Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 29.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Авто-мото
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тема за движението по пътищатанови  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано15.10.02 04:28



Има ли шофьор тук, който не нарушава правилника за движение?
Пробвайте да се движите с 50км/ч в София... всички ще ви задминават.
Пробвайте да преминавате кръстовищата само на зелено... често ще чувате клаксони и псувни зад вас.



Тема Re: Тема за движението по пътищатанови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор The One (избраният)
Публикувано15.10.02 10:15



За ограничението - почти никога не карам в него.

За червеният светофар: Е МАМКА МУ! ПРАВ СИ!
Когато се смени от зелено на жълто и аз спра (а това става в 80% от случаите) тоя след мен почва да квичи и да ръкомаха.
Пък и нагли бе! Аз му вдигам ръце в жест "Какво ?" оня ми казва да съм минал на жълто! Еби му маиката. Наглостта краи няма.

От всичко най-мразя минаването на жълто/червено и навлизането в задръстено кръстовище.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Тема за движението по пътищатанови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор julys (205)
Публикувано15.10.02 10:21



spored men niama:)
za 50 km/h gradsko, ako niakoj go spazva, 'popada' (defakto, dejure ne:) pod udara na zakona za karane s prekaleno 'niska skorost, precheshta na drugite uchastnici'
a za chervenia svetofar, ne mi dreme da si svirkat, ako sym precenil che shte moga da mina bezopasno, da sym minal (stava vypros za oranjavo, kloniashto kym cherveno, na cherveno cherveno si spiram:), vse pak glednata mi tochka e po napred ot zadnite klaksoni, a pyk ima i toz moment, che moga da podveda shofiora zad mene, a pyk da moje da mine samo edna kola (e tova si e negov problem de, no vse pak...)
a pyk i ako s talon ala gorkia mi danyk dogodina (shtoto po-rano niama da plashtam:( karash dosta po-primerno, koeto obache ne oznachava i po-bezopasno za tebe ili okolnite.


br


Тема Re: Тема за движението по пътищатанови [re: The One]  
Автор Mugaga (ентусиаст)
Публикувано15.10.02 10:48



Аз като видя жълто и обикновено спирам - закона не е измислен просто за да има ограничения някакви, а за собствената ни безопасност. Минавам само ако имам добра видимост и съм сигурен, че е безопасно. Някой замисля ли се какво ще стане, ако на кръстовището на бул.Левски и Раковски (изхода на тунела под НДК) и двете направления решат да минат на жълто ?! Ще бъде грозна гледка Нагледал съм се на достатъчно удари по кръстовищата, дето на всички уж им е било зелено, ама на единия "току що премина в жълто", а на другия "абе то жълтото ей сега щеше да стане зелено" ....

Затова в САЩ имат доста по-добро решение - поредицата светлини е червено-зелено-жълто-червено. По този начин ако видиш жълто знаеш, че трябва да спираш, защото следва червено, и когато трябва да потегляш, чакаш червеното да стане зелено, и няма мъгляви формулировки "ама аз тръгнах към края на жълтото и то беше почти зелено" .... Там освен това е разрешен десен завой на червено, като осигуряваш предимство на ВСИЧКИ останали. Това тук се опитаха да го въведат, ама не стана. И по-добре, че с нашата култура на движение ... На червено не минавам НИКОГА - въпрос на култура.



Тема Прав синови [re: Чoвek бeз винa]  
Автор jamie (Обичащ)
Публикувано15.10.02 11:36



но се загледай в знаците по Цариградско шосе например. Защо има ограничения 80 или 60 км ? Нали по закон трябва да е максимум 50 ? ;-)))

UB40 !



Тема Re: Прав синови [re: jamie]  
Автор peshone (непознат )
Публикувано15.10.02 13:28



Аааа, тука не си дочел закона - ограничението е 50 км/ч, ако не е наложено друго ограничение с пътен знак
Мене друго ми е интересно - кой и на какъв принцип поставя ограниченията?
Пример - бул. България, след НДК в посока Бояна е 3-лентов с подлези и т.н. Защо тогава ограничението му е 50, а не както на Цариградско шосе, където ситуацията е същата? И кой и как го е избрал това ограничение 80 на Цариградско? Едно време беше, защото толкоз беше ограничението на извънградско, защо сега не е 90 примерно? И други подобни неща ми изглеждат странно - понякога слагат 60 на участъците от магистралите, които са в ремонт, хубаво, ама там имаш 3 ленти за двете посоки, а на един път като Пловдив - Сливен или Пловдив - Свиленград или Сливен - Бургас (е там вече е отврат) с подобна натовареност на движението ограничението е 90, въпреки че са двулентови...
Абе примери за недомислени неща много, лошото е, че надали скоро ще се оправят нещата...



