Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 28.09.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Тема Стационарни радари в Софиянови  
Автор PtD (Vector xyz)
Публикувано30.01.03 22:19



Здравейте,

Чудя се дали вече са сложили стационарните радари, които засичат скоростта и заснемат нарушителя, както бяха обещали , или все още не. Носят се слухове че на булеварда на София-Ленд има 2 броя, и наистина антирадара вдига врява.

Някой има ли достоверна информация за това, а ако са ги сложили - и на кои места са разположени, че да не се налага да ходя до КАТ и да ми взимат книжката?

--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Стационарни радари в Софиянови [re: PtD]  
Автор Pagerist (жаден)
Публикувано31.01.03 02:07



Леле, къде на Вапцаров ти пищи анти-радара? Аз всеки ден се силя от там, да знам да карам пенсионерската вече, че кинти нема излишни...



Тема Re: Стационарни радари в Софиянови [re: Pagerist]  
Автор PtD (Vector xyz)
Публикувано31.01.03 11:46



Ами значи на кръстовището на Симеоновско шосе и Вапцаров е единият, а за другия - не съм сигурен. Обаче видях нещо което страшно прилича на радар, закачено на стълб до бул."Драган Цанков", под Телевизионната кула, точно на пешеходната пътека. То е една бяла кутия, с размери приблизително 1/0.5/0.5м с две амбразурки. На това място ограничението е 40, а понеже е наклон надолу всички се светкат (вкл. и аз ). Много е подходящо за радар.

На всичкото отгоре сигналът от стационарния радар е доста слабичък, моят антирадар го хваща, ама показва интензитет 1 от 5, което се случва доста често като минаваш покрай таксита и т.н., вследствие на което не си сигурен дали е фалшива тревога, докато не видиш кутията на стълба.

Препоръчвам ти докато си караш да оглеждаш стълбовете на лампите

А дали някой не знае нещо повече за новите стационарни радари?

--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Re: Стационарни радари в Софиянови [re: PtD]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано31.01.03 11:47



Срещу София-Ленд има такъв, но несъм чул някой да е пострадал, иначе пищи антирадар, а куки няма. Той се и вижда де - на един стълб е, посредата между платната.



Тема Re: Стационарни радари в Софиянови [re: Spidercho]  
Автор PtD (Vector xyz)
Публикувано31.01.03 11:54



А как стои въпросът с нормативната база да имаш представа? Щото може да си си дал автомото-то на някой, той да превиши скоростта и радара да го снима - после как ще докажат че ти си карал колата?

--
Ash nazg durbatuluk / ash nazg gimbatul / ash nazg thrakatuluk / agh burzum-ishi krimpatul...


Тема Ей верно [re: PtD]  
Автор Spidercho (сияещ)
Публикувано31.01.03 13:10



За това досега не се бях сетил



Тема Антирадарите около ТВ кула!нови [re: PtD]  
АвторRed Jetta (Нерегистриран)
Публикувано05.02.03 13:30



Чета нагоре, че ви писукат антирадарите около ТВ-кулата. напълно логично но там ще пищи и без никакви радари. Само погледнете колко антени има по кулата и знайте, че всичко това излъчва някакви сигнали. е сигурно не е необходимо да обяснявам повече.
Е все пак бъдете и нащрек защото може да има и катаджии.



Тема абе радари...нови [re: PtD]  
Автор W r a n g l e r™ (off-road)
Публикувано05.02.03 18:53



.. ако са ниско - едно спрейче и ша ги видим... а ако са нависоко - точен мерник и едно яйце и после ша ме фанат за....

в чужбина повечето са със светкавица, така че некои си вапцат номерата с рефлекторна паста и на снимката се вижда само едно сияние хахахаххахаа

Аз пилотирам Golf II GTi!


Тема Това не са радари.нови [re: W r a n g l e r™]  
Автор;-) (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 13:29



На алея Яворов са две насочени една към друга параболични антени. И едната е точно пред офиса на БТК. Не им се връзвайте.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.