Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:23 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Балкански нрави!нови  
Автор Eva* (и пак тя)
Публикувано04.12.02 15:20



Ето, малко редове от черната хроника на Столицата от тия дни!

"Беззащитните столични пешеходци бяха газени, мачкани и преследвани от автомобилистите, като вреден дивеч по хлъзгавите от дъжда улици.

Шофьор на VW хвърлил на няколко метра възрастна жена чак в другата страна на платното! Слязъл от возилото си, огледал се, после теглил една майна на глас и си ... тръгнал, като оставил беззащитната старица в ръцете на минувачи.
Младеж, блъснат пред блок на оживена улица в "Слатина", но това не било достатъчно, защото шофьорът разярен, заради проблема, който му се създава, слезнал и го набил пред очите на свидетели!!! Що ли е пресичал пък той?
Пак в София, млада жена и момче били отнесени от лек автомобил. Шофьорът дори не спрял да окаже помощ?"

Е, в реда на тези мисли - що ли се сещам, за толерантноста по пътищата в Германия!

@>-'-,-'—


Тема Re: Балкански нрави!нови [re: Eva*]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 16:22



За съжаление на табелките ни пише БЪЛГАРИЯ!!!
Оня ден писах, че шофьорите сме големи изверги.
От време на време пък съм пешеходец - тогава най-много ми прави впечатление горното.
Слаба нация, какво да правиш...



Тема Re: Балкански нрави!нови [re: Eva*]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано04.12.02 17:12



tragi4no e
ot 10 g. sam v Germany i kato se pribera sa edna sedmiza mi skasvat nervite. a imam ot 15g. knijka. naj- tipi4en slu4aj-peshehodna pateka zebra. ako 4ovek stapi si dlajen da spresh vednaga. e spiram as ama horata i te spirat i me gledat tapo-toja pa kvo iska. pri desen savoj se dava predimstvo na peshehodzite-sashta istorija. ako butnesh njakoj-se rasish sdravo i raspravii. drugoto u nas - nesaobrasena skorost. V Sofia vseki se jurka kolkoto moje i to pri 80-90% tehni4eski neispravni koli. Njama opravjane- tova e polojenieto.



Тема Re: Балкански нрави!нови [re: Eva*]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано04.12.02 18:44



честно казано някои пешеходци наистина са си за бой..........

незабележим


Тема Re: Балкански нрави!нови [re: Eva*]  
Автор Frysco™ (шашкънин™)
Публикувано04.12.02 21:42



Брутално.Ами що ли направо не земат да глобят пешеходците дето блъскат невинните автомобили, пречеики им да преминат звуковата бариера?Как може да са такива нагли бе, даже и си позволяват да пресичат на зелено.Не знаят ли че пешеходните пътеки са украса на платното?Бе простаци бе, а не са и полагали изпит пред КАТ и пешеходна книжка нямат даже, къде са тръгнали...


VAZ™2110TMS130h.p

Тема Re: Балкански нрави!нови [re: Frysco™]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано05.12.02 09:01



Po platnoto e pylno sys samoubiici- shofiori, napylno si praw. No wseki den, kato hodq da obqdwam na 5- te kiosheta, zabelqzwam tylpi peshehodci, tip "ovca", edin trygwa na 4erweno i tylpata sled nego hukwa, awtomobilite spirat, po- naporisti shofiori s taxi- ta se opitwat da respektirat neprawilno presi4ashtite i samo na kysmet mai dosega(slawa Bogu), ne sym stnal swidetel na zlopoluka ot takowa neprawilno presi4ane



Тема Re: Балкански нрави!нови [re: lvo_Dinkov]  
Автор Frysco™ (шашкънин™)
Публикувано05.12.02 11:13



Охо, то и това го има.Сериозно, то не колата прави шофьора простак, а обратното.Искам да кажа, че те повечето (не всички) пешеходци се правят на улави със или без кола.Каквито са зад волана такива са и пеша.Но все пак-ВЪВ ЗАКОНА СИ ПИШЕ КОГА КОЙ Е СЪС ПРЕДИМСТВО и аз се старая да го спазвам, колкото и глупав да е на моменти.Там е разликата м/у нас и германците, те спазват всяка буква от закона независимо дали е тъп или не, а ние само пуфтим колко са скапани ограниченията, колко са гадни правилата...и теглиме една майна.Малко се увлякох, извинявам се ако съм засегнал някой.


VAZ™2110TMS130h.p

Тема Re: Балкански нрави!нови [re: silent]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано05.12.02 13:09



ВСЕКИ ЧОВЕК КАТО СЕ РАЖДА СЕ УЧИ ДА ХОДИ НА ДВА КРАКА И Е ПЕШЕХОДЕЦ!ТИ ДА НЕ СИ СЕ РОДИЛ С КОЛА СЛУЧАЙНО?!?

И умната!


Тема Re: Балкански нрави!нови [re: PeterP@n]  
Автор lvo_Dinkov (типичен Иво)
Публикувано05.12.02 13:42



Kolegata po- gore qwno ima w predwid peshehodci ot edin specifi4en wid, koito sym spomenal dwa post- a po- nadolu. Dnes, za da potwyrdqt sqkash dumite mi, edna patka zaspala i edin drug "umnik" huknaha na 4erweno i za malko da predizwikat werijna katastrofa na 5- te kiosheta. Kakto ima globi za woda4ite na MPS- ta, taka trqbwa da ima i za peshehodcite(to mai ima de, no nikoi ne gi nalaga). Ami, 4e tezi dwama "umnici" dnes syzdadaha realna opastnost za zdraweto, 4e i za jiwota na pone nqkolko 4oweka, wseki byrzashe da se iznese na zelenoto, ate huknaha pred kolite, wse edno gi goni stado dobermani

P.S. ne me razbirai pogreshno, ne goworq samo ot glednata to4ka na shofior, na men po- 4esto mi se nalaga da sym peshehodec, tyi kato kolata mi e w Plewen w momenta



Тема Re: Балкански нрави!нови [re: lvo_Dinkov]  
АвторNero (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 14:11



На 5те кьошета най-вече светофара е зле програмиран. Един от пешеходните - този през булеварда който влиза в тунела - свети зелено точно 5 секунди, после червеното е над 2 минути. А този през "Прага" просто подлъгва хората да тръгнат... Често минавам оттам и с автомобил и пеша.

Вярно е че пешеходците пресичат зле често пъти, но такава нетолерантност към тях като в София е рядко срещана. Замисли се колко често колите отнемат предимството на пешеходците при десен завой на светофар; или колко често виждаш пешеходци струпали се на платното, при пешеходна пътека, да чакат безкрайния поток от коли. Като цяло подхода на шофьорите е "той нали ме вижда, няма да спирам заради него".

При това за да усетите разликата в отношението не е нужно да ходите до Германия. Това лято бях в Търново за малко: шофьорите там наистина дават път на пешеходците, което ми се видя необичайно . Освен това с поздравяват и си сигнализират с клаксон през деня, заради което става какафония, но това е друга тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.