!?



Тема Re: КОЛАНИ:ДА ИЛИ НЕ???нови [re: r5gtr]  
Автор julys ((july`s) 205)
Публикувано31.01.03 22:24



иди разгледай по-стари теми от ауди клуба, насочи се към 'един от нас' и свързаните с нея
погледни и в на абв.бг форумите

br



Тема КОЛАНИ - ДА !нови [re: r5gtr]  
Автор Maймyнa™ (Замундиец)
Публикувано31.01.03 22:25



20.20.2002г. Бавно, но славно Горд Маймун пърпорка с Уно-то по бул. "П. Славейков"... Кеф му е... след два часа вече офишъл ще е отпуска... само да занесе едно мониторче на ремонт и е свободен да пие бира... до другата година...
В същия този момент, обаче... един бъдещ бакшиш пропуска уличката тъй заветна.. и обръща... ама що да се оглежда... глупости!
Резултат: Ламарините са ясни, но пича до мен без коланче... Бум главата в сенничето... хоп, счупено сенниче... Добре, че тиквата му е здрава - велосипедист момчето!
Та за туй, щото не пречи толкова колана, ама спестява днес сенник утре нечий г**

Сигнатура (до 100 cимвола)...



Тема Re: КОЛАНИ - ДА !нови [re: Maймyнa™]  
Авторr5gtr (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 23:13



s tazi razlika che s trabanche ako te blasnat iako,dori i s kolan,pak si dead na miasto...taka che izbora e truden



Тема Re: КОЛАНИ - ДА !нови [re: r5gtr]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано01.02.03 08:52



E, ako karash bez kolan, da ne bi shansowete ti da postradash po- malko da se uweli4awat(dano nikoga ne ti se slu4wa). A i nqma we4no da karash Trabant, shte se ka4ish na druga kola, no po nawik pak shte si bez kolan, posledstwiqta gi znaesh. Imam preki nabljudeniq ot rezutati ot katastrofi, w koito shofiora ili pytnicite ne sa bili s kolani(maika mi raboti w Speshno priemno otdelenie) i, powqrwai mi, gledkata ne e priqtna. Az li4no sym si udrql glawata w prednoto styklo, poneje karah bez kolan, zazqpah se w radioto, tozi pred men sprq zaradi izsko4il mu peshehodec, sko4ih na spira4kite, podprqh go otzad, za shtastie bez shteti, no dosta silno se udarih. Ot togawa slagam kolan dori, kogato q mestq na 2 metra pred bloka kolata, prosto mi e nawik, predi da zawyrtq kontaktniq klju4 da si sloja kolana.
Twyrdo sym ZA shofiraneto s predpazni kolani!



Тема Re: КОЛАНИ - ДА !нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор Tanuco (все едно....)
Публикувано01.02.03 09:14



И аз съм твърдо ЗА!Има толкова много примери в подкрепа на използването на колани, предпочита да остана в колата при катастрофа а не да излетя през преджия джам.А, за катаджиите-коланите не се слагат за пред катаджия.Все му е едно на него дали ще се пребиеш ако караш без колан.Коланите се слагат заради себе си, те ще спасят теб, а не катаджията.
Аз съм си го изградил като навик и винаги си слагам колан, без да се замисля:)



Тема Re: КОЛАНИ: определено ДАнови [re: r5gtr]  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано01.02.03 09:50



Ти обаче бъркаш в две неща.

Първо, коланите са предпазна мярка, не се произвеждат с цел да се фукаш, щото не са част от тунинга. Спасяват живота, поне на шофьора.

Второ, в България всеки януари тръгват акций - Гражданска, светлини, колани, така че, или го слагай или не мрънкай.

Мрънкаш за коланите, а има достатъчно инфо в клубовете, колко шофьори имат катастрофи и са оцеляли с тях.

Е, като не слагаш колан, Гражданска поне направи ли си?

Колкото до катаджийте, всякакви се навъдиха така че остава ти като възможност, да си по-предвидлив.

@>-'-,-'—


Тема Re: КОЛАНИ:съвсем определено ДА!!!нови [re: r5gtr]  
Автор Frysco (шашкънин)
Публикувано01.02.03 18:05



Заеби ги ти катаджиите, гледай себе си...Те винаги има за какво да ти поискат, обаче колана не аксесоар, слагай го смело.И навик ще си създадеш, няма да съжаляваш.Освен това с нищо не пречи-това че ограничавал водача, тоя го задушавал, оня го обивало, трети се дразни от цвета му или като някои хора дето като се качат да ги возя и им кажа слагай колана, а те ми отвръщат "Щом съм се качил, значи не ме е страх..."-въобще не обръщай внимание на такива простотии, колана с нищо не пречи.Ако отидеш в Германия не се изненадвай, че карайки без колан на всеки светофар другите шофьори слизат от колите си и идват да ти напомнят да го сложиш-за тях няма друга представа освен да си забравил.Той не е направен за да ти взимат полицаите парите, а за да ти спаси живота, щото катастрофите винаги стават неочаквано.


FRYSCO LADA tuning

Тема Re: Твърдо ЗА коланите!!!нови [re: r5gtr]  
Автор int 27h (T.S.R.)
Публикувано02.02.03 23:53



При подобен удар без колан щях да си изхвърча след фара, който прелетя още 30тина метра, или щях да си остана ама на място, аз се оттървах само с драскотина и натътрване. Пича пред мен беше без колан и загубил за миг съзнание от камшичния удар (още 1 причина да си слагате колани дори и с 15км/х да карате че секви джигити има :) не можеш да знаеш дали на някого не му е паднало пердето и няма точно теб да нацели.




нямам какво повече да добавя по въпроса...

Crash Test Dummy

Тема Re: КОЛАНИ: ... hmmнови [re: julys]  
Автор syglasen (минаващ)
Публикувано03.02.03 01:19



Che spasqwat jiwota ili zdrawete na horata w kolata e taka, az pochti winagi si slagam kolana. No ne mislq che trqbwa da e zadyljitelen. Wseki sam si isbira nachina po koito shte umre. Eдин несложил си колан застрашава единствено собствения си живот.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.