Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:33 18.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Нагревател задно стъкло, лепененови  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано05.12.02 12:24



Вчера на автомивката ми изскубнаха клемата на нагревателя. Това е една медна пластинка, която е залепена за стъклото върху нагревателя с някакво прозрачно лепило, проводимо предполагам.

В мото пфое без да го видят, казаха, че съм за ново стъкло. Ходих при едни юнаци дето със стъкла се занимават, но казаха, че проводимото лепило не е здраво за да държи пластинката.

Аз си мислех да побългарявам, например 2 капки яко лепило по краищата, да държи, а по средата проводимо. Но няма ли някакво по-елегантно решение, или пък някой сервиз, дето ще ми го оправят?

Ex.TK3C (aлa-AПK)


Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепене [re: Magnum]  
АвторLary (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 13:29



A, i az se prisyedinqvam kym toq vypros.
Nqkyde ve4e se komentirache taq tema, no dosega ne sym uspql da namerq el.provodimo lepilo. Ako kajete nqkakva marka ili kyde se prodava nqma da e locho.



Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: Lary]  
Автор Biren (новак)
Публикувано05.12.02 13:38



Locktite имат проводимо лепило. И аз имах такъв проблем и ми свърши работа.



Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: Biren]  
Автор Magnum (Reality)
Публикувано05.12.02 14:21



Loctite наистина имат ел.проводимо лепило, но (според пичовете в сервиза) не държало. Става да се залепи нишка, но не и да държи пластинката.
Иначе с лепило е било първоначално залепено, по пластинката се вижда. Но какво ли е ?!?

Някой знае ли в София сервиз за авто стъкла?

Ex.TK3C (aлa-AПK)


Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: Magnum]  
Автор the_rider (член(леко крив))
Публикувано05.12.02 17:56



77 78 21
45 80 09
тия телефони съм си ги записал от някъде за ремонт на нагреватели, щото на мене не ми работят 3-4 линии ама не съм се обаждал. Ако искаш пробвай и кажи как са

Кофти, кофти ама гот!


Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: Magnum]  
Автор Biren (новак)
Публикувано05.12.02 18:46



Да, проводимото не държи, но за закрепването използвай друго. За съжаление не си спомням с какво захванах клемата, май беше силикон.



Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: Lary]  
Авторalex (Нерегистриран)
Публикувано05.12.02 23:00



На мен ми беше откъснато от самата писта . Отстрани е по-широка ,така че пробвах какво ли не. Проводимото лепило върши работа до 20-25А ток ,после става страшно. Първия път залепих клемата с проводимо а отгоре сложих силикон прозрачен......гадно ,вижда се , аи аз май само там гледах. Така де ,изскубаха го на автомивка........Втория път - 1/проводимо +2/ някаква гадост с която лепели в Сопот взривателите на снарядите /тъмно зелена със втвърдител/........ евала на тоя който го е измислил Бетон. После никой не можа да ми каже какво е това лепило и кой го прави....



Тема Идиоти по автомивките...нови [re: Magnum]  
АвторГoшo (Нерегистриран)
Публикувано06.12.02 09:49



Тези пишлемета по автомивките са голяма опасност. За сетен път се убеждавам. Аз винаги като ходя на автомивка, сърцето ми трепка, докато не свърши цялата процедура.

Един приятел преди 2 седмици, като ходил на автомивка, и като му чистили предното стъкло отвътре, оня идиот му закачил огледалото за обратно виждане, дето е залепено на предното стъкло, изкъртил го и при изкъртването му пукнал предното стъклото.

Нали се сещате какво става по нататък. Разправии, нерви и ако бъркане в джоба, докато си го оправи. Та тоя моя приятел, сега се кълне, че доде е жив, колата му в автомивка няма да стъпи.



Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: the_rider]  
Автор SHERlFF (BezoBrazniK)
Публикувано06.12.02 21:54



da ti pomogna za liniikite det ne ti rabotqt - na skoro vidqh takova lepilo (ili mai ne e tochno lepilo a i ne pomnq na koq firma beshe) cqlo shishence s neshto s rujdiv cvqt, imashe vutre i nqkakuv plastmasov shablon za liniikite i chetchica - napravo nalagash shablona i macash, i beshe mai 12-14lv. puk shte ti stigne za popravkata na 50 linii ot nagrevatelq! s dve dumi - potursi po magazinite za elektronni komponenti ili napravo pri predstavitelite na Locktite ili Bison! e puk ako v serviza ti zemat po 1lv. na liniq - ne ti trqbva da davash 14lv. naistina!

"Raaazcvetaaali qblani i gruuushi! Paaaplyiliii tumaanyi nad rekoi!..."

Редактирано от SHERlFF на 06.12.02 21:58.



Тема Re: Нагревател задно стъкло, лепененови [re: the_rider]  
Автор DanailP (добро ренде)
Публикувано07.12.02 01:32



Купиха ми такова чудо от сервиза на Фиат дето е под моста на 5 километър. От накаква американска фирма беше защото Локтите бяха спрели стария модел а новия не се знеше кога ще пристигне. Май беше 15 лв. С него си оправих всички нагреватели. Големия зор беше да разбера къде са скъсани. Помага отвътре един бял лист и после Яко взиране.

... По добре Богат и здрав отколкото ...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.