Тема И ти не си дочел ;)нови [re: peshone]  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.10.02 10:16



Погледни в ЗДВП какво означава магистрала и какви са изискванията към нея. Това ще ти даде отговор защо някъде има ограничение на скоростта и край на автомгаистрала а някъде няма.
Накратко:
2 отделни платна с по минимум 2 ленти за движение и лента за авариино спиране.
Отделните платна трябва да са разелени с ивица и мантинела между тях.
Магистралата трябва да е оградена с мрежа която не позволява преминаването на животни и хора.
Трябва да има специални кръстовища (т.нар детелини) за включване и изключване от магистралата.

В случая за Цариградско и България е подобен като на магистрала и път с две платна. Немога да се сетя каде и как точно го пишеше в ЗДВП за конкретният случай, но беше подобно като за магистралите:
Цариградско има разделителна ивица с мантинела.
Всички пътища които влизат и излизат от него са направени не прости кръстовища а имат ускорителна/забавителна лента.
Няма светофари.

Докато на България има 5 светофара, около 10-ина улички пресичащи го на 90 градуса без никакви ускорителни или забавителни ленти.

Ей затова на България ограничението е 60 а на Цариградско е 80. Защото самата организация на движението на бул. България е по-проста и опасна.
Неможе ти да летиш с 120 отгоре когато някой жигуляк ще излезне от някоя странична улучка и ще се влачи 31.25 км/ч пред теб. Нали моментално ще му влезнеш на задната седалка.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: И ти не си дочел ;) [re: The One]  
Автор peshone (непознат )
Публикувано16.10.02 14:11



ХМ, не си ме разбрал правилно
Начи - принципно нямам възражение да има ограничение на скоростта по участъците с ремонт на магистралата, имам възражение това ограинчение да е 60 км/ч, след като на много по-тесни и пак толкоз натоварени пътища ограничението е 90

Колкото до България и Цариградско - ок, прав си донякъде. Ама аз не искам ограничението да ми е 120 на Цариградско, 90 ми е предостатъчно. А България - ми хубаво, ама тогава, щом е толкоз опасно по бул. България с 3 ленти без ускорителни ленти да карам с повече от 50 (толкоз е ограничението, а не 60) е безопасно да карам с 50 на Жолио Кюри да речем (улицата дето е от Плиска нагоре към Интерпред)?

Идеята ми е такава - вместо да се налагат супер яки ограничения, та барем шоферите ги превишат по-малко ако може, да турнат едни дето да са на място и да държат да се спазват. Защото според мен навика да се нарушават ограничения понякога може да изиграе кофти номер...



Тема Правилника....нови [re: peshone]  
Автор The One (избраният)
Публикувано16.10.02 15:26



.... Правилника..... Правилника.... Правилника.....
Какво да ти кажа.... Много неща не са наред. И то не само в ЗДВП.

Съгласен съм с теб относно поставяните ограничения. Даже бих допълнил няколко неща т.е. ще ги повторя.
При нас по някакви тоталитарни съображения първо и единствено (и най-лесно) се налагат ограничения на участъците където е опасно.
А много по-добре би било ако седнат 5-6 инженера и за 2 дена да измислят реконострукция която да обезопаси даденият път.
Същото е и с магистралата за Пловдив. Ремонтират я 2+ години. Сумати хора измряха на участаците където движението е двупосочно.
Чисто финансово, ако се пресметне загубата на държавата от смъртта на хора сигурен съм, че ще се окаже по-изгодно тези пари да ги бяха дали на допълнителни хора и машини и реконструкцията на тези места да се извърши за 1 седмица.

Wipe them out! All of them!


Тема Re: Тема за движението по пътищатанови [re: Mugaga]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано17.10.02 09:13



Това за завоя на дясно на червено е разрешено и тук при положение че има една допълнителна секция до светофара със зелена стрелка и тя свети, никъде не е сложена още обаче...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.